Понад 3, 5 млн грн місто відшкодує броварським тепловикам за різницю в тарифах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Місто відшкодує 3 млн 578 тис. 170,99  грн різниці в тарифах на послуги КП «Броваритепловодоенергія» з постачання тепла і гарячої води для населення. Таке рішення ухвалили члени виконкому 16 листопада.

Відшкодування витрат здійснюватиметься в рамках меморандуму, підписаного  30 вересня 2021 р. між місцевою владою, Нафтогазом та урядом щодо незмінних цін на тепло для населення протягом опалювального сезону.

Тарифи на тепло до кінця зими не зростуть – меморандум

Згідно з меморандумом, до кінця опалювального сезону ціна на газ залишиться фіксованою для населення (7,4 грн за кубометр) і бюджетних установ (13,6 грн за кубометр). Відповідно, тарифи на теплу воду й опалення також будуть незмінними. Тобто, залишаються на рівні минулого року  – 1 823,59 грн із ПДВ/Гкал за тепло.

Зазначимо, що з цього року вперше тарифи на опалення встановила місцева влада. Так, тарифи на теплопостачання в Броварах затвердив виконком 29 вересня 2021 р. Для населення вони зросли на 23%.  Зокрема плата за тепло за 1 Гкал для населення підвищилася на понад 400 грн  – із 1 823,59 грн із ПДВ/Гкал до 2 256,23 грн із ПДВ/Гкал. Проте меморандум, що було укладено на наступний день після засідання виконкому – 30 вересня, змусив керівництво міста переглянути тарифи в Броварах у бік зменшення. Відтак місцева влада має відшкодувати теплопостачальній організації різницю в тарифах на тепло.

Як зазначено в додатку до проєкту рішення, нарахування згідно діючих тарифів для населення складають 15 млн 076 359,42 грн. При цьому економічно обґрунтовані тарифи для населення – 18 млн 654 тис. 530,41 грн. Різниця між нарахуваннями складає 3 млн 578 тис. 170,99 грн. У листопаді ця різниця буде більшою, у грудні – ще більшою, повідомили в КП «Броваритепловодоенергія». За ці кошти підприємство планує розрахуватися за закупівлю газу.

Як зазначив під час засідання виконкому директор КП  «Броваритепловодоенергія» Григорій Голубовський, розрахунки надані відповідно до актів виконаних робіт.

Читайте також

  1. Якщо холодні батареї: плату за тепло можна і варто перерахувати
  2. Опалювальний сезон у Броварах стартує 19 жовтня

  3. Опалювальний сезон у Броварах не розпочався. ПРИЧИНИ

  4. Із 1 жовтня тарифи для українців за комунальні послуги зростуть
Поділіться.

Залиште відповідь