В Україні узаконили «декретну відпустку» для чоловіків

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні ввели декретну відпустку для чоловіків. Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт №3695 щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька на догляд за дитиною. «За» проголосували 269 парламентаріїв.

Цей закон пропонує надати можливість матері або батькові дитини скористатися правом на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (як рівне право кожного з батьків дитини).

Зараз же декретом батько може скористатися тільки в разі, якщо мама дитини вийшла на роботу або перебуває тривалий час у лікарні.

Крім того, роботодавець за власні кошти може надавати одному з батьків частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною більшої тривалості.

Відповідно до закону, працівник повинен повідомити роботодавця не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня дострокового припинення відпустки по догляду за дитиною.

Вводиться і новий вид відпустки – «одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів».

Нею зможе скористатися:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але вони живуть разом і пов’язані спільним побутом;
  • бабуся чи дідусь, або інші повнолітні родичі дитини, які фактично доглядають за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Крім того, батькові дитини поряд з матір’ю дають право скористатися додатковою оплачуваною відпусткою для працівників, які мають дітей або дитину з інвалідністю, тривалістю 10 або 17 (за сукупністю) днів.

Нагадаємо, за основу цей закон Рада ухвалила на початку грудня 2020 року.

Колаж – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. Про тата у декреті

  2. Українцям дозволили змінювати по батькові

  3. Коли батько вдома: як татові пограти з дитиною

  4. «Пакунки малюка» тепер закуповуватимуть через ProZorro

Поділіться.

Залиште відповідь