У МОЗ затвердили форму довідки про протипоказання до вакцинації

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністерство охорони здоров’я затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, які мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Про це йдеться на сайті МОЗ.

«Відповідну форму № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та інструкцію щодо її заповнення було затверджено наказом МОЗ № 2394 від 2 листопада 2021 року», – йдеться в повідомленні.

Форма № 028-1/о
Інструкція до форми № 028-1/о

У міністерстві наголошують, що форма № 028-1/о заповнюється на підставі медичних записів про стан здоров’я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначаються відповідно до Інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів із питань імунізації (НТГЕІ) та «Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень», затвердженого наказом МОЗ.

Також у міністерстві нагадують, що постійні протипоказання можуть бути лише до щеплення конкретною вакциною від COVID-19, як, наприклад, важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу цієї вакцини або на один із її компонентів.

У довідці про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 має бути обов’язково вказаний термін дії цих протипоказань.

Як повідомляла «Трибуна», раніше МОЗ оприлюднив роз’яснення щодо абсолютних постійних та тимчасових протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Нагадаємо, що в Україні 8 листопада нещеплених працівників, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, відстороняють від роботи.

МОЗ розширило перелік професій для обов’язкового щеплення від COVID-19

У Броварській громаді через відмову вакцинуватися відсторонили від роботи 35 освітян

Відмовилися вакцинуватися: відсторонено від роботи 67 працівників навчальних закладів Броварської громади

Відповідно до наказу МОЗ, обов’язковим щепленням проти COVID-19 наразі підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів, і закладів освіти.

ФОТО – LexInform

Читайте також:

  1. Для тих, хто одужав: у Дії з’явився новий вид COVID-сертифікату

  2. Відмовилися вакцинуватися: відсторонено від роботи 67 працівників навчальних закладів Броварської громади

  3. За яких умов вакцинуватимуть дітей

  4. Для допомоги броварським медикам у пункти вакцинації делегують працівників міськвиконкому

Поділіться.

Залиште відповідь