Незаконну прибудову на Короленка, 63 чиновники перевіряють на законність

Pinterest LinkedIn Tumblr +

4 червня спеціалісти управління інспекції та контролю розпочали перевірку законності прибудови на Короленка, 63, яка триватиме до 16 червня. Та вже зараз начальник профільного управління Богдан Мельниченко зазначає, що необхідних документів на прибудову господарі трьох квартир не надали. Яка ж доля очікує на незаконну прибудову?

Нагадаємо, 26 травня представники управління інспекції та контролю спільно з комунальниками прибули на вул. Короленка, 63 демонтувати незаконну прибудову до трьох квартир – № 51, 52 та 53. Між мешканцями цих квартир та представниками від влади виник конфлікт: люди не пропустили до прибудови комунального трактора, що прибув на демонтаж, а також не дозволили чиновникам навіть підходити до новобуду. На прохання останніх власники квартир не надали на споруду жодних дозвільних документів.

Згодом за фактом незаконної прибудови та перешкоджання комунальникам виконати рішення виконкому, правоохоронці відкрили два кримінальних провадження за:

  • ст. 356 (Самоправство):
  • ч.1 ст.197 (Самовільне захоплення земельної ділянки та самовільне будівництво) ККУ.

Наразі триває досудове слідство.

Незаконна прибудова на Короленка, 63: відкрито два кримінальні провадження

Окрім цього, спеціалісти управління інспекції та контролю розпочали перевірку з приводу законності прибудови. За словами начальника управління інспекції та контролю Богдана Мельниченка, власники квартир №51, 52 та 53 надали документи на квартири та технічні паспорти. Проте на прибудову немає документів ні на забудовану земельну ділянку, ні тих, що засвідчують забезпечення авторського та технічного наглядів на об’єкті.

Вже 16 червня чиновники мають вручити господарям незаконної прибудови два приписи – про зупинення будівельних робіт і на усунення порушень. Один із пунктів, що стосується усунення порушень – усунення шляхом  приведення до попереднього стану або оформлення документації чи іншим шляхом згідно чинного законодавства.

Через два місяці чиновники перевірять виконання приписів. Якщо ж власники квартир приписи не виконають, спеціалісти управління звертатимуться до суду згідно ст.38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з приводу демонтажу незаконної прибудови.

Нагадаємо, із 2016 року подано до суду з приводу демонтажу незаконних будівель близько 12 справ, проте лише одна з позитивним рішенням – щодо будівлі на вул. Я. Мудрого, 13. Та її до цього часу так і не вдалося демонтувати: чиновники двічі звертались до суду для отримання виконавчого листа, але його так і не отримали.

Станом на сьогодні незаконна прибудова на Короленка, 63 повністю завершена. За два останні тижні власники трьох квартир встановили в прибудові всі вікна, під вікнами скопали земельну ділянку та посадили рослини.

Незаконна прибудова на Короленка, 63

Фото – авторки

Читайте також

  1. У Броварах демонтують 77 об’єктів зовнішньої реклами, частина з яких роками стояла незаконно та безкоштовно  
  2. Добудувати ЖК «Діамант»: влада шукає, хто візьметься
  3. У Броварах на вул. М. Лагунової та Короленка розпочали знесення незаконно встановлених гаражів
Поділіться.

Залиште відповідь