Резервістів призиватимуть на військову службу без оголошення мобілізації

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє призивати на військову службу резервістів без оголошення мобілізації. Інформацію про це розміщено на офіційному інтернет-представництві Президента України.

Так, закон запроваджує новий вид військової служби — військова служба за призовом резервістів у особливий період.  У цей період призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву.

Рішення про такий призов ухвалює Верховний Головнокомандувач ЗСУ, тобто президент України, за поданням Головнокомандувача ЗСУ. Володимир Зеленський визначатиме категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

Згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Особливий період в Україні діє з березня 2014 року, після оголошення першої хвилі мобілізації. Цей період триває й досі.

За ухилення від призову в особливий період, запроваджується адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема за ухиляння від призову під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом резервістів в особливий період можуть позбавити волі від трьох до п’яти років.

На резервістів поширюватимуться ті самі гарантії, що й для мобілізованих осіб. Зберігатимуться місце роботи, середня зарплата, а також гарантія у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби.

Фото — тематичне, Запорізька ОДА

Читайте також

  1. Цьогоріч планують призвати 32 тисячі строковиків
  2. У напрямку професійної армії: обов’язковий призов скасують?
  3. Для розшуку призовників та порятунку громадян під час НС місто виділить кошти  
  4. Як «відкошують» від армії броварські призовники і чому батьки просять забрати синів у військо
Поділіться.

Залиште відповідь