Незаконна прибудова на Короленка, 63: відкрито два кримінальні провадження

Pinterest LinkedIn Tumblr +

26 травня представники управління інспекції та контролю спільно з комунальниками прибули на вул. Короленка, 63 демонтувати незаконну прибудову до трьох квартир. Між мешканцями цих квартир та представниками від влади виник конфлікт: люди не дозволили демонтувати прибудову. Правоохоронці відкрили два кримінальні провадження. За що саме відкрито провадження та які найвідоміші афери в Броварах, що стосуються самовільного будівництва, – читайте в матеріалі.

25 травня члени виконкому підтримали рішення щодо демонтажу «незавершенуої будівництвом будівлі, що прибудована до квартир 51, 52 та 53 на вул.Короленка, 63». Як стверджують в управлінні інспекції та контролю, прибудова здійснюється на землях Броварської міської ради без жодних дозвільних документів. КП «Бровари-Благоустрій» доручено забезпечити «приведення земельної ділянки до попереднього стану».

незаконна прибудова на Короленка, 63

Незаконна прибудова на три квартири на Короленка, 63

Проте в обідній час 26 травня мешканці квартир 51, 52, 53 не допустили до незаконної прибудови трактор від КП «Бровари-Благоустрій», який прибув на демонтаж.

незаконна прибудова на Кололенка, 63незаконна прибудова на Короленка, 63

Потім не дозволяли наблизитися до новобуду представникам управління інспекції та контролю на чолі з начальником цього управління Богданом Мельниченком. Власники незаконної прибудови вимагали від тих, хто прийшов демонтувати, рішення суду на знесення, при цьому жодних дозвільних документів на новобуд не надали.

демонтаж недобуду

На щастя, 26 травня біля незаконної добудови до бійки не дійшло, хоча «штовханина» між чоловіками від мешканців будинку та чиновників була. Позаяк власники незаконної прибудови нарікали, що не отримували ніяких попереджень про демонтаж, наступного дня представники управління інспекції та контролю розклеїли на новобуді відповідні оголошення.

незаконна прибудова на Кололенка, 63

За словами Богдана Мельниченка, власники добудови повідомили, що готові сплатити штраф за незаконні дії. Проте, як поінформував журналістів «Трибуни» начальник Броварського райуправління поліції Андрій Астаф’єв, за фактом незаконної прибудови та перешкоджання комунальникам виконати рішення виконкому, правоохоронці відкрили два кримінальних провадження за:

  • ст. 356 (Самоправство):
  • ч.1 ст.197 (Самовільне захоплення земельної ділянки та самовільне будівництво) ККУ.

Найвідоміші афери з незаконного будівництва в Броварах

Одним із найяскравіших прикладів незаконного будівництва в Броварах є готельний комплекс на 44 номери на вул. Київська, 106. За словами начальника управління інспекції та контролю Богдана Мельниченка, місто подавало в суд для знесення незаконної будівлі, однак позов програло.

Ще один готель на вул. Гонти, 16/1, згідно з рішенням суду, також мали демонтувати, проте власник надав рішення про зміну права власності на іншу особу.

Про аферу родини Серпокрилових за майже 10 років писано-переписано, знято чи не з десяток телесюжетів центральними каналами, а віз, як кажуть, і нині там. Зокрема, мешканці будинку по вулиці Каширіна, 15, вкладали гроші в будівництво багатоквартирного 4-поверхового будинку для себе, а побудували індивідуальний будинок для Валентини Серпокрилової та її чоловіка. Обмануті мешканці  не один рік оббивали пороги владних структур у пошуках правди та захисту своїх прав.

За такою ж схемою – збудувати  будинок як приватний, а потім розпродати у ньому кімнати як квартири – тим же «забудовником» зведено ще кілька самобудів по вул. Княжицькій: № 39, 43, 45, 47.

Добре відома в Броварах і незаконно зведена двоповерхова будівля на вул. Симоненка, 41, власником якої є син екс-очільниці відділу культури Наталії Багмут Роман.

Роман Багмут із бізнес-партнером не поділили будівництво. Інвестор вимагає 13,5 млн грн компенсації

У 2015 році на земельній ділянці площею 0.1001 га Роман Багмут розпочав незаконне будівництво багатоповерхівки, порушуючи як будівельні норми, так і закони добросусідства. Власник намагався автоматично зареєструвати повідомлення про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Проте наказом начальника управління інспекції та контролю ці подання скасовані. Багмут подав до суду та оскаржує видачу наказу про скасування повідомлень та декларацій. Будівництво завершено, в будинку вже живуть сім’ї, проте вона до цього часу не узаконена.

Як стверджує Богдан Мельниченко, із 2016 року подано до суду з приводу демонтажу незаконних будівель близько 12 справ, проте лише одна з позитивним рішенням – щодо будівлі на вул. Я. Мудрого, 13. Та її до цього часу так і не вдалося демонтувати: чиновники двічі звертались до суду для отримання виконавчого листа, але його так і не отримали.

За словами чиновника, наразі готують документацію на демонтаж незаконної новобудови на вул. Пушкіна, 55.

Житлові афери Броварів: плюс одне незаконне будівництво

Зазначимо, що не лише в Броварах є практика узаконення самочинних будівництв із наступним їх введенням в експлуатацію через суди. Проте можливо це за  умови інструментального обстеження споруди щодо безпечної її експлуатації та наявності довідки від місцевого органу архітектури щодо дотримання будівельних норм.

Фото – авторки, Богдан Мельниченко

Читайте також

  1. Добудувати ЖК «Діамант»: влада шукає, хто візьметься
  2. Поцупив 1,2 млн грн на будівництві житла в Броварах – поліція
  3. Три роки позбавлення волі голові Требухівської сільради за спробу незаконної передачі держземель
  4. У Броварах на вул. М. Лагунової та Короленка розпочали знесення незаконно встановлених гаражів
  5. У Броварах демонтують 77 об’єктів зовнішньої реклами, частина з яких роками стояла незаконно та безкоштовно  
Поділіться.

Залиште відповідь