Депутати скасували Генплан Княжичів 2020 року – скандальна сесія ради Броварської громади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Обранці Броварської громади 23-ма голосами скасували чинний Генеральний план села Княжичі. Таким чином основним містобудівним документом став попередній генплан 2013 року, який не  відповідає реаліям. Опозиційні депутати виступили проти такого рішення.

На сесію 28 жовтня потрапили не всі охочі: на дверях міськради стояла охорона та поліція. У депутатів, їхніх помічників та журналістів вимагали сертифікати про щеплювання від коронавірусу.

Сесія розпочалася з невеликим запізненням, адже спочатку не вистачало кворуму. Багато з опозиційних депутатів були відсутні на початку засідання. Тим часом надворі розпочався мітинг. Протестувальники, які виступали проти скасування генплану, розгорнули прапори партій «За майбутнє!» та «Європейської солідарності». Загалом серед протестувальників було до 100 людей.

Протест під вікнами малої зали, де відбувалася сесія

Не чекаючи на інших присутніх, рада близько 10:10 все ж розпочала засідання. Присутні – 25 депутатів. За ініціативи депутатки від «Голосу» Ірини Веремчук скандальне питання під № 23 – про скасування генплану Княжичів – почали розгялдати найпершим.

Ірина Веремчук

Ірина Веремчук

Незадовго після початку засідання до зали увійшли й інші депутати. Серед них Олена Дудар із «За майбутнє!», яка повідомила, що на вході до міської ради обранців та інших охочих не пускали. Як відомо, о 10:16 на вході до Броварської міської ради сталася сутичка, внаслідок якої розбили вхідні двері та пострілом  гумовими кулями – скло.

Протягом засідання інші присутні вказували, що не пропускають також інших важливих осіб, компетентних у питанні генплану, як от колишнього сільського голову Княжичів.

перепуск

Визначали, чи пропускати людей, представники виконкому. У присутніх також запитували наявність тесту або сертифікату про вакцинацію. Однак, принаймні в журналіста “Трибуни”, не перевіряли підтвердження вакцинації

Влада наполягає на скасуванні генплану

Із часу засідання «земельної» комісії сторони не змінили своїх позицій. Влада переконує, що затверджений у 2020 році генплан села мав низку процедурних порушень при ухваленні. Нагадаємо, чиновники вказують на закриті засідання, публікації в немісцевих виданнях тощо.

сесія

Голова громади ігор Сапожко та секретар ради Сергій Богуцький

Окрім того, зі слів міського голови Ігоря Сапожка, завдяки генеральному плану 2020 року село можуть почати різко забудовувати багатоповерхівками. Документ передбачає, зокрема, прогнозоване зростання числа населення Княжичів до 2035 року з нинішніх 5780 до 37 000 людей.

сесія, генплан Княжичів

Свої аргументи представники влади супроводжували слайдами

Мер переконує, що сільську місцевість необхідно максимально залишити сільською. Одак, генплан, із його слів, передбачає збільшення територій житлової забудови з 473 га 1663 га. Водночас сільських угідь має стати врази менше – з 2146 га до 110 га.

Зі слів керівниці управління містобудування та архітектури Світлани Батинчук, генплан виготовлений із грубими порушеннями містобудівного законодавства та державних будівельних норм, що, з її слів, підтвердив Роман Адамовський –  міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

Світлана Батинчук

Світлана Батинчук

Як зазначив міський голова, наше завдання сьогодні – розробити зонування під розроблення нового затвердженого генерального плану. Однак, чинний генплан має порушення, які стосуються містобудівного, екологічного й інших законодавств.

Голова громади також зауважив, що генеральний план ухвалювали в інтересах 4-х найбільших землевласників у Княжичах. На наполегливі прохання присутніх він назвав їхні прізвища: Губський, Довгань, Писаренко та Піддубняк. Варто зазначити, що Богдана Губського пов’язують із політичним «зростанням» Ігоря Сапожка, а Сергій Піддубняк – відомий як партнер родини міського голови.

Опозиція – проти

Слід зазначити, що опозиційні депутати та протестувальники вказують на ту саму проблему – загрозу забудови Княжичів. Однак, з їхніх слів, це відбуватиметься саме у випадку повернення села до генерального плану 2013 року.

Під час свого виступу депутат від Європейської солідарності, колишній обранець Княжицької сільської ради Руслан Фірсов зауважив, в генплані 2020 року нема багатоповерхової забудови, є лише блокована забудова, тобто таунхауси.

Руслан Фірсов

Руслан Фірсов

До того ж, з його слів, у документі з-поміж 1,499 млн кв. м житлового фонду 1,164 млн кв. м – це планова садибна забудова і лише 31 тис. кв. м – багатоквартирна. І показник площі багатоквартирної забудови вже включає принаймні частину збудованого житла.

Депутат також зауважив, що у випадку скасування генплану будуть скасовані й чинні детальні плани територій. На його думку, це означатиме параліч законних будівництв у Княжичах на 2 – 3 роки.

сесія

На запитання від міського голови щодо наявності у Руслана Фірсова конфлікту інтересів через отримання ділянок у Княжичах у минулому, депутат зауважив, що свої наділи він уже оформив, тож проблем не матиме, а от інші люди через скасування генплану тепер оформити ділянки не зможуть.

Слід зазначити, що в переддень сесії Руслан Фірсов звернувся до Броварської міської ради з депутатським запитом -проханням зняти з порядку денного сесії питання про скасування генплану Княжичів 2020 року. У документі він звертає увагу на колективне звернення жителів села, перешкоджання доступу на «земельну» комісію, ознаки регуляторного акту генплану тощо.

депутатський запит

Депутатський запит Руслана Фірсова

Нагадаємо, під час засідання «земельної» комісії 25 жовтня Олена Дудар звернула увагу, що за розроблення генплану 2020 року село заплатило кошти, причому не «шарашкіній конторі», а фаховому державному підприємству. А Руслан Фірсов зауважив, що генплан 2013 року має 30 – 40 % розбіжностей вулично-шляхової мережі із реальним становищем.

Колишній депутат Броварської міської ради Юрій Скотніков зауважив, що скасування генплану відбувається з поспіхом. Він нагадав, що, наприклад, у Броварах школи й садочки майже не будуються, однак житлове багатоквартирне будівництво йде повним ходом. Він запропонував зняти це питання з розгляду і обговорити його.

Голосування

Під час голосування за скасування Генерального плану села Княжичі від 2020 року свої «за» віддали 23 депутати – від Команди Ігоря Сапожка «Єдність», «Батьківщини», УДАРу, «Рідного дому» й Ілля Завадський зі «Слуг народу». Водночас «утрималися» або «проти» – всі інші присутні «Слуги народу», «За майбутнє!», Європейська солідарність і представник «Голосу» – Леонід Черепейнік.

Одразу після голосування Леонід Черепейнік запропонував зняти з розгляду проєкт рішення, щоби вивчити всі порушення, після чого внести зміни до генерального плану 2020 року або іншим шляхом. «За» таке рішення проголосували лише 9 депутатів – «Слуги народу» та «За майбутнє!» в повному складі, Руслан Фірсов і Богдана Драч із ЄС та Леонід Черепейнік із «Голосу».

Пізніше на розгляд депутатів знову поставити голосування за скасування Генерального плану села Княжичі від 2020 року. Однак, результат був аналогічним – 23 голоси «за». Рішення ухвалене.

Читайте також

  1. Скандальне питання про скасування Генплану Княжичів – підсумки «земельної» комісії
  2. Генеральні плани Требухову та Переможцю розроблятимуть за кошти Броварської територіальної громади
  3. У Броварах змінять детальний план Нового Масиву і Радіостанції. Що заплановано побудувати?
Поділіться.

Залиште відповідь