Земля для АТОвців: затверджено перелік документів до заяви і черговість розподілу ділянок у Броварській громаді

Pinterest LinkedIn Tumblr +

26 листопада відбулося чергове засідання координаційної ради з питань АТО. На порядку денному було кілька питань, що стосувалися надання земельних ділянок і дозволів на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення ділянок у власність для будівництва гаражів учасникам АТО. Проте одним із найважливіших було питання щодо розподілу вільних 153-ох  земельних ділянок у Требухові і Княжичах. Члени коордради затвердили зразок заяви/клопотання з переліком документів, яку варто подавати на ім’я міського голови, та черговість розподілу земельних ділянок.

Так, розділити мають усього 153 ділянки: у Княжичах 67 ділянок, у Требухові – 86.

Нагадаємо, на попередньому засіданні координаційної ради ветерани АТО  попередньо схвалили таблицю, за якою визначатимуть першочерговість у наданні землі та зразок заяви на ім’я міського голови з проханням розглянути виділення ділянки на координаційній раді.

Черговість надання землі АТОвцям Броварської громади визначатимуть за таблицею – підсумки коордради

Для того, щоб остаточно сформувати зразок заяви і таблицю, із членів коордради сформували робочу групу, яка працювала протягом тижня. Сьогодні член робочої групи Юрій Олейніченко озвучив напрацювання.

Юрій Олейніченко

Юрій Олейніченко

коордрада АТО

Після обговорення переліку необхідних документів, які мають бути надані разом із заявою, члени коордради вирішили додати 8 пункт – довідку з військово-лікарської експертизи (ВЛК) щодо отриманої інвалідності.

Тож до клопотання на ім’я міського голови мають бути додані такі документи:

 1. Копія паспорту зі сторінкою прописки;
 2. Копія ідентифікаційного номера;
 3. Документ, який підтверджує участь у зоні проведення антитерористичної операції;
 4. Копія посвідчення інваліда війни;
 5. Копія посвідчення члена сім’ї загиблого учасника бойових дій ATO/ООС, копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера. Представники сімей, члени яких загинули під час участі в ATO, додатково надають копії документів, що підтверджують факт наявності родинних стосунків;
 6. Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
 7. Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
 8. Довідка ВЛК.

Реєстр заяв та визначення черговості розподілу земельних ділянок відбувається за рейтингом учасника бойових дій ATO/ООС та сімей, члени яких загинули під час участі в ATO/ООС. Після озвучення Юрієм Олейніченком черговості надання земельних ділянок, присутні члени коордради внесли в перелік ще один пункт –  №3.

Тож першочергове право на отримання ділянок матимуть учасники бойових дій ATO/ООС, мешканці Броварської міської територіальної громади (м.Бровари, с.Княжичі, с. Требухів, с.Переможець):

 1. Сім’ї загиблого учасника бойових дій в ATO/ООС;
 2. Особи, які мають інвалідність;
 3. Особи, які під час захисту Батьківщини отримали травми і каліцтва, але не мають статусу інваліда війни;
 4. Особи, які мають статус внутрішньо переміщеної особи;
 5. Решта учасників бойових дій.

Першочергово члени коордради розглядатимуть заяви осіб, які нічого ще не отримали. Це відбуватиметься в черговості вище зазначених пунктів.

У разі, якщо учасник бойових дій ATO/ООС скористався правом на безоплатне отримання:

 • земельної ділянки для будівництва i обслуговування житлового будинку, господарських будівель i споруд;
 • земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва;
 • земельної ділянки для ведення садівництва;
 • земельної ділянки для будівництва індивідуальних гаражів;
 • земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства;
 • житла;
 • отримав субвенцію на отримання житла,

то таких осіб включатимуть у кінець черги реєстру заяв.

Усі зміни і доповнення мають прописати в Положенні про порядок створення і ведення реєстру заяв учасників бойових дій.

Зразок заяви мають опублікувати на сайті Броварської міськради. З моменту публікації заяви на сайті міськради, ветеранам АТО/ООС та сім’ям загиблих учасників АТО/ООС можна подавати заяви.

Інші питання коордради

Як повідомив головуючий на засіданні Віталій Корнет, заяви на отримання земельних ділянок подали ще 13 осіб. Спільно члени коордради вирішили рекомендувати заявникам подати клопотання за затвердженим зразком.

Віталій Корнет

Віталій Корнет

Також під час засідання члени коордради надали дозвіл на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва гаражів 9 особам. Проте серед них було 2 мешканці столиці.  Звучали думки голосувати за кожного окремо, але чомусь так і не голосували.

За словами Віталія Корнета, у Броварській громаді залишилося під гаражі близько сотні ділянок.

Окрім цього, члени коордради розглянули питання надання матеріальної допомоги на ремонт квартири дружині загиблого бійця Наталії Хряпі. Минулого року жінка отримала 30 тис. допомоги. Скільки ще їй належить –  має з’ясувати у відділі соціального захисту і повторно написати заяву.

Також під час засідання члени координаційної ради додали до свого Положення запис, що «головуючим на засіданні може бути як член координаційної ради, так і радник міського голови». Мова про Віталія Корнета. Власне, саме він за підтримки членів коордради і головує на засіданнях.

За пропозиції Віталія Корнета також внесли зміни в Положення, що стосуються дисципліни відвідування засідань координаційної ради. Відтепер тих членів коордради, які двічі поспіль пропустили позачергові засідання коордради без поважної причини, або тричі поспіль чергові засідання –  за рішенням коордради виключать із членства і замінять  іншими ветеранами АТО.

Читайте також

 1. Як ділитимуть землю ветеранам АТО в Княжичах і Требухові – підсумки коордради  
 2. Ділянки під гаражі, небезкоштовне МРТ і пам’ятник на могилі бійця – коордрада з питань АТО
 3. Ветерани АТО збираються подавати позовну заяву до суду на міську раду
 4. Скандальне питання про скасування Генплану Княжичів – підсумки «земельної» комісії
Поділіться.

Залиште відповідь