В Україні створили орган, що працюватиме проти хабарників – Бюро економічної безпеки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки України. Про це 22-го березня повідомляє пресслужба глави держави.

«Основною функцією Бюро економічної безпеки (БЕБ) буде аналітична робота, а не силові повноваження. Бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес- чи державних структур», – сказано в повідомленні.

Відповідно до закону, Бюро економічної безпеки має стати єдиним органом влади, відповідальним за боротьбу з економічними злочинами.

Зазначимо, що в кінці січня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та вцілому Закон про Бюро економічної безпеки України №3087-д. Своє «проти» в цьому голосуванні поставили члени фракції «Європейська солідарність».

Очікується, що БЕБ отримає відповідні повноваження Служби безпеки та Податкової міліції, які будуть переосмислені з тим, щоб це був не стільки силовий, скільки аналітичний орган. Однак СБУ продовжить виконувати завдання, пов’язані з контррозвідувальною діяльністю в сфері економіки.

До повноважень Бюро відноситься:

 • виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
 • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
 • надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів із питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
 • забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
 • збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;
 • планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
 • виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних із отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
 • складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

ФОТО – Український капітал

Читайте також:

 1. Українці перейдуть на електронні трудові книжки. Президент підписав закон

 2. Заборона продажу ліків дітям до 14 років: Верховна Рада підготувала законопроєкти

 3. Позичальників захищатимуть від колекторів – Рада підтримала законопроєкт у першому читанні. ВІДЕО

 4. Обслуговування споживачів – українською: зміни в законодавстві

Поділіться.

Залиште відповідь