У Броварах на завершення проєктування притулку для бездоглядних тварин планують виділити 1, 5 млн грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Для завершення проєктування притулку для бездоглядних тварин, депутатам пропонуватимуть підтримати виділення з бюджету міста 1 млн 500 тис.грн. Відповідний проєкт рішення «Про внесення змін до Програми регулювання чисельності безпритульних тварин на території Броварської міської територіальної громади на 2020-2024 роки» виноситься на чергову сесію 23 грудня.

Так, на завершення робіт із виготовлення проєктно-кошторисної документації з будівництва притулку для бездоглядних тварин депутатам пропонують виділити 1 млн 450 тис.грн із загального фонду. Ці кошти необхідні для розробки технічних умов для приєднання об’єкту до електричних мереж.

Нагадаємо, що притулок планують побудувати в Броварах на пров. Виробничий, 5 (Торгмаш). Основною метою будівництва притулку є утримання безпритульних тварин після стерилізації та вакцинації від сказу.

6 квітня 2021 р. завершилися допорогові закупівлі на визначення підрядника для розроблення проєктно-кошторисної документації на будівництво притулку. 7 травня УБЖКГІТ уклало з переможцем – ТОВ «Проектна компанія «Аркон» – договір на суму 962 тис. грн.

Згідно з додатком до договору №2 – завданням на проєктування – притулок має бути на 350 тварин (кішок та собачок).

Серед завдань – розрахунок на будівництво в одну чергу:

–          виготовлення проєктно-кошторисної документації;

–          проходження експертизи та усіх необхідних узгоджень.

У проєктно-кошторисній документації на будівництво визначено перелік будівель та споруд для проєктування. Серед них:

 • Паркінг.
 • Головний корпус (ветеринарна аптека, офісні приміщення, зала для відвідувачів, оглядова (ветклініка), операційна та післяопераційна (ветклініка), приміщення перетримки собак та кішок, кухня, склад кормів, санвузли, технічні, санітарні та допоміжні приміщення).
 • Міні готель для домашніх тварин (приміщення для кішок і окремо для собак, рецепція, душова для тварин, допоміжні приміщення).
 • Майданчик для приймання та соціалізації тварин.
 • Майданчик для карантинного утримання тварин.
 • Вольєр для тварин на 30 секцій (8 шт).
 • Вольєр із приміщеннями для вигулу (4 шт).
 • Вольєр для зграйного утримання тварин (5 шт).
 • Майданчик для тренування та вигулу тварин (2 шт).
 • Крематорій для тварин.
 • Санітарно-побутова зона (локальні очисні споруди та інше).

Також підрядна організація має розробити проєкт системи центральної вентиляції, опалення, кондиціювання; охоронної системи будівлі з електромагнітними замками на дверях із різним рівнем доступу, відеоспостереження. Мають подбати підрядники і про доступність до закладу маломобільних груп населення.

Ще 50 тис.грн на черговій сесії заплановано виділити на забезпечення вилову і транспортування тварин для їх стерилізації, проведення самої стерилізації і післяопераційного утримання, вакцинації від сказу та ідентифікації тварин. У тому числі – придбання пального, транквілізаторів, дезінфікуючих та інших лікарських препаратів.

Як повідомила під час засідання бюджетної комісії начальниця управління БЖКГІТ Світлана Решетова, у вересні 2021 р. провели тендер на закупівлю робіт із стерилізації на суму  289 тис. 643 грн. Договір підписано з КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Проте  послуги надано лише на 24 508, 05 тис.грн.

Нагадаємо, уперше на офіційному рівні питання створення притулку для тварин постало в 2012 році. Тоді в Броварах затвердили міську програму регулювання чисельності безпритульних тварин в м. Бровари на 2012-2017 роки, де і були перші згадки про притулок для тварин. Але лише наприкінці 2017 року міськрада ухвалила рішення з конкретними цифрами та попередньо визначилася із земельною ділянкою на вул. О. Оникієнка в районі міського кладовища. Проєкт відведення ділянки депутати підтримали на сесії міської ради в квітні 2019 р. Але згодом ділянку пеернесли в інше місце – пров. Виробничий, 5.

Читайте також

 1. Притулку для тварин у Броварах бути: депутати підтримали виділення земельної ділянки під його будівництво
 2. У Броварах планують побудувати притулок для тварин

 3. Притулок для бездомних тварин: на будівництво потрібен час, а проблема – нагальна

 4. Будівництво в Броварах притулку для бездоглядних тварин: визначено розробника інженерного проєктування

Поділіться.

Залиште відповідь