В Україні легалізували криптовалюту

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Верховна Рада ухвалила закон «Про віртуальні валюти», який дозволяє легалізувати в Україні ринок криптовалют.

На засіданні в середу, 8 вересня, за нього проголосували 276 нардепів.

Як зазначено на сайті парламенту, «законом передбачено комплексне врегулювання правовідносин, що виникають у зв’язку з обігом віртуальних активів в Україні, визначено права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері обігу віртуальних активів».

Так, закон визначає поняття «віртуальний актив» як «нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі».

Також документ визначає сферу його застосування, правовий режим віртуальних активів, учасників ринку віртуальних активів, їх права та обов’язки, послуги з обміну віртуальних активів.

Законом встановлено загальні принципи державного регулювання обороту віртуальних активів та органи, що здійснюють державне регулювання у сфері обороту віртуальних активів. Зокрема, повноваженнями щодо ринку віртуальних активів наділені Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Державний реєстр постачальників послуг.

Голова Нацбанку України Кирило Шевченко у Фейсбуці зазначив, що рішення парламенту дало можливість створити прозорий, цивілізований та зрозумілий ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами.

«Віртуальні активи, зокрема й ті, що ми звикли називати криптовалютою, отримали визначений юридичний статус, а учасники ринку – право на захист та роботу в правовому полі. В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, де відбуваються торги віртуальними активами», – пояснив очільник НБУ.

За його словами, технологічні інновації відкриють багато перспективних можливостей, зокрема сприятимуть залученню інвестицій у нашу країну.

Водночас він зазначив, що єдиним законним засобом платежу в нашій країні залишається гривня.

Читайте також

  1. В обігу з’явиться золота пам’ятна монета «1 гривня». ФОТО
  2. Українські обмінники приймають не всі долари: причини
  3. Банк: золото, валюта чи гривні?
  4. Сім найкращих способів заощадити гроші швидше та розумніше
  5. Якщо ви зібралися в ломбард: сім корисних порад
Поділіться.

Залиште відповідь