Земля і гаражі для бійців: рішення коордради з питань АТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час сьогоднішнього засідання координаційної ради з питань АТО основною темою обговорення стало виділення земельних ділянок для бійців у селах Княжичі та Требухів. Окрім іншого, учасники колегіального органу рекомендували раді Броварської громади отримати ділянки під гаражі 4-ом бійцям, а також обговорили інші нагальні та болючі питання.

На засідання координаційної ради зібралася повна зала людей. Колегіальний орган, нагадаємо, працює в новому складі. Оновити список вирішили ще влітку – щоби виключити «прогульників», через яких не збирається коордрада, а також долучити атовців із Требухова та Княжичів.

Земля

Щодо виділення земельних ділянок у Требухові та Княжичах, присутнім доповіла Леся Гудименко, керівниця управління земельних ресурсів виконкому ради Броварської громади. З її слів, у Княжичах підшукали два масиви площею 10 і 8 гектарів, які планували розпаювати.

Читайте також: Держава передає сільгоспземелі новоствореним громадам

Однак, масив розміром 10 га виявився непридатним, позаяк заболочений чи навіть із озерами. Як переконували чиновники, такі ділянки не можна передавати навіть під садівництво. Однак, за наполяганням присутніх, погодилися створити комісію з кількох членів коордради. Уже завтра вони мають виїхати на місце, щоби перевірити слова представників влади.

Таким чином лишився масив 8 га, який зможуть розбити на 64 ділянки, придатні для індивідуального садибного будівництва. Водночас у Требухові подібним чином відшукали ще земель, які мають розділити на 97 ділянок. Таким чином загальне число ділянок становитиме 161.

коордрада

Леся Гудименко

Леся Гудименко представила присутнім картографічний матеріал із розташуванням згаданих земляних масивів у Княжичах. Однак очільник засідання, заступник міського голови з питань АТО Віталій Корнет, заборонив присутнім їх знімати, посилаючись на нібито наявність конфіденційної інформації. Інші учасники коордради вказали, що оприлюднення карти спонукатиме сторонніх людей писати заяви на отримання зазначених земельних ділянок.

коордрада

Віталій Корнет

Леся Гудименко зауважила, що в Требухові також є проблема, однак інша – відсутність необхідної містобудівної документації, яку не передала «в спадок» колишня сільська рада. Ще одним питанням, яке може вплинути на розподіл земель, є можливе скасування генплану Княжичів. Відповідний проєкт рішення підготували чиновники на сесію, яка має відбутися 28 жовтня.

коордрада

Під час засідання коордради з питань АТО

Нагадаємо, після проведеного аудиту земель Княжицького та Требухівського старостатів міський голова Ігор Сапожко озвучив потенційне число вільних ділянок – 2000. Але згодом, зі слів чиновників, число зменшилося до 200 – 250 ділянок. Зменшення до 161 ділянки пояснюють непридатністю для розпаювання згаданого вище масиву розміром 10 га.

Зазначимо, під час 12-ої сесії ради Броварської громади 21 вересня депутати надали дозвіл на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у Требухові у власність 19-ти немісцевим громадянам. Після засідання через таке рішення в коридорі міськради сталися сутички між подружжям Сапожків, депутатами, чиновниками і бійцями.

Скандал навколо виділення землі в Требухові: сутички, розбірки та реакції депутатів

Гаражі

Під час засідання коордрада з питань АТО вирішила рекомендувати надання у власність ділянок під гаражі для В’ячеслава Сабіцького, Сергія Ковальчука, Володимира Сімонова та Руслана Хруща. Водночас один претендент – Олександр Євтушенко – має оформити графічні матеріали, якого бракує в наданій документації. У випадку виконання, його заяву розглянуть під час наступного засідання коордради. Його, до слова, перенесли з 29 жовтня на 5 листопада.

Читайте також: 9 учасників АТО / ООС отримають ділянки під гаражі за Княжицьким переїздом

Інші питання

Першим питанням під час засідання став розподіл обов’язків із-поміж членів координаційної ради. Колегіальний орган, який у новому складі запрацював улітку цього року, призначив відповідальних за такі напрямки: земельний (визначено відповідальних по Княжичах, Требухову та Броварах), житловий, медичний, реабілітаційний, гаражні питання, навчання та патріотичне виховання, соціального захисту, а також роботи з родинами загиблих.

коордрада

Окрім того, під час засідання не обійшлося без спроб вивчення й вирішення конфліктних ситуацій. Так, Ігор Гвяздовський спочатку запропонував виключити себе з коордради. Своє рішення він пояснив звинуваченнями на його адресу щодо нібито просування свого брата в члени колегіального органу. Однак після обговорення на своєму виході не наполягав.

Ігор Гвяздовський

Ігор Гвяздовський

У кінці засідання один із бійців розповів, що має проблеми з серцем,  тож може отримувати безкоштовні ліки, передбачені відповідною програмою. Але, з його слів, сімейна лікарка не виписує рецепт через те, що такі ліки відсутні в її списку. Питання було вирішене раніше лише раз – після втручання коордради, але проблема не зникла. Під час обговорення присутні вирішили запросити на розмову керівника первинної медицини громади Ігоря Кравцова.

коордрада

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Ділянки під гаражі, небезкоштовне МРТ і пам’ятник на могилі бійця – коордрада з питань АТО
  2. Ветерани АТО збираються подавати позовну заяву до суду на міську раду
  3. Три роки позбавлення волі голові Требухівської сільради за спробу незаконної передачі держземель
  4. Бійка і фекалії: у Княжичах зірвали сесію сільради через земельні питання. ВІДЕО
  5. Монумент воїнам АТО в Броварах досі не завершений. Чому?
Поділіться.

Залиште відповідь