Трибуна – Бровари

У Броварах на Інтернаті з’явиться ще одне АТБ. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Реконструкція приміщення під АТБ проводиться на вул. Київській, 219. У Броварах це буде 10-те АТБ та 37-ий маркет із числа найбільших, що функціонують у нашому місті. Проте територія, яку облаштовують біля АТБ під автостоянку та зелену зону, найімовірніше, накладається на майбутню дорогу, будівництво якої передбачено згідно з проєктом Генплану міста за 2015 рік. 

Згідно з даними Google Map, у Броварах на сьогодні є 9 АТБ, 9 маркетів «Фора», 3 – Форуми, 3 – Варуси, 10 RC та 2 Сільпо (одне з них добудовується в Старому центрі на Київській).

  1. «Сільпо» в Старому центрі збудують за пів року: що відомо про об’єкт
  2. Із порушеннями та забудовою комунальної землі в Старому центрі зводять «магазин»

Усього в Броварах таких маркетів 37. Для порівняння: на 109 324 мешканців міста за офіційною статистикою (станом на 1.11.2020 р.) і понад 120 тис. – за неофіційною, шкіл у нашому місті 10, дитсадків – 20.

«АТБ-Маркет» – найбільша українська мережа супермаркетів як за товарообігом, так і за числом крамниць. І в Броварах також. Так, у нашому місті АТБ побудовані фактично на всіх великих вулицях міста: С. Петлюри, М. Лагунової, Гагаріна, Я. Мудрого, С. Москаленка, М. Грушевського, Київській. Позаяк у магазинах реалізовують товари за «бюджетними» цінами, вони досить популярні в населення міста, тому мережа активно «метастазує» на нові вулиці.

Вул. Грушевського, 15-Г: автостоянка чи АТБ?

Уже кілька років АТБ намагається збудувати ще один магазин на вул. Грушевського, 15-Г. Зазначимо, що за цією адресою ТОВ «АТБ-торгстрой» ще у 2018 р. придбало за 12 млн грн «нерухоме майно» у вигляді будки охорони, паркану та асфальтного покриття. 13 лютого 2020 р. сесія міськради для «АТБ-Торгстрой» надає дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. А згодом під будівництво маркету відбулися спроби змінити цільове призначення земельної ділянки 0, 17 га, яка використовувалася під автостоянку. Та минулого року громаді вдалося відстояти ділянку попри те, що міський голова активно просував будівництво АТБ.

Автостоянка на Грушевського: відстояли? – Підсумки позачергової сесії

Проте  АТБ-Торгстрой не здається і знову спробувало зміни цільове призначення. Уже цього року. Та під час сесії 27 травня 2021 р. знову отримало відмову.

Автостоянка на вул. Грушевського: віддадуть під АТБ?

А наприкінці червня стало відомо, що представники АТБ-Торгстрой припинили пропускати автівки на стоянку. Своє рішення пояснили закінченням терміну оренди землі під автостоянку. Про те, що тепер буде на її місці, людям не повідомляють, але наміри АТБ-Торгстрой очевидні.

Зі стоянки на вул. Грушевського, 15-Г вигнали автовласників. Будуватимуть АТБ? ФОТО

АТБ на Київській, 219

Про те, що за цією адресою відбувається будівництво АТБ, стало відомо з банера на паркані. А згодом і жовтої сітки, що огородила будівельний майданчик.

АТБ АТББудівельні роботи ведуться вже з пару місяців, розповів журналістам «Трибуни» пан Володимир, що назвався виконробом підрядної фірми «Грін Інвест Груп». Проте саму будівлю АТБ не будують, а реконструюють: під супермаркет переробляють складські приміщення Укрпошти, де останнім часом розташовувалося СТО.

АТБ

АТБ

Як зазначено в містобудівних умовах та обмеженнях для проєктування об’єкта будівництва, затвердженими виконкомом Броварської міськради 11.06.2021 р., ТОВ «Римський клуб» здійснює «реконструкцію частини комплексу будівель (будівля Б) у торгово-складську будівлю» площею 3705,1 кв.м на вул. Київська, 219.

Фірма зареєстрована рік тому в столиці. Основний вид активності – «діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту». Ймовірно, фірма придбала будівлю колишньої Укрпошти на аукціоні.

Згідно з даними в містобудівних умовах та обмеженнях, ділянка не забудовуватиметься. Реконструкція має відбутися в межах власних приміщень без зміни зовнішніх геометричних фундаментів будівлі, без розширення капітальної забудови з висотністю будівлі в межах існуючої споруди.

Під час реконструкції мають врахувати вимоги щодо дотримання умов експлуатації суміжних житлових та нежитлових приміщень до наявних будинків та споруд. Окрім іншого, мають передбачити засоби для створення безперешкодного життєвого простору для осіб із обмеженими фізичними можливостями.

Щодо цільового та функціонального призначення земельної ділянки, то зазначено, що це – комунальна територія – «другорядна громадська зона перспективна» – Г-2-П(С). Зокрема у витязі з містобудівного кадастру це значиться як «зона промислових підприємств, транспортних об’єктів, комунальних та складських територій».

витяг, АТБ

У документі чиновники посилаються на проєкт внесення змін у «Детальний план території 4 житлового району. І етап», затвердженого рішенням міськради від 24.10. 2013 р. №1061-39-06 та план зонування, затверджений рішенням міськради від 25.03.2021 р.

АТБ «залазить» на майбутню дорогу?

Якщо порівняти витяг із містобудівного кадастру, викопіювання з топозйомки цієї території та неухвалений проєкт генплану Броварів від 2015 р., де передбачено будівництво дороги від вул. Михайла Грушевського до вул. Шевченка з улаштуванням перехрестя на вул. Київській біля зупинки «Інтернат», то  облаштування прилеглої території біля АТБ накладається на дорогу.

АТБ, вул. Київська, 219, викопіювання

Заштрихований –  об’кт під АТБ

проект генплану за 2015 р.

Проєкт генплану за 2015 рік

Проте, за словами виконроба підрядної фірми, зараз біля майбутньої будівлі АТБ облаштовують територію під зелену зону та паркувальний майданчик: екскаватор завершує демонтаж старих будівель, що стояли на комунальній землі.

АТБ

АТБ

На жаль, на будівельному майданчику ми ніде не побачили інформаційного стенду, який би повідомляв хто, що будує/реконструює на цій ділянці.

Що стосується дозволів на початок проведення будівельних робіт, то, за словами начальника управління інспекції та контролю Богдана Мельниченка, до них ніхто не звертався. Не надходило і скарг на будівництво.

За словами виконроба підрядної фірми, всі роботи заплановано закінчити до кінця серпня 2021 р., тоді і відкрити АТБ.

Фото – авторки

Читайте також

  1. На Інтернаті планують збудувати 13-поверховий офісний центр «Кайрос»

  2. Автостоянка VS торговельний центр: боротьба триває
  3. Автостоянка на Грушевського: відстояли? – Підсумки позачергової сесії
  4. Замість стоянки для машин – торговельний центр: чому депутати проти громади?
  5. Офісний центр на вул. Гагаріна, 21 та автостоянка на вулиці Грушевського: що між ними спільного? 
Поділіться.

Залиште відповідь