Броварчани проти розміщення в парку «Приозерний» об’єктів торгівлі: підсумки громадського слухання

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Ні» розміщенню в парку «Приозерний» комерційних об’єктів і перетворення його в торговельний майданчик, «за» реконструкцію парку з першочерговим відновленням озера Білого. Про це говорили 6 липня під час громадських слухань у Приозерному мешканці районів Пекарня та Геологорозвідка.

Ініціювали громадські слухання члени ГО «Солідарна справа громад» спільно з депутатами обласного, міського та районного рівнів від «Європейської солідарності». Долучилися до участі міські та районні депутати від «Голосу», а також чиновники ради Броварської ОТГ, яких ініціатори також запросили до обговорення питання доцільності розташування комерційних об’єктів у парку «Приозерний» та стану озера Білого. Прибули на громадські слухання начальниця управління БЖКГІТ Світлана Решетова, заступник директора КП «Бровари-Благоустрій» Костянтин Ліпський, головний еколог броварської громади Юрій Жимайлов.

Усього участь у слуханнях узяло близько 50 осіб – мешканців районів Пекарня та Геологорозвідка.

громадські слухання

громадські слухання

громадські слуханнягромадські слуханняЛюди один за одним озвучували необхідність відновлення озера Білого та реконструкції парку. А от щодо облаштування в парку об’єктів торгівлі, то висловилися категорично проти, адже занепокоєні, що там можуть продавати спиртне.

громадські слухання

Зазначимо, що необхідність провести громадські слухання виникла після того, як члени виконкому на засіданні 15 червня 2021 р. схвалили старт конкурсів на розміщення та облаштування об’єктів торгівлі, сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території парків «Перемога» та «Приозерний». Зокрема, мова була і про облаштування 5 об’єктів комерційної діяльності в парку «Приозерний» – зони барбекю, мангалів та розваг.

Конкурси: у парках «Перемога» та «Приозерний» розташуються об’єкти торгівлі та розваг

Конкурс на розміщення та облаштування об’єктів торгівлі, сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території парку «Приозерний» має відбутися вже завтра, 8 липня.

Нагадаємо, що два роки тому виконком уже оголошував конкурс на надання права суб’єктам підприємницької діяльності на розміщення та облаштування об’єктів торгівлі, сезонних об’єктів відпочинку та розваг та території парку «Приозерний». Тоді ж було затверджено і схему розташування 5 об’єктів у парку:

  • 3 об’єкти – тимчасові споруди під торгівлю гарячими напоями/швидке харчування/ безалкогольні напої/ морозиво/ випічка (максимальна площа об’єкта – 20 кв м);
  • один – під атракціони в т.ч. механізовані, батути та немеханізовані атракціони (по всій території);
  • один – під барбекю/ шашлики/ гарячі напої/швидке харчування/ безалкогольні напої/ морозиво/ випічка/ страви приготовлені на відкритому вогнищі ( по всій території).

Проте конкурс не відбувся, позаяк пропозицій не надійшло через комерційну невигідність. Як повідомив міський голова під час засідання виконкому, цього року є охочі розмістити в парку об’єкти торгівлі, відпочинку та розваг. Однак депутатка Броварської райради від «Європейської солідарності» Анастасія Кравченко зауважила, що парк «Приозерний» у занедбаному стані, озеро фактично померло, тож місцеві мешканці категорично проти облаштування там об’єктів комерційної діяльності, допоки не закінчена реконструкція парку. Міський голова тоді апелював до того, що виручені від оренди кошти балансоутримувач парку – КП «Бровари-Благоустрій» зможе направити на утримання парку.

громадські слухання

Анастасія Кравченко під час громадських слухань

Відразу після виконкому в своєму дописі на Фейсбуці депутат обласної ради від «Європейської Солідарності» Олег Іваненко зазначив про послідовність позиції своєї команди: «ведення будь-якої комерційної діяльності можливе лише після проведення повної реконструкції парку з відновленням озера Білого та дотриманням усіх вимог природоохоронного законодавства України (в т.ч. проведенням громадських слухань)». Згодом громадські слухання й ініціювали.

громадські слухання

Олег Іваненко під час громадських слухань

Нагадаємо, проєкт реконструкції парку «Приозерний» здійснює управління БЖКГІТ. У січні минулого року на сайті міськради оприлюднили 3D-тур реалізованого проєкту.

3D-візуалізація реконструйованого парку «Приозерний» 

Проте, як повідомила журналістам «Трибуни» начальниця УБЖКГІТ Світлана Решетова, проєкт реконструкції парку не пройшов експертизи, тому що немає паспорту озера. Наразі КП «Бровари-Благоустрій» розробляє паспорт водойми, який мають завершити за місяць. За наявності паспорта, проєкт має бути остаточно виготовлений до кінця року. Однак у проєкті не передбачено дій, що стосуються відновлення озера, повідомила чиновниця. Щоб «заводнити» водойму, його штучно підживлюватимуть. Також начальниця управління зазначила, що утримання парку відбувається за кошти громади, відтак є необхідність КП «Бровари-Благоустрій» заробляти для догляду за бюветом, туалетом та іншими об’єктами, що є на території парку (тих самих лавок). Чиновниця запевнила, що об’єктів, де продаватимуть спиртні напої, в парку не буде, тож мешканці Геологорозвідки можуть бути спокійними. Світлана Решетова зауважила, що на сьогодні, до прикладу, мають звернення від мешканців парку «Сосновий» із проханням дозволити там встановити МАФи, де дітям продаватимуться солодощі та напої.

громадські слухання

Світлана Решетова (ліворуч) та заступник директора КП “Бровари-Благоустрій” Костянтин Ліпський під час громадських слухань

У підсумку громада проголосувала за те, що спочатку варто створити паспорт водойми та закінчити проєкт реконструкції парку з відновленням озера. За це і зібрали підписи, які мають передати членам виконкому на черговому засіданні.

громадські слухання

громадські слухання

Олег Іваненко пообіцяв, що депутати працюватимуть над тим, щоб місто виділило кошти на  реконструкцію парку вже наступного року. Лише після цього говоритимуть про можливе розташування в парку об’єктів торгівлі.

парк "Приозерний"

Озеро Біле

громадські слухання

Парк

Читайте також

  1. У Броварах відбудуться конкурси на атракціони й об’єкти торгівлі в парках і сквері. СХЕМИ

  2. Чиновники вивчатимуть питання як відновити живлення озера в парку «Приозерний»
  3. Щоб не вмерло озеро в парку «Приозерний»: флешмоб на захист водойми. Відео
  4. В озері парку «Приозерний» виловили тіло жінки – друга потопельниця за два останні місяці
  5. Озера парків «Перемога» та «Приозерний» забруднені фекаліями та кишковою інфекцією, – фахівці
Поділіться.

Залиште відповідь