Трибуна – Бровари

У озері парку «Перемога» встановлять фонтан із підсвічуванням. Коли, хто та навіщо

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тестування фонтана відбулося 5 липня. Комунальники обіцяють, що встановлять його вже наступного тижня. І він буде не єдиним. У такий спосіб намагатимуться чистити штучне озеро від цвітіння. Та чи врятують такі фонтани озеро від гниття?

Фонтан в озері парку «Перемога» обіцяли запустити рівно два роки тому – на свято Івана Купала. Тоді напередодні святкування один із кандидатів у нардепи наголосив, що на святі буде «неймовірний сюрприз». Під сюрпризом містяни зрозуміли саме запуск незвичного фонтану з кольоровим підсвічуванням, який також анонсували саме 6 липня.

Однак обіцяний фонтан організатори тоді так і не запустили. Як повідомив у своєму пості на Фейсбуці депутат обласної ради Олег Іваненко, ще два роки тому він разом із іншими благодійниками (один із яких – власник компанії «Zeelandiya» Андрій Василенко ) подарував місту фонтан із кольоровим підсвічуванням, однак його не встановили через «бюрократичні неузгодженості».

Ще раніше Олег Іваненко поінформував, що проводити перемовини з міськрадою щодо встановлення фонтану розпочали з весни 2018 року. Тоді ж і стартували акції з чищення озера від цвітіння. Однак запустити фонтан так і не вдалося, тож його подарували місту. Фонтан взяло на свій баланс КП «Бровари-Благоустрій».

І от тепер, через два роки, його все ж установлять на постійній основі. Заплановано це зробити вже наступного тижня. Фонтан спочатку мають правильно встановити та закріпити, повідомив «Трибуні-Броварів» заступник директора КП «Бровари-Благоустрій» Костянтин Ліпський. За його словами, це буде «експеримент» поки що із одним фонтаном аерації: комунальники простежать, наскільки він зможе допомогти в очищенні озера, і якщо це хоча б трішки поліпшить його стан – придбають ще кілька таких фонтанів.  Проте заступник директора визнає, що функціонування фонтана буде більш декоративне.

Нагадаємо, питання встановлення фонтану в озері парку «Перемога» піднімалося ще два роки тому неодноразово, але мова йшла про фонтан із функцією станції аерації – на кшталт такої, яка функціонує на Русанівських каналах. Призначення станції – не декоративне, а суто функціональне: вона насичує воду киснем та запобігає цвітінню водоростей. Саме на такий фонтан улітку 2017 року з бюджету міста навіть виділялися кошти, а депутати БМР на запит отримали розшифровку витрат бюджетних призначень на 600,0 тис.грн.

Влітку 2018 року міськрада озвучила свої плани на фонтани. Навіть була мова про етап проєктування, але до втілення ідеї діло так і не дійшло. Тоді в УБЖКГІТ повідомили, що на все в бюджеті бракує коштів.

У 2018 р. у КП «Бровари-Благоустрій» повідомляли, що їх цікавить не декоративна складова фонтанів, яку пропонують меценати, а їхня  функціональність, тож провели реальні дослідження щодо подібних станцій на ринку України. «Враховуючи об’єм води в озері, потрібно щонайменше дві таких станції, –  повідомив тоді журналістам «Трибуни» заступник КП Володимир Дрок. –  Якщо говорити про потужність та ціну, то на наші обсяги води вартість одної станції аерації коштуватиме від 16 тисяч доларів США: ми говоримо про станції виробництва Великобританії. Але купляти щось дешеве, але одноразове – не бачимо сенсу. Звісно, чекаємо фінансування на таку дорогу покупку, але час не втрачаємо: пробурили свердловину та підпитуємо озеро підземною водою – підтримуємо рівень води. Раніше за це доводилося сплачувати чималі кошти КП БТВЕ, але тепер, як бачите, озеро не висихає».  

У УБЖКГІТ ще раніше зазначали, що кардинально вирішити питання з цвітінням озера може лише капітальний ремонт дна штучної водойми, побудованої ще у 80-х роках,  але технічно – це складне завдання, до того ж – дороговартісне. Все інше – вирішує проблему озера лише частково. Тож фонтан із підсвічуванням, швидше за все, буде лише декоративною прикрасою озера.

Щодо декоративної прикраси… Найбільший у світі музичний фонтан The Palm Fountain розташований у столиці Об’єднаних Арабських Еміратах – Дубаї. Його відразу внесли до Книги рекордів Гіннеса як найбільший у світі. Площа  фонтану – 7 327 кв. м, струмені б’ють у висоту до 105 м. Для освітлення використали понад три тисячі світлодіодних ламп, які можуть регулювати колір та яскравість.

фонтан, Дубаї

Головне фото – авторки та стопкадр із відео «Громадський ревізор» 

Читайте також

  1. Плани на фонтани: два нових та реконструкція старого

  2. У Броварах уперше відсвяткували Івана Купала. Без обіцяного фонтана

  3. Озеро в парку «Перемога» паспортизують. Чи можна буде купатися?

  4. Конкурси: у парках «Перемога» та «Приозерний» розташуються об’єкти торгівлі та розваг
  5. Броварський парк «Перемога» обладнають новим скейтпарком. Хто і за скільки?
Поділіться.

Залиште відповідь