Із порушеннями та забудовою комунальної землі в Старому центрі зводять «магазин»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На сесію 22 червня виноситься проєкт рішення «Про продаж земельної ділянки». Мова про комунальну ділянку площею 0,1124 га у Броварах на вул. Київській,154, що в Старому центрі. Продати землю громади чиновники планують приватному акціонерному товариству «Броварська друкарня», будівлі якої вже немає за зазначеною адресою, а на її місці із зими активно будується «магазин продовольчих і непродовольчих товарів». Місцеві активісти вказують, що там буде «Сільпо». І питання не лише в тому, що будівництво триває з низкою порушень, а і в тому, що забудовник прихопив частину комунальної землі, а влада міста максимально йому сприяє отримати її в приватну власність.

У містобудівних умовах та обмеженнях будівництва, які видало на об’єкт будівництва на вул. Київській, 156 управління містобудування та архітектури Броварської міської ради 11 січня, наведено викопіювання з топографічного знімання. Там позначена ділянка під будівництво магазину, що об’єднала 4 земельних наділи. Одна з ділянок 0,1124 га (кадастровий номер 3210600000:01:012:0021) була під броварською друкарнею. Та від друкарні залишилася лише назва: на Київській, 154 ( а також Київській, 156) активно будується «магазин продовольчих і непродовольчих товарів» на загальній площі 2 848, 15 м кв.

«Сільпо» в Старому центрі збудують за пів року: що відомо про об’єкт

Якщо земельна ділянка 0,4835 га на вул. Київській, 156 в приватній власності і її цільове призначення «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі», то 0,1124 га на Київській, 154 – комунальної власності  і належить громаді міста. Її цільове призначення також «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі». Однак цільове призначення землі змінено нещодавно: у Державному земельному кадастрі зміни внесено 30 квітня 2021 р.

Сільпо в Старому Центрі

будівництво СільпоНапередодні, 27 квітня, сесія ради Броварської ОТГ затвердила проєкт землеустрою, яким змінила цільове призначення земельної ділянки площею 0,1124 га, що перебувала в постійному користуванні приватного акціонерного товариства «Броварська друкарня» на вул. Київській, 154  ІЗ «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості» НА «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» (обслуговування комплексу).

А 30 квітня міськрада оголосила конкурс щодо визначення суб’єкта оціночної діяльності з проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, що підлягають продажу.

Землю під друкарнею оцінено в 1 356 297,08 грн. Як зазначено в проєкті рішення, «на підставі розробленого звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, враховуючи клопотання юридичної особи», і продають у власність «із земель комунальної власності земельну ділянку несільськогосподарського призначення приватному акціонерному товариству «Броварська друкарня»». 0,1124 га комунальної землі лише пропонують депутатам продати на сесії 22 червня, а власник друкарні вже розпорядився нею на свій розсуд – віддав комунальну землю під забудову.

Згідно з проєктом рішення, у день проведення сесії, 22 червня, ПАТ «Броварська друкарня» має укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Про власника друкарні та фірму-підрядника

Директоркою у ПАТ «Броварська друкарня» (яке на даний час продовжує діяти – дані аналітичної системи YouControl ) є Рябова Юлія Ігорівна, яка також керує ще кількома товариствами: «Сіреніті», «Фелікс Рітейл» (займаються операціями з нерухомим майном), а також Акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Смайл Інвест», що проводить фінансову та страхову діяльність. Кінцевий бенефеціарний власник в усіх компаніях, де є директоркою Рябова, – Журжій Андрій Валерійович. Загалом, згідно з декларацією за 2019 рік, пан Журжій є власником понад 20 фірм,  серед яких і ТОВ «Смайл констракшн», яке будує «магазин» та має досвід будівництва супермаркетів для корпорації «Фоззі груп». Як ідеться на сайті компанії, у Броварах фірма збудувала «Фору» на Автошколі. Тобто,  власником і броварської друкарні від грудня 2020 р., і фірми-забудовника є одна особа, якій місто і планує продати 0,1124 га комунальної землі.

Андрій Журжій  – депутат Верховної Ради VIII скликання від «Самопомічі». До 2014 р. керував юридичним департаментом Групи компаній Fozzy Group. Також є членом Правління Асоціації правників України, членом Громадської ради при Антимонопольному комітеті України, головою Дисциплінарного комітету Української асоціації інвестиційного бізнесу, співзасновником Асоціації податкових радників.

Згадки в кримінальних провадженнях

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, останні кримінальні провадження, де згадується «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Смайл Інвест» та ТОВ «Смайл контракшн», датовані січнем минулого року. Там іде мова про порушення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та спроба арешту двох приватних земельних ділянок. Про це в рамках кримінального провадження клопотав прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури.

Так, сесія Чабанівської селищної ради від 13.08.2019 надала дозвіл на зміну цільового призначення земельних ділянок та на розробку детального плану території кварталу садибної і житлової забудови з елементами громадської забудови. У тому числі і для будівництва та обслуговування будівель торгівлі на прилеглій території, чим порушили права мешканців, що проживають на вказаній території.

Проте клопотання прокурора суд не задовольнив.

Ситуація в Броварах

Ще на початку травня група броварських активістів зверталася до місцевих чиновників із приводу незаконної забудови на Київській, 156. Проте останні відповіли, що скарг на будівництво не надходило.

Сільпо в Старому Центрі

 

За словами начальника управління та інспекції Богдана Мельниченка, згодом вони здійснили на будівництві дві перевірки. Але під час першої на територію забудови їх не допустили, тож спеціалісти управління виписали власнику фірми штраф на 63 тис.грн. За результатами другої перевірки виписано штраф на понад 240 тис.грн: 40 тис.грн – генпідряднику та 203 тис. – організації, що здійснювала проєктування. Зазначимо, що замовник, проєктуальник та підрядник – одна фірма – ТОВ «Смайл контракшн».

За словами Богдана Мельниченка, зокрема, проєктну документацію фірма розробила з порушеннями вихідних даних, будівельних норм та містобудівного законодавства. Також порушено протипожежні вимоги, відстань до житлових будинків, висоту поверху. Та і клас наслідків СС1 явно не відповідає заявленому, а судячи з розмірів будівлі, площа торгової зали буде далеко не 120 м кв.

Спеціалісти управління надали припис на усунення порушень та планують провести третю перевірку. Та складається враження, що перевірки є лише «окозамилюванням» на ті порушення, які вчиняє сама влада міста, розпродуючи комунальні землі під чергові маркети, які в Броварах чи не на кожному кроці.

На жаль, у пріоритетності місцевої влади залишається розбудова Броварів як спального району столиці і аж ніяк не освітнього, культурного чи спортивного осередків. На такі заклади в Броварів землі та грошей як не було, так і немає.

Читайте також

  1. У Старому центрі Броварів будують супермаркет із порушеннями

  2. Незаконна прибудова на Короленка, 63: відкрито два кримінальні провадження
  3. Запобігти порушенням: у вихідні та святкові дні місто контролюватимуть представники двох управлінь
  4. ЖК «Madison Gardens»: будівництво відбувається з численними порушеннями, – прокуратура Київщини. Ніяких порушень немає, – броварські чиновники
  5. Житлові афери Броварів: плюс одне незаконне будівництво
  6. Незаконне будівництво? Біля магазину «Рибалка» заплановано ще один магазин. ФОТО
  7. Поцупив 1,2 млн грн на будівництві житла в Броварах – поліція
Поділіться.

Залиште відповідь