Зеленський підписав закон про посмертне донорство і тарифи на оплату трансплантацій

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині». Закон дозволяє посмертне донорство і встановлює тарифи на проведення трансплантацій. Про це повідомляють у пресслужбі глави держави.

«Документ покликаний розв’язати питання оплати трансплантацій. Зокрема, законом встановлюється, що держава оплачує всі трансплантації, і для пацієнта вони безкоштовні. Також зазначається, що тарифи повністю покривають витрати лікарень на проведення таких операцій», – повідомляють у пресцентрі Офісу президента.

Окрім того, документ передбачає, що добір пари донор-реципієнт здійснюватиме Єдина державна система трансплантації, а також можливість надання прижиттєвої згоди або незгоди на донорство відбуватиметься через електронні ресурси.

«Згода або незгода особи на посмертне донорство, заява про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди подаються в письмовій або електронній формі за підписом особи, яка висловлює своє волевиявлення, в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України. Такі правочини не потребують нотаріального посвідчення чи засвідчення справжності підпису зазначеної особи нотаріусом», – йдеться в документі.

Відомості щодо наданих особою згоди або незгоди на посмертне донорство, письмової заяви про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди вносяться до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин у порядку, визначеному законодавством.

Закон також уточнює термінологію та основні принципи трансплантації, уповноважує Міністерство охорони здоров’я затверджувати умови і порядок вилучення, зберігання, тестування, обробки і використання окремих анатомічних матеріалів.

Також розширено коло осіб, уповноважених законом на ухвалення рішення щодо порядку проведення вилучення анатомічних матеріалів, вибору реципієнта, проведення трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (5831), ще 16-го грудня 2021 року. «За» проголосували 305 народних депутатів.

ФОТО – UA.NEWS

Читайте також:

  1. Видатки на трансплантацію збільшено в понад 4 рази, – МОЗ. ВІДЕО

  2. Броварчанин не став посмертним донором, хоча родичі надали згоду. Чому? ВІДЕО

  3. Броварчанину провели унікальну операцію з пересадки нирки. ВІДЕО

  4. Печінка за 855 тис.грн, стовбурові клітини – за 1,3 млн грн: Кабмін затвердив тарифи на деякі послуги з трансплантації

Поділіться.

Залиште відповідь