Коли збудують другу дорогу Бровари – Київ. КАРТИ та СХЕМИ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Києві вже не перший рік обговорюють питання побудови підходів до Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Первісно на лівому березі столиці вихід із мосту мав прямувати через Райдужний масив. А далі, через ліс, дорога мала дійти до Броварів. Однак згодом заговорили про зміни в проєкті. Днями на офіційній сторінці Генплану Києва повідомили, що виїзду на Воскресенку таки бути, але він не першочерговий. Водночас у містобудівній документації столиці нікуди не подівся варіант виходу дороги з Броварів до Північного мосту.

Виїзди з Броварів

Слід зазначити, що питання прокладання автомобільної дороги через ліс до Броварів на порядку денному стоїть уже давно. Автотраса прямуватиме через Биківнянський ліс на північ від міста. Біля Броварів запланований перетин із продовженням Об’їзної дороги – від військової частини та Автошколи. А далі магістраль має вийти на вул. Михайла Драгоманова і до вул. Київської в районі ТРЦ «Термінал».

Варто зауважити, що за чинним генпланом Броварів вул. В’ячеслава Чорновола мала би виходити прямо до вул. Михайла Драгоманова. Тож із майбутньої траси Київ – Бровари в перспективі міг бути влаштований прямий заїзд до центру міста. Також було передбачене сполучення вул. Шевченка з новою трасою. А в районі Інтернату з вул. Михайла Грушевського мало бути створене перехрестя.

Генплан Броварів, 1999 рік

Чинний генеральний план Броварів, 1999 рік

Генплан Броварів, 1999 рік

Серед магістралей генплан закладає ще одну дорогу на Київ

Генплан Броварів (проєкт), 2005 рік

У проєктах генплану Броварів за 2005 рік ще можна знайти виїзд із вул. В’ячеслава Чорновола на вул. Михайла Драгоманова

Однак, як відомо, ділянку між лісом і вул. В’ячеслава Чорновола забудували приватними житловими садибами. Відомо, що свої наділи там нині мають чиновники.

У подальших проєктах генерального плану Броварів вул. В’ячеслава Чорновола «обривається» на Т-подібному перехресті з вулицею Павла Чубинського.

Генплан Броварів (проєкт), 2014 рік

Проєкт генерального плану Броварів, 2014 рік

На початку минулої каденції Броварської міської ради, у 2015 році, питання повернення цих земель намагалися ініціювати нові обранці. Однак далі розмов справа так і не пішла.

Виїзди до київських мостів

Як видно з генплану столиці, нова дорога з Броварів має сполучити місто з просп. Романа Шухевича в Києві з подальшим виїздом на Північний міст і правий берег Дніпра. Дорога виходитиме між Лісовим масивом і Лісовим кладовищем через вул. Крайню до ринку «Троєщина».

У чинному генплані столиці можна знайти креслення саме з таким трасуванням дороги.

Генплан Києва, транспорт

Зеленими лініями позначено перспективне курсування експрес-автобусів

Перспективнішим активісти та проєктанти зазвичай називають виїзд із нової броварської траси на Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Причина перспективності проста – Північний міст і без того перевантажений потоком автівок із Троєщини, додатковий трафік там не потрібен.

Читайте також: Донька президента України Кирила Осьмака жила в Броварах. ІНТЕРВ’Ю

Щоправда, до мостового довгобуду столиці також багато запитань, головно через виїзди. Первісне планування передбачало, що на правому березі Києва траса йтиме через гору Юрковицю в тунель. Ним автотранспорт прямуватиме до Лук’янівки, де виходитиме на вул. В’ячеслава Чорновола.

сіст

Головний елемент Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Фото – Олег Тоцький

Однак побудова такого тунелю примарна навіть у далекій перспективі. Наразі рух автотранспорту планують відвести у вузькі вулички столичного Подолу, який і без того стоїть у корках у години пік.

Пропозиція транспортного фахівця Віктора Петрука щодо коригування правобережних з’їздів

У той час як на лівому березі мостовий перехід первісно мав виходити через озеро Радунку на Воскресенку, далі – на вул. Сулеймана Стальського, до вул. Крайньої з перспективою поєднання із майбутньою трасою на Бровари.

Оригінальний варіант з’їздів із Подільсько-Воскресенського мостового переходу на лівому березі

Кілька років тому почалися розмови про те, що вихід із мосту не має проходити через озеро Радунку. Серед жителів Райдужного масиву почали збирати підписи проти такого будівництва. Олії до вогню додали різні протести проти будівництва, як от серед жителів Русанівських садів.

Так з’явилися проєкти лівобережних виходів – лише на Троєщину та вул. Алішера Навої. На схемі – пропозиція Віктора Петрука

Утім, кілька днів тому на офіційній містобудівній сторінці столичної влади «Генеральний план Києва» з’явилося повідомлення про те, що будівництво мостового переходу через озеро Радунку таки відбудеться. Однак – лише в перспективі.

У той час як виїзди на Троєщину та вул. Алішера Навої вказані пріорітетнішими. Варто зазначити, що під будівництво мосту через озеро Радунку в Києві завчасно підготували необхідний землевідвід. А зміни напрямків виходів потребують нових землевідводів.

У Генеральному плані Києва не уточнюють дати побудови лівобережного виходу на Воскресенку. Як зазначають в організації, першочергові виїзди на вулиці Оноре де Бальзака та Алішера Навої мають збудувати в перспективі протягом, відповідно, 5 і 10 – 15 років. Водночас згодом роз’яснили, що за належного фінансування виїзди можуть відкрити і за кілька років.

план

Схема з усіма трьома лівобережними з’їздами, яку оприлюднили на Генеральному плані Києва

Нагадаємо, раніше у Київгенплані повідомили про перспективи будівництва нової четвертої гілки метро – Подільсько-Вигурівської. За інформацією комунальників, лінію, яка має з Воскресенки завертати на Троєщину, пропонують продовжити на вул. Братиславську задля влаштування поруч із нею депо. Там же вирішили звести і нову станцію «Братиславська». Терміни – 7 років.

Зображення – генеральні плани Києва та Броварів

Читайте також

  1. Між Броварами та Києвом побудують надземний пішохідний міст
  2. Замість садочка біля ЖК «Діамант» збудують житлову багатоповерхівку – рішення сесії. ФОТО
  3. Громадські слухання. Як зонінг Броварів вплине на екологію міста?
  4. Що та де ремонтуватимуть у 2021-му році в Броварській ОТГ
  5. Шлях на Торгмаш: «мінус» один аргумент, «плюс» один фотофакт
Поділіться.

Залиште відповідь