Підприємець із Броварів вимушено відкрив філію фірми на Івано-Франківщині

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На Франківщині релокованому підприємцю з Броварів роз’яснили зміни в трудових відносинах в умовах воєнного часу. Про це повідомляють у Державній службі України з питань праці.

Релокація – зміна місця проживання; часто – через зміну місця роботи.

«Інспектори праці проконсультували керівника переміщеного підприємства з Броварів, основним видом господарської діяльності якого є виробництво секційних воріт. Підприємство вимушено відкриває філію в селі Цінева Калуського району Івано-Франківської області», – повідомляють у Держслужбі України з питань праці. І зазначають, що працівники управління Держпраці в Івано-Франківській області разом із колегами з Рожнятівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості продовжують надавати консультативну допомогу релокованим підприємствам.

Директору підприємства роз’яснили, що в період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника без його згоди на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором. Але крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії. Щодо переведення на іншу роботу, то це за умови, якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я і лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що становлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей. Оплата праці за виконану роботу має бути не нижчою середньої зарплати за попередньою роботою.

У цей час у Броварах повідомляють про зростання кількості безробітних, які значно перевищують пропозиції про працю.

За інформацією начальника Броварського міськрайонного центру зайнятості Максима Вітра, озвученій на оперативній нараді 2 травня, наразі в центрі зареєстровано 727 безробітних, вакансій – 107.

Максим Вітер повідомив про два невеликих підприємства, які поінформували про припинення роботи, відтак, вивільнення персоналу – колективи 18 та 25 осіб.

Залишаються питання щодо роботи підприємств, які працюють лише на папері: офіційно працевлаштовані працівники не звільнені, трудові книжки залишилися в керівництва підприємства, яке виїхало з міста. Відтак люди не можуть стати на облік в Центрі зайнятості та отримати допомогу.

За словами Максима Вітра, наразі заборгованість із виплати допомоги з безробіття погашена.

Головне фото – Державна служба України з питань праці

Читайте також

  1. Актуальні вакансії в Броварах і районі станом на 28 квітня 2022 року
  2. Три дитячі садочки в Броварах відновлять роботу з наступного тижня
  3. У Броварській лікарні робитимуть операції на судинах серця, шиї, голови та кінцівок
  4. У Броварах стихійних торговців об’єднають в одному місці
  5. На період війни спрощено умови реєстрації та отримання допомоги з безробіття
  6. У Дії можна оформити статус ВПО та отримати фінансову допомогу. ВІДЕО
Поділіться.

Залиште відповідь