Ігор Сапожко про те, як підбирали нові назви для броварських вулиць та очікування на пропозиції громади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Після ухваленого сьогодні під час засідання виконкому  рішення про перейменування 34 вулиць і провулків у Броварах, у відеосюжеті  “Громадського ревізора” міський голова Ігор Сапожко розповів, чим керувалися під час підбирання нових назв для вулиць, а також про заплановані до реалізації два етапи дерусифікації в Броварській громаді.

Як повідомив Ігор Сапожко, під час підбирання нових назв вулиць взяли міста- герої, які дали опір ворогу. Так у переліку з’явилися назви вулиць: Чорнобаївська, Охтирська, Бучанський провулок та Бучанська вулиця, Харківська, Бородянська вулиця і Бородянський провулок, Херсонська, Миколаївська, Гостомельська, Волноваська, Ірпінська, Маріупольська.

Також серед нових назв – міста- побратими Броварів, які допомагали і допомагають гуманітарною допомогою: Гродзиськ, Гнезно, Краснік, Рокфорд, Задар.

“Ми розглядали і людей, які ціною власного життя зупиняли ворога”, – сказав Сапожко. Проте серед запропонованих назв лише прізвище Ірини Цвілої – загиблої учасниці російсько-української війни та боїв за Київ. Є вулиця і провулок Чорних Запорожців, а також вулиці українського льотчика-випробовувача Леоніда Каденюка, композитора- виконавця Володимира Івасюка, актора теару і кіно Богдана Ступки, футболіста і тренера Валерія Лобановського, правителя Галицько-Волинського князівства, київського князя Данила Галицького.

За словами міського голови, для перейменування вулиць не потрібно змінювати документацію та витрачати бюджетні кошти – все відбудеться автоматично.

Нині відбувається перший етап дерусифікації –  зміна в Броварах назв вулиць, готуються пропозиції для перейменування вулиць Требухова, Княжичів і Переможця.

Другим етапом, за словами міського голови, буде ліквідація  всіх “предметів у громаді, які пов’язані з Радянським Союзом або з росією”.

У своєму коментарі “Громадському ревізору” Ігор Сапожко зазначив, що всі 34 нові назви – “виключно пропозиції для обговорення, а до затвердження ще буде час. Тож якщо в громадян, мешканців міста, є пропозиції щодо інших назв вулиць –  ми їх приймаємо”.

Проте не поточнив, куди саме громадяни мають надавати свої пропозиції і до якого часу.

Один із членів комісії з перейменування Дмитро Карпій оприлюднив у Фейсбуці свої пропозиції щодо нових назв вулиць у Броварах.

Нагадаємо, що начальниця управління містобудування та архітектури Світлана Батинчук журналістам “Трибуни” повідомила, що рішення про перейменування ухвалено згідно з листом уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня та за рекомендацією КОВА. У листі вказано про нагальну потребу в перейменуванні через агресію російської федерації проти України.

Хто ж рекомендував нові назви вулиць – Світлана Батинчук конкретної відповіді не надала, проте не заперечила, що це було вузьке коло осіб.  При цьому чиновниця зазначила, що комісія з перейменувань у місті є, однак її робота може розтягнутися на довгий час, а в розрізі останніх подій із перейменування, які розпочато в Україні, рішення вимагало швидкого ухвалення.

Зазначимо, що в Києві хочуть  перейменувати майже 3 сотні вулиць і прибрати 60 пам’ятників, які  пов’язані з країною-агресоркою росією та її союзницею білоруссю. Пропозиції чекають до 1 травня на мейл name@kmr.gov.ua.

У грудні 2015 року в Броварах перейменували 70 вулиць.

Читайте також

  1. У Броварах перейменують 34 вулиці і провулки. НОВІ НАЗВИ

  2. У Києві 5 станцій метро перейменують. Як назвати? ОПИТУВАННЯ

  3. У Мокреці перейменували вулицю Валентини Терешкової
  4. Перейменування вулиць у Требухові повторно виносять на громадські обговорення
  5. У Зазим’ї перейменували вулицю Валентини Терешкової
  6. Спростовуємо неправду про назви вулиць і пам’ятні знаки Броварів. ДЕТАЛЬНО
  7. Перейменування вулиць і встановлення меморіальних об’єктів у Броварській ОТГ планують ускладнити
Поділіться.

Залиште відповідь