Опалювальний сезон у Броварах не розпочався. ПРИЧИНИ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Запуск тепла до осель броварців мав відбутися 17 жовтня. Таке рішення раніше схвалила місцева влада. Потім дату відтермінували на один день. Проте опалювальний сезон у Броварах так і не почався. Станом на 15:00 питання подачі газу для налагодження обігріву осель вирішити не вдалося. Про це розповідають у комунальному підприємстві «Броваритепловодоенергія».

Як зазначив під час сьогоднішньої оперативної наради за участі міського голови керівник КП «Броваритепловодоенергія» Григорій Голубовський, регіональна газова компанія «Київоблгаз» станом на ранок не розпломбувала лічильники та засувки, тож подати газ для організації теплопостачання неможливо. Це питання сподівалися вирішити сьогодні зранку.

Григорій Голубовський

Зі слів очільника компанії, РГК «Київоблгаз» ігнорує будь-які спроби броварських комунальників вийти на зв’язок. У «Броваритепловодоенергії» були сподівання з 9:00 отримати команду на пуск газу.

Як розповіли «Трибуні» на підприємстві, станом на 15:00 ситуація не змінилася, тож сподіватися на тепло сьогодні не варто. Коли воно з’явиться – невідомо.

Нагадаємо, під час засідання постійної депутатської комісії з комунальних питань 8 жовтня Григорій Голубовський повідомив, що тепло в оселі мають почати подавати 18 жовтня, після святкових днів. Водночас до шкіл і садочків спочатку запланували подати тепло з 11 жовтня. За інформацією опитаних батьків, у деяких навчальних закладах тепло з’явилося, в деяких – ні. Тим часом у школах розпочалися канікули.

Читайте також: МОЗ затвердило нові карантинні правила для дитсадків та шкіл

Згідно з розпорядженням міського голови, тепло до навчальних закладів, закладів культури, охорони здоров’я та житлового фонду мали подати з 17 жовтня.

Почати опалювання технічно готові

Зі слів Григорія Голубовського, їх підприємство готове для організації теплопостачання: робітники готові виконувати свої функціональні обов’язки, готові і котельні, комунальники починають запускати насосну групу, спускають із труб повітря тощо.

Слід зазначити, що «Трибуні» протягом дня не вдалося отримати коментар від РГК «Київоблгаз». До того ж, Григорій Голубовський не уточнив можливі причини дій чи бездіяльності обласного газового відомства. Водночас у приймальні КП «Броваритепловодоенергія» зауважили, що причиною можуть бути борги комунального підприємства.

Борги

Під час оперативної наради голова громади Ігор Сапожко зазначив, що всі керівники бюджетних установ сьогодні повинні перерахувати аванс за послуги з теплопостачання. Однак необхідні перерахування коштів, зі слів чиновників, можливо зробити лише завтра.

Нагадаємо, під час останньої сесії ради Броварської громади, яку скликали позачергово 8 жовтня, депутати дозволили КП «Броваритепловодоенергія» оформити кредитну лінію з банком російської власності «Альфа-Банк Україна» на суму до 50 млн грн.

Як зазначив тоді керівник Григорій Голубовський, гроші підуть на забезпечення проходження опалювального сезону. Таким чином мають розвантажити бюджет громади. Питання кредитування тісно пов’язане з питанням зростання тарифів, а також заборгованостями комунального підприємства.

КП «Броваритепловодоенергія», фото – Sergey SK

Офіс КП “Броваритепловодоенергія”. Фото – Sergey SK

Тарифи

У КП «Броваритепловодоенергія» запевнили, що на підприємстві виконали вимоги меморандуму. Нагадаємо, такий документ підписали на державному рівні. Згідно з ним, до кінця опалювального сезону ціна на газ залишиться фіксованою для населення (7,4 грн за куб. м) і бюджетних установ (13,6 грн за куб. м). Відповідно, тарифи на теплу воду й опалення також будуть незмінними. Тобто, залишаться на рівні минулого року  – 1823,59 грн із ПДВ/Гкал за тепло.

Зазначимо, що з цього року вперше тарифи на опалення встановлює місцева влада. Тарифи на теплопостачання в Броварах затвердив виконком 29 вересня. Для населення вони зросли на 23 %. Зокрема плата за тепло за 1 Гкал для населення підвищилася на понад 400 грн – із 1823,59 грн із ПДВ/Гкал до 2256,23 грн із ПДВ/Гкал. Проте міський голова запропонував виконкому звернутися до міської ради з проханням компенсувати за рахунок міського бюджету близько12 %.

Читайте також

  1. Із 1 жовтня тарифи для українців за комунальні послуги зростуть
  2. Як не платити за холодні батареї
  3. 28 жовтня відбудеться 14-та чергова сесія ради Броварської громади
Поділіться.

Залиште відповідь