Окупанти використовують ігрові застосунки для збору даних в Україні. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через російські застосунки загарбники у формі гри отримують від користувачів інформацію про розташування військових об’єктів, критичної інфраструктури або схиляють громадян несвідомо їм допомагати. Про це повідомляють у пресслужбі кіберполіції.

Насамперед користувача має насторожити, якщо в додатку пропонується здійснювати фотофіксацію місцевості, ділитися геолокацією чи нанести «малюнок» на асфальті».

Для безпечного користування онлайн-застосунками, кіберполіція рекомендує:

  • завантажувати їх лише з офіційних джерел – App Store, Google Play, Galaxy Store, AppGallery та ін.
  • перевірити всі доступні дані, такі як інформація про розробників, доступи, які додаток вимагає при встановленні, та відгуки користувачів.

Хоча, зі слів українців, навіть офіційні магазини додатків не можуть на 100% захистити користувачів від передавання ворогам інформації.

«Для українських айпі в офіційному google play показується реклама додатка зі збором даних – відеоряд зображує якусь нараду Зеленського та згенерований жіночий голос поверх озвучує щось на кшталт «на виконання указу президента переселенці мають зареєструватися, щоб отримати грошову допомогу» і далі пропонується встановити російський застосунок», – повідомив один із користувачів на сторінці кіберполіції.

«Я про те, що в оригінальному дописі зазначається, що однією з гарантій має бути розміщення в офіційному магазині додатків, що майже не від чого не захищає. Ну додаток не краде дані, а люди самі віддають – в кінцевому результаті невелика різниця», – зазначає цей користувач.

ФОТО – Кіберполіція України

Читайте також:

  1. «Грошова компенсація»: увага, новий вид онлайн-шахрайства

  2. Фальшиві вакансії та роботодавці-шахраї: як не потрапити в пастку

  3. Друг просить у борг: у соцмережах почастішали випадки шахрайства

  4. «Ваш син у полоні»: як діяти, якщо телефонують шахраї

Поділіться.

Залиште відповідь