Трибуна – Бровари

У броварському терцентрі з’явиться відділення медико-соціальної допомоги

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У складі Броварського міського територіального центру соціального обслуговування заплановано утворити відділення медико-соціальної допомоги. За його утворення та введення нових штатних одиниць мають проголосувати депутати ради Броварської ОТГ на черговій сесії 29 липня. При цьому Центр медико-санітарної допомоги свою діяльність у складі Броварського Товариства Червоного Хреста України припинить. Проте нікуди з бульв. Незалежності, 8-Б не переїжджатиме. 

Як зазначено в проєкті рішення, відповідне подання щодо утворення відділення медико-соціальної допомоги у складі Броварського міського територіального центру соціального обслуговування зробила директорка терцентру Діана Лудченко. А також передбачається, що такі зміни має рекомендувати і постійна комісія Броварської ОТГ із гуманітарних питань, яка засідатиме завтра, 21 липня.

Ще раніше депутати акцентували увагу, що частина послуг Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста (БМО БТЧХУ) та Броварського міського територіального центру з обслуговуванння самотніх і непрацездатних громадян дублюються. Зокрема, відділення денного перебування в терцентрі дублює послуги, що надає Центр медико-соціальної допомоги в БТЧХУ. Так само за призначенням лікаря підопічним терцентру роблять безкоштовно масажі, ін’єкції, за необхідності – перев’язки, міряють тиск та інше. Проте перелік послуг у Центрі медико-санітарної допомоги значно ширший: фіточаї, кисневі пінки, ліжко «нуга-бест», соляна кімната, магнітотерапія, електрофорез, електрокардіограф, інгаляції, ультразвукова терапія тощо. Усього – 20 медичних послуг.

Як зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення, у такий спосіб планують уникнути дублювання медико-санітарних послуг із Броварською міськрайонною організацією Товариства Червоного Хреста, оптимізуватися задля раціонального використання бюджетних коштів.

Відтак, якщо проголосують депутати, відділень у терцентрі буде 5:

 • соціальної допомоги вдома;
 • денного перебування;
 • стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання;
 • організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
 • медико-соціальної допомоги.

Нагадаємо, територіальний центр надає свої послуги:

 •  громадянам похилого віку, особам із інвалідністю, хворим ( із числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;
 • громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям (і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу); стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей із інвалідністю, осіб похилого віку, осіб із інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

Як зазначено в проєкті рішення, ухвалене рішення виділення коштів із бюджету міста не потребує.

Про вилучення Центру медико-санітарної допомоги зі складу  БТЧХУ

Чому ж, власне, потужний Центр медико-санітарної допомоги вилучають із БТЧХУ і створюють окреме відділення у терцентрі, а не залишають Центр функціонувати при Червоному Хресті і не приєднують до нього відділення денного перебування територіального центру?

Терцентр

Територіальний центр

Терцентр

Як повідомили журналістам «Трибуни» медсестри Центру (а їх працює дві), новопризначена т. в. о. голови Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Ярич повідомила про припинення фінансування з бюджету міста оплати їх праці. Як вказують медсестри, отримували мінімальну. Минулого року під час локдауну працівниці Центру три місяці перебували у неоплачуваній відпустці, цього року т. в. о.голови також запропонувала їм піти у відпустку за свій рахунок та повідомила про ймовірне скорочення 1 особи, аргументуючи і зниженням відвідуваності центру пацієнтами. Так, якщо протягом 2019 р. Центр відвідала 6 531 особа, то у 2020 році  – близько 2 тис.

Медсестри вказують, що під час локдауну люди похилого віку і справді боялися відвідувати Центр, нині ж ситуація вирівнюється.

Червоний Хрест

Однак, щоб зрозуміти, що на них очікує, жінки пішли на прийом до міського голови. За словами медсестер, мер запевнив, що фінансування для Центру медико-санітарної допомоги є і вони можуть спокійно працювати.

Проте 10 червня на засіданні Правління БМО Товариства Червоного Хреста України члени Правління ухвалили рішення виключити зі структури БТЧХУ Центр медико-соціальної допомоги та передати його до Броварського міського терцентру соціального обслуговування.

Депутати на сесії 29 липня мають внести зміни до структури та чисельності працівників терцентру. Так, має з’явитися посада завідувача відділення, медичної сестри, санітарки та + 0, 5 ставки масажиста. Відтак у терцентрі працюватиме 88 працівників.

Хоча Центр медико-санітарної допомоги з бульв. Незалежності, 8-Б не переїжджатиме, проте, за словами Діани Лудченко, медсестрам із Червоного Хреста місця у відділі медико-соціальної допомоги не буде – на зазначених посадах працюватимуть працівники терцентру. Тож жінки готуються до звільнення.

Сама ж очільниця терцентру (вразі схвалення рішення про створення нового відділення) планує отримати ліцензію на надання послуг у відділі медико-соціальної допомоги. Медичні послуги в новоствореному відділі планують надавати не лише мешканцям Броварської ОТГ, а й інших громад.

Про броварський Червоний Хрест

Загалом питання функціонування місцевого осередку Червоного хреста і чи потрібне на нього фінансування, порушувалися ще під час 23-ої позачергової сесії при розгляді бюджету міста на 2017 рік. Ще 1 грудня 2016 року представники Міністерства охорони здоров’я повідомили, що фінансування Товариства Червоного Хреста України на 2017 рік не передбачається. Аргументація – МОЗ не бачить сенсу в дублюванні ТЧХУ функцій Мінсоцполітики в частині надання соціальних послуг одиноким непрацездатним громадянам похилого віку, дітям-сиротам, інвалідам, бездомним, немічним та іншим соціально незахищеним верствам населення, які потребують турботи і підтримки.

До того ж, виявлені численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою та корупційна складова ставлять під сумнів доцільність фінансування патронажної служби Товариства Червоного Хреста України за кошти держбюджету. Тож під час чергової сесії 9 лютого 2017 р. депутати наполягли, щоб перед розглядом проєкту рішення щодо фінансової підтримки, тодішня очільниця товариства Лілія Драпей про свою роботу прозвітувала. Також депутати нагадали голові, як Червоний Хрест за бюджетні кошти та кошти місцевих благодійників допомагав під час виборів робити піар як окремим депутатам, так і чинному міському голові.

Броварському «Червоному Хресту» нагадали про пайки від «людини-тролейбуса»

Попри все, у 2017 р. депутати погодили виділення з бюджету міста броварському Червоному Хресту 546 тис. матеріального заохочення. При цьому кошти було знято з організації, яка опікується дітьми з обмеженими можливостями.

У  2018 р. лише на зарплату та нарахування працівників ЧХ із бюджету міста виділено 474 тис. 900 грн;

 • 2019 р. – 641 тис. 282 грн; 
 •  2020 р.  – 582 тис. 850 грн.
 • На 2021 р. потреба в матеріальному заохоченні на 3,5 штатних одиниць була озвучена на рівні 840 тис. 017 грн. Надано лише частину.

Проте, хоч і стояло питання про призупинення фінансування БМОТЧХУ, у листопаді 2017 р. при місцевому осередку ЧХ відкрився Центр медико-соціальної допомоги. Там соціально-незахищені категорії громадян, у першу чергу, ветерани Другої світової війни та праці, також люди із соціально вразливих груп населення, можуть пройти процедури за призначенням лікарів. Фактично Центр дублював частину послуг, що надаються у терцентрі.

На відкриття медико-соціального центру з бюджету міста витрачено 615 тис. грн та ще 109 тис. грн – на закупівлю меблів і обладнання.

Червоний Хрест

Центр медико-санітарної допомоги

Червоний ХрестТепер ідеться про передачу Центру медико-соціальної допомоги в підпорядкування терцентру, де він продовжить отримувати фінансування з міського бюджету. Пріоритетним напрямком діяльності броварського ТЧХУ залишиться надання матеріальної, натуральної та гуманітарної допомоги одиноким престарілим, інвалідам, малозахищеним громадянам.

Зауважимо, згідно зі ст.13 Положення, джерелами утворення коштів і майна Товариства є не лише щорічні внески від членів, благодійні пожертвування та допомога в будь-якій формі від організацій, юридичних осіб, допомога з місцевого бюджету, а і надходження від проведення благодійних заходів (лотереї, аукціони, культурні, спортивні видовища тощо), проведення яких  не відмічалося. Хоча в період жорсткого карантину переважна більшість підприємств, установ та організацій працювали дистанційно.

Іще один нюанс роботи місцевого ТЧХ. Згідно зі ст. 9 Положення, одна з основних функцій Броварського Червоного Хреста – «надання допомоги та моральної підтримки мігрантам, біженцям та шукачам притулку, які перебувають на території міста і району». Проте безпритульні в товаристві можуть розраховувати хіба що на чай, і то лише в холодну пору року.

Тож після того як вагому структурну частину ТЧХ передадуть у терцентр, депутати мають остаточно вирішити: чи варто фінансувати Броварський Червоний Хрест.

Фото – авторки

Читайте також

 1. Чи варто місту фінансувати Броварське Тловариство Червоного Хреста?
 2. Померла Лідія Драпей – очільниця місцевої організації Товариства Червоного Хреста України
 3. Деталізований розподіл бюджету Броварів на 2021 рік
 4. У Броварах стартував місячник милосердя: Червоний Хрест збирає кошти, продовольство, одяг, ліки
Поділіться.

Залиште відповідь