1-го жовтня в Україні розпочався осінній призов громадян до лав Збройних сил України, Нацгвардії та інших державних формувань. 5-го жовтня в армію провели і юнаків із Броварів та району. Про це повідомляють у Генеральному штабі Збройних сил України та начальник Броварського районного центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Сергій Пригода.
В Україні
Відповідно до указу президента №71, черговий призов громадян України на строкову військову службу відбуватиметься у жовтні-грудні.
29 вересня Кабінет міністрів затвердив чисельність строковиків у кількості 13 575 осіб, із них до:
- лав Збройних сил – 6 500 осіб;
- Національної гвардії – 4 775 осіб;
- Державної прикордонної служби – 1 700 осіб;
- Державної спеціальної служби транспорту – 600 осіб.
Із бюджету виділено 71,1 млн грн для проведення призову. Для призову до:
- ЗСУ виділено 34,1 млн грн;
- Нацгвардії – 25,0 млн грн;
- прикордонної служби – 8,9 млн грн;
- спеціальної служби транспорту – 3,1 млн грн.
Перші відправлення до війська розпочалися вже 5-го жовтня. Завершиться призов 21-го грудня.

Призовні комісії працюють із 1 жовтня. Підготовка до призову велася з 1 вересня.
На строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
За законодавством, не призивають чи дають відстрочку тим, хто здобуває освіту чи хоче продовжити професійну діяльність, має певні сімейні обставини, має проблеми зі здоров’ям.
Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) покладається на районні (міські) призовні комісії.
Строковики не залучаються до виконання бойових завдань у районі проведення Операції об’єднаних сил.
У Броварах
5-го жовтня на території Броварського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки відбулися урочистості з нагоди початку осіннього призову юнаків до лав Збройних Сил України.
Як зазначив «Трибуні-Броварів» начальник Броварського районного центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Сергій Пригода, цьогоріч під час осіннього призову до лав ЗСУ відправляться близько 50-60 молодих хлопців із Броварів та Броварського району.

«Сьогодні (5 жовтня) в ряди захисників Батьківщини ми відправили 22-є хлопців. Ще близько по стільки ж зберуться на цьому місці в листопаді та грудні», – повідомив підполковник Пригода.
Провести хлопців, які виконуватимуть почесний обов’язок перед державою, зібралися батьки, родичі, численні друзі, подруги та кохані.

«Це перше найважче випробування в житті призовників – випробування на зрілість, мужність, твердість характеру. А ще армія – це школа справжньої чоловічої дружби та взаємоповаги», – з напутніми словами до призовників звернувся Сергій Пригода.
ФОТО – ЗСУ, БМР
Читайте також:
