Трибуна – Бровари

Підтримка онкохворих, відшкодування за стоматпослуги – підсумки «гуманітарної» комісії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Члени депутатської комісії з гуманітарних питань підтримали загальний обсяг фінансів, необхідних для реалізації Програми розвитку охорони здоров’я в Броварській громаді в 2021 р. у сумі 59 млн 657,8 грн. Це на 1 млн 262, 1 тис. грн менше від затвердженого раніше. Як відбувся перерозподіл коштів – читайте в матеріалі.

Як повідомила під час засідання «гуманітарної» комісії очільниця відділу охорони здоров’я Броварської ОТГ Ніна Хорошаєва, виникла потреба у виділенні коштів на оплату праці працівникам центру первинної медико-санітарної допомоги сіл Требухова та Княжичів.

Ніна Хорошаєва

Ніна Хорошаєва

Мова про 619, 7 тис.грн. Їх дефіцит виник через анулювання Національною службою здоров’я України (НСЗУ) раніше укладених декларацій сімейними лікарями Требухова та Княжичів – до приєднання в Броварську ОТГ. Відтак, протягом 2 місяців зарплату медики сіл не отримували. Щоб оплатити працю людей, у Програмі розвитку охорони здоров’я кошти зняли за грудень і листопад, тепер ці кошти потрібно повернути. У липні НСЗУ декларації затвердила, тож сімейні лікарі надалі отримуватимуть плату за свою роботу.

Також члени комісії схвалили потребу у виділенні додаткових 268, 4 тис.грн на оплату праці (преміювання) співробітників, що щеплювали населення у вихідні дні в центрах вакцинації населення. Тож загальна сума додаткових коштів Броварському міському центру первинної медико – санітарної допомоги становить 888,1 тис. грн.

Підтримали члени комісії і виділення додаткових 1 млн 500 тис. грн на відшкодування лікарських та медичних виробів онкохворим. За словами Ніни Хорошаєвої, броварській лікарні НСЗУ анулювала пакет медичних послуг для допомоги хворим на рак. Причина – немає умов для надання послуг належної якості. Тож місто вирішило підтримати онкохворих за рахунок бюджету громади. Загалом на допомогу таким хворим на 2021 р. виділено 3 млн грн.

Окрім цього, на відшкодування заборгованості за надані стоматологічні послуги пільговим категоріям населення броварській стоматологічній поліклініці додадуть 480,0 тис. грн.

  1. Броварська стоматполіклініка оновила тарифи на рентгенографію
  2. Стоматполіклініка допоможе лише за гострого болю і «несопливим»

А для облаштування матеріально-технічної бази додатково профінансують на 869,8 тис. грн.  Із них:

  • 99,8 тис. грн (загальний фонд): на придбання меблів у відремонтовані кабінети – 49,9 тис. грн;  придбання медикаментів –  49,9 тис. грн;
  • 770,0 тис. грн (спеціальний фонд): для проведення капітального ремонту ганків та цоколя стоматологічної поліклініки та часткового капітального ремонту внутрішніх приміщень – 500,0 тис. грн; придбання апарату для виготовлення нейлонових протезів – 150,0 тис. грн; придбання дефібриляторів (вимога для подальшої співпраці з НСЗУ) – 120,0 тис. грн.

Стоматологічні послуги: кого в Броварах лікуватимуть безкоштовно

У той же час зменшать фінансування із спеціального фонду на суму 5 млн грн. Ці кошти були заплановані на проєктно-кошторисну документацію з капітального ремонту амбулаторій сіл Требухова та Княжичів. Проте в Княжичах ще не вирішено питання з виділенням земельної ділянки під амбулаторію, а в Требухові проєктно-кошторисна документація перебуває в процесі розробки. Ці кошти і перекинули на нагальні потреби, озвучені вище.

Відтак фінансування комплексної програми розвитку охорони здоров’я в Броварській міській територіальній громаді на 2021 рік зменшиться на 1 млн 262, 1 грн і складе 59 млн 657,8 грн проти затверджених раніше 60 млн 919,9 грн. Проте остаточне рішення депутати мають затвердити на черговій сесії 29 липня.

Читайте також

  1. На Броварщині наднизький рівень вакцинації від COVID-19 – Хорошаєва
  2. «Дельта»: коли в Броварах очікують нову хвилю захворюваності на COVID-19
  3. Медичні профогляди в броварській лікарні: як пройти і чи треба платити
  4. Завершення капремонту в ангіоневрологічному відділенні та відшкодування за інсулін – підсумки «гуманітарної» комісії
Поділіться.

Залиште відповідь