Скандальне питання про скасування Генплану Княжичів – підсумки «земельної» комісії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На вчорашнє засідання постійної депутатської комісії із земельних питань через нововведені карантинні обмеження змогли потрапити не всі. Охочих не пускала охорона та поліція, під входом до будівлі міської ради відбулася штовханина. Багатьох із присутніх на комісії і тих, хто лишився на вулиці, хвилювало питання скасування Генерального плану Княжичів, який сільрада затвердила лише минулого року. Проти такого рішення виступили також опозиційні депутати із «За майбутнє!» та ЄС. Однак комісія вирішила підтримати відповідний проєкт рішення, причому одноголосно. Остаточне рішення має ухвалити сесія ради Броварської громади, яка відбудеться вже 28 жовтня.

Як ідеться в проєкті рішення, влада збирається скасувати рішення Княжицької сільської ради «Про затвердження проекту змін до Генерального плану поєднаного з детальним планом території с. Княжичі» від 15 травня 2020 року № 1214 (60-VII). Таким чином після скасування діятиме попередній генплан села – від 28 березня 2013 року.

Позиція влади

Як зазначила під час засідання «земельної» комісії доповідачка – головна архітекторка Броварської громади Світлана Батинчук, рішення про скасування – її ініціатива як фахівчині, яка понад пів року вивчала це питання. Причинами такої пропозиції, з її слів, є численні порушення, з якими був ухвалений основний селобудівний документ.

Світлана Батинчук

Світлана Батинчук

Головна причина – порушення стратегічної екологічної оцінки в генплані. Також – порушення процедури проведення громадських обговорень і нібито проведення містобудівної ради в закритому режимі. Публікації щодо ухвалення генерального плану проводили начебто в газетах «Нове життя» та «Баришівський вісник». Публікація в останній нібито є «суттєвим порушенням», бо газета не поширюється на території Броварської громади. На сайті сільради нібито публікації також відсутні. Окрім того, документ не передбачає низки важливого для громади, як от лікарні, озеленення територій тощо.

Зі слів Світлани Батинчук, Генеральний план Княжичів не був переданий Броварській міській раді як правонаступниці влади в селі. Його розробляло державне підприємство «УкрНДПІцивільбуд». За надання електронної копії документа компанія забажала оплату в 11 тис. грн.

Читайте також: Нова топозйомка Броварів без грифу «для службового користування», однак не для всіх

Головна архітекторка наполягала та тому, що Броварська міська рада, як правонаступниця Княжицької сільської ради, має право ухвалювати рішення про скасування Генерального плану.

На запитання депутата Олександра Михайлова від Команди Ігоря Сапожка «Єдність» Світлана Батинчук зазначила, що у випадку повернення до старого Генплану його можна буде використовувати до 1 січня 2025 року.

Олександр Михайлов

Олександр Михайлов

Чому опозиція проти?

Проєкт скасування Генплану викликав запитання  та нерозуміння в присутніх на засіданні, зокрема в опозиційних депутатів. Обранка від «За майбутнє!» Олена Дудар звернула увагу, що за розроблення чинного Генплану село заплатило кошти, причому не «шарашкіній конторі», а фаховому державному підприємству.

Олена Дудар

Олена Дудар

Депутатка також поцікавилася, чи існує фаховий висновок від відповідних установ щодо невідповідності чинного Генплану, на що отримала від Світлани Батинчук негативну відповідь.

Олена Дудар також зазначила, що Генплан затверджується як регуляторний акт, отже процедура його скасування інакша. Тож рішення ради Броварської громади може бути легко оскаржене в суді. Світлана Батинчук заперечила, мовляв затверджували Генплан не як регуляторний акт.

Читайте також: Київ поглине Бровари? Як влада планує об’єднувати міста в агломерації

Депутат від ЄС Руслан Фірсов, який був обранцем останнього скликання Княжицької сільської ради, зазначив, що Генплан публікували на сайті сільради, громадські обговорення відбувалися в селі. А зараз, імовірно, сайт не працює взагалі, адже відповідного органу місцевого самоврядування нема.

Руслан Фірсов

Руслан Фірсов

Обранець також запевнив, що Генплан 2013 року має надзвичайно великі розбіжності із реальною ситуацією на місцевості. Зокрема, розбіжність у проляганні вулично-шляхової мережі становить 30 – 40 %. У той час як чинний Генплан 2020 року має таких розбіжностей на 1 – 2 %.

Протест громадськості

Засідання «земельної» комісії в цілому виявилося скандальним, адже активістів охорона та поліція не пустила в будівлю Броварської міської ради, аргументуючи це карантинними обмеженнями.

протест

протест

Під будівлею відбулася штовханина, адже активісти намагалися зайти, але їх не пускали. На вході тривала реєстрація, однак вона не допомагала присутнім потрапити всередину.

Водночас не одразу пропустили і журналістів, зокрема журналіста «Трибуни», який відповідно до визначених місцевою владою карантинних обмежень мав право на допуск.

протест

Не пропускали одразу навіть депутатів. Сергія Батюка впустили лише за усною вказівкою працівників апарату ради. Саме він потім посприяв, щоби на засідання пропустили журналістів.

"STOP корупції" Романа Бочкали

Деякі активісти мали символіку антикорупційного проєкту “STOP корупції” Романа Бочкали. При вході до Броварської міської ради встановили намет із цією символікою

Частина протестувальників прийшла до міськради вимагати саме не скасовувати Генеральний план. Згодом вони перемістилися під вікна малої зали, де відбувалося засідання, протягом нетривалого часу проскандувавши «Ганьба!»

протест

Протест під вікнами малої зали, де засідала “земельна” комісія

Присутні на вулиці та всередині вказували, що повернення до старого Генплану поверне і проблеми з оформленням права власності на нерухоме майно. Вони також зазначили, що багато документації люди оформили, спираючись уже на новий селобудівний документ.

Один із представників протестувальників під час засідання зазначив, що під заявою проти скасування Генерального плану підписалися 198 жителів села.

Голосування

Під час обговорення питання, яке тривало близько пів години, емоцій вирували і всередині зали. Присутні не помітили, що голова комісії поставив питання на голосування, не дочекавшись кінця розмов. Однак, за наполяганням активістів, колегіальний орган проголосував ще раз. Усі присутні члени комісії висловилися «за» скасування Генплану Княжичів 2020 року.

Остаточне голосування за проєкт рішення під час “земельної” комісії

Після цього емоції не згасли. Сторони почали обмінюватися звинуваченнями. Один із активістів назвав члена комісії Іллю Завадського від «Слуг народу», очевидно очікуючи від нього іншого голосу, «клоуном». Обранець у відповідь так само не підбирав слів.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Чому «загрузла» концепція розміщення МАФів та хто «тормозить» розробку нового Генплану міста
  2. Генеральні плани Требухову та Переможцю розроблятимуть за кошти Броварської територіальної громади
  3. У Броварах змінять детальний план Нового Масиву і Радіостанції. Що заплановано побудувати?
Поділіться.

Залиште відповідь