У центрі Великої Димерки будують «сухий» фонтан

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про те, що у Великій Димерці будують фонтан, стало відомо з соцмережі Фейсбук, де читачі виклали фото будівельних робіт. Інформацію про будівництво фонтану підтвердив і заступник голови Великодимерської ОТГ Олександр Куценко.

За словами Олександра Куценка, у Великій Димерці заплановано будівництво «сухого» фонтану –  струмінного без відкритого фонтанного басейну. Це має бути фонтан на зразок такого, як у Чернігові, повідомив Куценко: резервуар буде захований під землю, а зверху його закладуть плиткою.

фонтан

Станом на 2016 р., кошторис такого фонтану складав 3,5 млн грн

За його словами, будівництво фонтану ініціювали члени однієї з депутатських комісій та відділ благоустрою. Його мають побудувати в центрі селища – неподалік школи між вул. Промислова і Броварська.

На черговій сесії, що відбулася 19 серпня 2021 р., депутати ухвалили рішення  про виділення 49 тис.грн на проєктування фонтану та ще 59 тис. грн на саме будівництво.

На найближчу сесію, що має відбутися 9 вересня, депутатам пропонують підтримати проєкт рішення «Про внесення змін до Програми «Розвиток, ремонт та утримання об’єктів житлово- комунального господарства, благоустрою та соціально-культурного призначення Великодимерської територіальної громади на 2019-2023 роки». У додатку до проєкту рішення вказано, що 49 тис.грн планується на «Виготовлення технічної документації на будівлі, споруди, інженерні мережі, об’єкти благоустрою, які є комунальною власністю територіальної громади». Однак, про що ж мова, достеменно не зазначено.

Ще 159 тис.грн заплановано виділити на «Будівництво фонтану в центральній частині смт Велика Димерка».  У такий спосіб хочуть «зарезервувати» суму для початку проведення тендерної закупівлі, зазначив Олександр Куценко. Саме ж будівництво планують розпочати навесні. Наразі проєкт проходить експертизу.

Ті роботи, що видно на фото, заступник голови ОТГ назвав «підготовчими роботами до будівництва у рамках благоустрою території, яка відбувається за спонсорські кошти». Зокрема, облаштування доріжок, що здійснюють підприємці. За словами Куценка, підприємці наразі і бетонують дно «чаші», щоб під час будівництва фонтану не зруйнували облаштовані ними доріжки.

Проте, як видно на фото, відбуваються повномасштабні роботи. Лише незрозуміло, як вони могли розпочатися без проєкту, на який лише виділили кошти і який ще проходить експертну оцінку, та без тендерних торгів, де і мали визначити підрядну організацію.

Нагадаємо,  ще у 2018 р. начальниця УЖКГІТ Світлана Решетова повідомила, що замовлено проєкт реконструкції в Броварах усієї площі перед «Прометеєм», де його родзинкою стане фонтан. Розташується він в зоні відпочинку – навпроти центрального входу в МКЦ. Сам проєкт струмінного фонтану обійдеться місту в 150 тис. грн, а будівництво – в 3 млн грн. Проте все зупинилося на рівні проєкту.

фонтан

Такий фонтан планували побудувати навпроти “Прометею”

Головне фото – Sergiy Malash

Читайте також

  1. У озері парку «Перемога» встановлять фонтан із підсвічуванням. Коли, хто та навіщо
  2. Плани на фонтани: два нових та реконструкція старого
  3. Виконком розглянув петиції: фонтан буде, з електронною чергою в лікарні – «запізнилися»
  4. Чи буде оновлено фонтан у парку «Перемога»? Третя петиція набрала 250 необхідних голосів
Поділіться.

Залиште відповідь