Як правильно фіксувати спалений/знищений автомобіль

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Що робити із постраждалим транспортом і хто має відшкодовувати збитки, – розповідає броварський адвокат Роман Сімутін.

Про наслідки знищення цивільного автомобіля під час бойових дій шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, йдеться в статті 194 ККУ.

Враховуючи значну кількість пошкоджених домівок і авто, фіксувати знищені авто зараз складно, позаяк  до одних обмежений доступ через бойові дії, до інших – не відбулося розмінування територій, що перебували під окупацією. До того ж, наразі в поліції пріоритет на фіксації найтяжчих злочинів. Проте адвокат радить набрати 102, аби упевнитися, що поліція точно не зможе приїхати. Якщо ні, тоді Роман Сімутін пропонує скористатися алгоритмом подальших дій.

Алгоритм подальших дій

  1. Підготувати на ім’я начальника поліції заяву про знищення вашого авто. У заяві – зазначити адресу місцезнаходження автомобіля, дату, час і відомі вам обставини знищення авто.

Долучити до заяви копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та фото або відео спаленого авто. Фото та відео зробити з прив’язкою до місцевості, будинків, вулиць та будь-яких сталих орієнтирів. Тобто, зробити не одне фото, а декілька різнопланових із деталізацією пошкоджень.

  1. Прийти до відділка поліції та зареєструвати заяву. Якщо немає можливості потрапити до відділка поліції – відправте заяву цінним поштовим листом із описом вкладення та повідомленням про вручення поштового відправлення. В описі обов’язково варто вказати  назви документів та предметів, що надсилаються. Тобто, заява про знищення авто, фотознімки, DVD-диск або флеш носій із відеозаписом.

ОБОВ’ЯЗКОВО зберігайте чек про відправлення та опис вкладення зі штампом пошти. Як тільки ваше поштове відправлення в поліції отримають, на вашу адресу надійде повідомлення про вручення поштового відправлення.

Після отримання вашої заяви є шанс, що слідчий виїде на місце і огляне знищене авто. Якщо ніхто не виїде – то ви вже зафіксували факт і належним чином подали заяву про знищення авто.

«Найімовірніше, що після закінчення бойових дій усі подібні заяви направлять до СБУ за ст. 438 ККУ «Порушення законів та звичаїв війни», – зазначає Роман Сімутін.

  Хто відшкодовуватиме збитки

Звернення до поліції є також необхідним для страхової. Довідка про відкриття провадження за фактом знищення авто необхідна, якщо в договорі страхування передбачений випадок воєнного стану – значить відшкодування виплатять.

Якщо авто не застраховане – поки що законодавчого механізму відшкодування за такі автівки власникам немає, відсутній навіть проєкт закону, пояснює адвокат.

Якщо ж авто викрали, алгоритм дій фактично ідентичний, лише в заяві варто вказати (якщо вам відомо) обставини, за яких викрали авто.

 

Фото – Ірини Ющенко (розчавлена ворожим танком автівка разом із водієм у с. Заворичі)

Читайте також

  1. Фіксація зруйнованого житла під час воєнних дій: як правильно зробити самому
  2. Як отримати 2 тис.грн/ 3 тис.грн тимчасово переміщеним особам
  3. На допомогу тим, хто залишив або втратив домівку: як фіксувати збитки для компенсації
  4. Заплановано кроки, щоб економіка країни в умовах війни запрацювала наповну
  5. В Україні запускають систему для оперативного оповіщення населення про надзвичайні ситуації
  6. Соціальну допомогу внутрішньо переміщеним особам можна отримати на картки ПриватБанку
Поділіться.

Залиште відповідь