Благоустрій шинами небезпечний – екологи. Чи ліквідують його в Броварах? ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нещодавно в Києві оголосили «війну» парканам, скульптурам, огорожам та іншим елементам благоустрою, які виконані з автомобільних покришок. Названа причина не стільки про естетику, як про екологію – шини мають низку небезпечних сполук, які викликають у людей важкі захворювання. Тим часом у Броварах про боротьбу з покришками не чули.

У Броварах, як і в багатьох інших містах України, благоустрій за допомогою шин використовується в найрізноманітніших місцях. Із гумових покришок влаштовують огорожі, декоративні скульптури, клумби, елементи спортивних чи дитячих майданчиків, дитсадків тощо.

Огородження та скульптурна композиція з шин

вул. Михайла Грушевського, 17/1

“Традиційні” лебеді з шин на вул. Героїв Небесної Сотні, 11

Поруч – дитячий майданчик

Відбійники з покришок на вул. Шолом-Алейхема

Клумби з шин на території дитячого садочка “Перлинка”

Читайте також: Біля дитсадків «Капітошка» та «Калинка» «зашкалюють» показники забруднення повітря

Ще один ряд “відбійників” – навпроти садибної ділянки на вул. Старотроїцькій

Загорожа на бульв. Незалежності, 11

Клумба навпроти басейну “Схід”

Деревце “в полоні” шини

«Трибуна» вирішила дізнатися в чиновників, чи планують вони боротися із засиллям шин. Як розповіла заступниця начальниці броварського УБЖКГІТ Оксана Семеник, офіційного розпорядження щодо будь-яких робіт із демонтажу шин у Броварській ОТГ не було. Про відсутність таких рішень від влади розповів і керівник комунального підприємства «Бровари-Благоустрій» Андрій Сторчовий.

Тим часом вибірково опитані місцеві жителі мають різні думки. Частині з них шини не заважають. Інші вказують на їхню неестетичність і потребу позбутися. Один із опитаних зауважив, що, на його думку, проблема не є першочерговою.

Читайте також: На трикотажній фабриці «Роза» планують модернізацію, щоб зменшити викиди

Досвід столиці

У Києві місцеві активісти час від часу підіймали питання потреби прибрати шини. Близько двох тижнів тому їхні «молитви» почули. Столичні чиновники повідомили про доручення мера Віталія Кличка, згідно з якими в місті мають розпочати прибирання територій від покришок.

Чиновники одразу почали звітувати про виконання демонтажу. З їхніх слів, шини відправлять на утилізацію. У Дарницькій РДА зазначили, що покришки, які використовувалися для огородження молодих саджанців дерев і кущів, замінять на декоративні екологічно чисті огорожі.

Демонтаж у Києві 19 березня. Фото – Дарницька РДА в м. Києві

Роботи тривають і сьогодні. Фото – відділ контролю за благоустроєм Оболонського району м. Києва

З інформації у ЗМІ та з коментарів у соцмережах можна зробити висновок, що таке рішення в столиці теж підтримують не всі. Один із аргументів – через відсутність загорож між проїзною частиною та зеленими зонами автомобілісти тепер паркуватимуться на газонах.

У чому полягає шкода

Природозахисники вказують на надзвичайну шкоду від використання шин у благоустрої. Так, колишній голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий у виданні НВ розповідає: «Шини — це високотоксичні небезпечні відходи, які потребують особливої утилізації. До їх складу входять більше 120 різних хімічних речовин (ізопрен, бутадієн, стирол та багато інших) і вони здатні знищити здоров’я людини та викликати ряд небезпечних хвороб, в тому числі онкологічні захворювання».

До того ж, зі слів еколога, покришки є легкозаймистими. Під час горіння вони виділяють ядучий отруйний дим. При згоранні тонни шин в атмосферне повітря викидається близько 270 кг сажі і до 450 кг токсичних речовин.

У Всеукраїнській екологічній лізі зазначають, що використані та викинуті покришки розкладаються в землі понад 100 років. При цьому відбувається забруднення ґрунту, вимивання токсинів і канцерогенних речовин ґрунтовими водами.

Використання шин на дитячих майданчиках – шкода для здоров’я малечі, вказують у Всеукраїнській екологічній лізі. При нагріванні на сонці в повітря випаровуються небезпечні канцерогени.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Спіймали «на гарячому»: на Торгмаші підприємці в бочці спалювали відходи виробництва
  2. У Броварах опале листя комунальники вивозять безкоштовно
  3. В Україні зросли штрафи за спалювання листя та сухої трави
  4. У Броварах повітря несе ризик для людей із хворобами органів дихання: дані телеграм-бота
  5. Велоекскурсія підприємствами-забрудниками повітря і публічна дискусія про екологію. ФОТОРЕПОРТАЖ
Поділіться.

Залиште відповідь