У Броварах змінять детальний план Нового Масиву і Радіостанції. Що заплановано побудувати?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рада Броварської громади під час учорашньої сесії схвалила проєкт рішення щодо внесення змін у документ «Детальний план території IV житлового району. І етап.  Схема планування території». Чиновники пояснюють зміни потребами часу: необхідністю облаштувати парк, вулицю, житлову забудову із садочками. Проти виступили жителі одноповерхівок Радіостанції через заплановану забудову їхньої території та Держспецзв’язок, який має намір збудувати житло для бійців АТО / ООС.

Як розповідають чиновники від управління містобудування та архітектури, метою ухваленого рішення є приведення у відповідність до потреб громади функціонально-планувальної організації території IV житлового району до фактичного використання частин території та проєктних рішень.

Досягнення результатів можливе лише через внесення змін до наявної затвердженої містобудівної документації з дотриманням вимог містобудівного законодавства, в тому числі й проведення процедури стратегічної екологічної оцінки, як документа державного планування.

ДПТ

Які пропонують зміни

Під час засідання постійної депутатської комісії із земельних питань 16 вересня керівниця управління Світлана Батинчук перерахувала, які саме зміни заплановано:

  • зафіксувати збільшення скверу «Соснового» (зазначимо, парк «Сосновий» створили на частині лісу біля перехрестя вулиць Василя Симоненка та В’ячеслава Чорновола, але значну ділянку зеленої зони віддали під будівництво житлового комплексу «Крона Парк»);
  • створення паркової зони на території Держспецзв’язку – ділянка площею 6,5 га – відповідно до підтриманої петиції та рішення виконкому від 2018 року;
  • влаштування вул. Стефаника, яка на сьогоднішній день уже склалася як чинний проїзд;
  • нове положення садочків і житлової забудови (нагадаємо, під приводом вирішення проблем інвесторів ЖК «Діамант», влада віддала під забудову житловими будівлями ділянку, призначену для садочка, але пообіцяла відкрити там «вбудований» садок і зарезервувати ще дві ділянки під заклади дошкільної освіти).

Відповідаючи на запитання жителів будинків Радіостанції на вул. Київській, 225, Світлана Батинчук розповіла: територія підпадає в зону багатоповерхової забудови та загальноосвітнього закладу. Така відповідь не сподобалася жителям Радіостанції.

земельна комісія

Група жителів Радіостанції під час засідання “земельної” комісії 16 вересня

Хто проти і чому

Як розповіла представниця місцевого органу самоорганізації населення Оксана Данілова, наразі на території є 15 будинків, де живуть родини співробітників Радіопередавального центру. Вони мають усі необхідні умови і не хочуть втрачати своє житло.

Проти змін і під час «земельної» комісії, і під час сесії також виступив представник Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Володимир Мокренко. Він наголосив, що міська влада поза законом намагається змінити план цієї території.

Володимир Мокренко

Володимир Мокренко

У Держспецзв’язку вказують, що їхнє відомство оголосило конкурс на будівництво багатоповерхівок для військовослужбовців, у тому числі АТО й ООС, у Броварах.

«Відповідне рішення міської ради є неправомірним, оскільки питання, яке можуть розглядати депутати, стосується чітко земель комунальної власності. Ділянка Держспецзв’язку є землею державної власності, тому жодних рішень стосовно цієї ділянки міська рада ухвалювати не може, адже це порушує норми Земельного кодексу України», – зазначив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Читайте також: #Фотоісторія. Броварська «рілля» VS бетонні джунглі 

В адміністрації Держспецзв’язку зазначають, що перед голосуванням депутатів звернулися до Офісу Генерального прокурора, де отримали роз’яснення, що ухваленя будь-яких рішень щодо цієї ділянки є перевищенням службових повноважень депутатів міської ради.

Володимир Мокренко під час засідання сесії ради Броварської громади наголосив, що через ухвалення рішення Держспецзв’язок понесе збитки на 93 млн грн. Водночас на сьогодні ділянка готова під забудову. З її допомогою планують закрити квартирну чергу.

Володимир Мокренко і Сергій Батюк

Дискусія щодо долі детального плану під час сесії 21 вересня

Володимир Мокренко також зауважив, що раніше Держспецзв’язок передавав місту свої землі, однак влада використала їх під забудову житловими комплексами, як от ЖК «Зелений квартал».

Попереду – тривала процедура

Світлана Батинчук звернула увагу, що нинішнє рішення – це лише початок процедури змін до детального плану території. Попереду – розроблення проєкту та громадські обговорення.

Світлана Батинчук

Світлана Батинчук

На фінансування робіт із розроблення містобудівної документації на місцевому рівні – детального плану території – програмою розроблення містобудівної документації на 2021 рік передбачено фінансування робіт в розмірі 450,0 тис. грн, зауважують чиновники громади.

Проєкт рішення в цілому підтримали 30 депутатів. Утрималися 5 – представники опозиційних «Голосу», «За майбутнього!» та Богдана Драч із ЄС. Марія Островерха з УДАРу – не голосувала.

Читайте також

  1. Генеральні плани Требухову та Переможцю розроблятимуть за кошти Броварської територіальної громади
  2. У Броварах на Інтернаті з’явиться ще одне АТБ. ФОТО
  3. Для будівництва вул. Симоненка зріжуть 42 дерева
Поділіться.

Залиште відповідь