Тарифи на тепло до кінця зими не зростуть – меморандум

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали меморандум щодо незмінних цін на тепло для населення протягом опалювального сезону. Підписання відбулося під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад 30 вересня, повідомляє Економічна правда.

Так, 30 вересня Кабмін, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад підписали меморандум, який дозволить не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону.

Згідно з меморандумом, до кінця опалювального сезону ціна на газ залишиться фіксованою для населення (7,4 грн за кубометр) і бюджетних установ (13,6 грн за кубометр). Відповідно, тарифи на теплу воду й опалення також будуть незмінними. Тобто, залишаться на рівні минулого року  – 1823,59 грн із ПДВ/Гкал за тепло.

Також сторони домовилися щодо фінансової підтримки громад із боку держави для безперебійної роботи теплокомуненерго. Так, для громад із незадовільним індексом податкової спроможності вже з IV кварталу цього року передбачена субвенція. Тож у 2022 році держава зобов’язується передати до місцевих бюджетів податок на доходи фізосіб у розмірі 4% – це не менше 11 млрд гривень.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з цього року передала повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання з державного на місцевий рівень. Зокрема, відбулася передача 80 ліцензіатів (28 суб’єктів господарювання), що провадять діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Серед них – і КП «Броваритепловодоенергія». Тож виробник має сам обрати постачальника та укласти з ним договір.

Також із цього року вперше тарифи на опалення встановлює місцева влада.

Тарифи на теплопостачання у Броварах затвердив виконком 29 вересня 2021 р. Для населення вони зросли на 23%.  Зокрема плата за тепло за 1 Гкал для населення підвищилася на понад 400 грн  – із 1823,59 грн із ПДВ/Гкал до 2256,23 грн із ПДВ/Гкал. Проте міський голова запропонував виконкому звернутися до міської ради з проханням компенсувати за рахунок міського бюджету близько 10-12%.

Як бачимо, меморандум було укладено на наступний день після засідання виконкому – 30 вересня. Тож є надія, що в Броварах переглянуть тарифи в бік зменшення.

Читайте також

  1. Із 1 жовтня тарифи для українців за комунальні послуги зростуть
  2. Лікуваня зубів у броварській стоматполіклініці здорожчало. НОВІ ТАРИФИ
  3. Нові тарифи на тренування та оренду футбольних полів від КП «МФК «Бровари»
  4. Знизити тарифи! Жителі Великодимерської громади написали лист Зеленському. ФОТО
Поділіться.

Залиште відповідь