Як ділитимуть землю ветеранам АТО в Княжичах і Требухові – підсумки коордради

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Виконавча влада Броварської громади готова розпочинати процес поділу та надання у власність земельних ділянок для індивідуального будівництва бійцям і ветеранам АТО. Ідеться про села Княжичі, Требухів і Переможець. Процедура буде різною, а число ділянок меншим, ніж озвучувалося раніше. Про це чиновники за участі міського голови Ігоря Сапожка говорили під час учорашнього засідання координаційної ради з питань АТО.

Засідання координаційної ради відбувалося вчора, 11 листопада, у стінах культурно-інноваційної платформи «Теплиця». Зібралася повна зала учасників війни. На початку засідання керівниця управління земельних ресурсів Леся Гудименко розповіла, що в Княжичах можна буде отримати 67 ділянок, а в Требухові – 86. Де саме розміщені ці ділянки – не уточнюють.

Леся Гудименко

Леся Гудименко

Штатний радник міського голови з питань АТО Віталій Корнет зазначив, що розміщення ділянок не публікуватимуть, щоби на їхнє отримання не почали писати заяви сторонні люди.

Водночас процедура розпаювання й отримання ділянок для сіл буде різною, вказує Леся Гудименко. Пов’язано це головно з тим, що з Требухівської сільської ради не передали містобудівну документацію. Однак уже зараз координаційна рада щодо обох сіл може визначатися зі списками осіб, які напишуть заяви на отримання зазначених іще не розпайованих ділянок.

Княжичі

Ділянка в Княжичах, яку мають намір поділити на 67 паїв, наразі сформована як єдина. Тож перш за все на сесії ради громади мають ухвалити рішення про поділ ділянки, вказує Леся Гудименко. Після цього, на наступну сесію, подається проєкт рішення про дозвіл на зміну цільового призначення землі. І далі – передача у власність.

На сьогодні вже скасований Генеральний план Княжичів 2020 року, діє попередній документ від 2013 року, тож як саме працювати з містобудівною документацією чиновники знають, зазначали представники влади під час засідання.

Читайте також: Генеральні плани Требухову та Переможцю розроблятимуть за кошти Броварської територіальної громади

В обох селах необхідно буде змінити цільове призначення ділянок на індивідуальне житлове будівництво. Це також мають зробити депутати на сесіях, пообіцяв міський голова Ігор Сапожко, який неочікувано прибув на засідання координаційної ради.

Ігор Сапожко

Ігор Сапожко

З його слів, рішення щодо поділу землі в Княжичах винесуть уже на сесію 18 листопада. Початок січня 2022 року – максимальний термін вирішення питання по Княжичах.

Требухів

У Требухові інакша ситуація. У селі нарахували 86 ділянок, вказує Леся Гудименко. Оскільки там відсутня містобудівна документація, спочатку Броварська міська рада на сесії має схвалити рішення про розроблення детального плану території під кожного майбутнього отримувача землі.

Одночасно можна буде схвалювати рішення про дозвіл на розроблення проєктів землеустрою земельної ділянки під особисте селянське господарство. Змінити цільове призначення можна буде після розроблення детального плану території, що зазвичай триває 5 – 6 місяців.

Питання про розроблення детального плану території можна запустити вже сьогодні, вказує Леся Гудименко. Як тільки буде затверджений ДПТ, атовці, що вже матимуть ділянки в приватній власності, зможуть звернутися щодо зміни цільового призначення.

Чиновники акцентували, що земля в обох селах виділятиметься саме під індивідуальне житлове будівництво. Тож ділянки розпайовуватимуть із урахуванням цієї обставини.

Під час засідання атовці також не втратили нагоди поспілкуватися з мером і на інші теми: черг на квартири, безвідсоткові кредити на житло для бійців, санаторно-курортне лікування та, навіть, будівництво метро в Бровари. Не обійшлося і без взаємних звинувачень, у тому числі в бік влади, щодо нібито несправедливого розподілу землі чи інших питань.

Нагадаємо, під час попереднього засідання координаційної ради з питань АТО чиновники зазначили, що один із двох масивів у Княжичах, розміром 8 га, можна буде поділити на 64 ділянки. Інший масив розміром 10 га виявився непридатним навіть для садівництва, бо підтоплений і заболочений. Водночас масив у Требухові можна було поділити на 97 ділянок.

Однак ще раніше, після проведеного аудиту земель Княжицького та Требухівського старостатів, міський голова Ігор Сапожко озвучив потенційне число вільних ділянок – 2000. Але згодом, зі слів чиновників, число зменшилося до 200 – 250 ділянок. Подальше зменшення пояснюють непридатністю для розпаювання згаданого масиву розміром 10 га.

Зазначимо, під час 12-ої сесії ради Броварської громади 21 вересня депутати надали дозвіл на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у Требухові у власність 19-ти немісцевим громадянам. Після засідання через таке рішення в коридорі міськради сталися сутички між подружжям Сапожків, депутатами, чиновниками і бійцями.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Ділянки під гаражі, небезкоштовне МРТ і пам’ятник на могилі бійця – коордрада з питань АТО
  2. Ветерани АТО збираються подавати позовну заяву до суду на міську раду
  3. Скандальне питання про скасування Генплану Княжичів – підсумки «земельної» комісії
Поділіться.

Залиште відповідь