Перехід на зимовий час: коли в Україні переведуть годинники

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У ніч проти 31 жовтня, у неділю, о 4 годині українці переходять на зимовий час. Тобто, переводять стрілки годинника на одну годину назад.

Зазначимо, що переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється майже чотири десятиліття, і за традицією стрілки зрушують восени та навесні – в останню неділю жовтня та в останню неділю березня.

Цьогоріч українці перейдуть на зимовий час уночі проти 31 жовтня, о 4 годині. Таким чином наступна доба у вихідний день автоматично збільшиться на годину.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».

«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. У СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року.

Як відомо, цьогоріч у березні Верховна Рада провалила голосування в другому читанні та в цілому за законопроєкт, який скасовує в Україні перехід із літнього на зимовий час і навпаки.

Українці 28 березня на літній час усе ж перейдуть

Україна мала лишитися на зимовому часі. За проєкт закону №4201 проголосували 212 народних депутатів із 226 необхідних.

Водночас пропозицію про направлення закону на доопрацювання комітетом та повторне друге читання підтримали 226 парламентарів.

ФОТО – Реаліст

Читайте також:

  1. Українці 28 березня на літній час усе ж перейдуть

  2. Сезонне переведення годинника в Україні можуть скасувати. ВІДЕО

  3. Маленькому броварчанину Єгорчику Кудрявському ввели рятівний укол від СМА за 2,1 млн доларів

  4. У Броварах виробляють трамваї і тролейбуси на автономному ходу. ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь