Про ситуацію з утилізацією продукції розбомбленого складу «заморозки» в Квітневому

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час засідання «гуманітарної» комісії  2 червня депутатка Олена Дудар зачитала повідомлення містян, які зазначають про катастрофу на Торгмаші, адже облаштований за новим кладовищем могильник залишків заморожених продуктів із розбомбленого ворогами складу, невдовзі перетворить район на розсадник інфекції. Люди скаржаться на сморід та рої мух і запитують: хто несе відповідальність за це – власник продукції чи влада?

Чи є ризик отримати надзвичайну ситуацію екологічного чи епідеміологічного рівня –  намагався відповісти на запитання депутатки начальник відділу надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Броварської міської ради Василь Довгань.

За словами Довганя, після ворожого обстрілу було відразу проведено засідання комісії ТЕБ та НС, утворено комісію, яка і контролює ситуацію. Більше смороду і мух іде від складу, адже під обвалами ще перебувають залишки продукції, зазначив начальник. Техніка працює, але швидко все це зробити неможливо навіть за збільшення  її кількості. Смороду від могильника продукції немає, зауважив Довгань.

За інформацією Василя Довганя, рішення про місце захоронення продукції ухвалювали спільно з КОДА. Це відбувалося під час проведення бойових дій і обстрілів, тож обирали ділянку, розміщену до складів якнайближче. За словами начальника, роботи з  остаточного розбирання завалів і утилізації продукції завершиться за пару тижнів.

Чи може утилізована продукція якимось чином вплинути на забрудення води чи землі, Василь Довгань достеменно не міг пояснити, позаяк це не в його компетенції.

Зазначимо, що під час оперативної наради 30 березня міський голова надав доручення усім профільним відділам і службам посилити контроль за утилізацією зіпсованих продуктів, які привозить кожен транспортний засіб.

Нагадаємо, 12 березня 2022 р. під ракетний обстріл російських окупантів на території Калинівської громади потрапили складські приміщення логістичного підприємства ТОВ «RLC», що розташовані поблизу Квітневого.

склад у Квітневому

Тоді загорілася чи не третина складів, які були на 100% заповнені харчовими продуктами високої заморозки.

Після пожежі продукція тліла ще кілька днів. Її всю доводиться утилізувати. А це, за попередніми даними, близько 50 тис. тон заморожених м’ясних і рибних продуктів.

Для пересипання шарів залишків продукції під час утилізації, яка здійснюється біля нового кладовища, Держпродспоживслужба виділила щонайменше 10 тон хлорного вапна. Про це йшла мова під час оперативних нарад за участі міського голови в травні.

На даний час підприємство продовжує розбирати завали складських приміщень та утилізувати залишки продукції, які залишилися під зруйнованими бетонними конструкціями.

Із потеплінням сморід від зіпсованих продуктів лише посилився. Мешканці міста неодноразово піднімали цю тему в соцмережах. А під час оперативної наради 16 травня в.о. директора Броварської районної філії ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» Оксана Колесник поінформувала, що на їх адресу надійшов лист-скарга на сморід від підприємства, куди поцілила ворожа ракета.

Як повідомила Оксана Колесник, «за результатами дослідження, перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у повітрі не зареєстровано».

Про скарги на сморід від замороженої продукції, що досі залишається під завалами, обговорили під час позачергового засідання колегії Броварської районної військової адміністрації 17 травня.

Заступник начальника Броварської РВА Юрій Власенко тоді повідомив, що з потеплінням значно зросла загроза екологічної катастрофи. Процес утилізації замороженої продукції триває, але для завершення робіт потрібно ще близько двох місяців.

Мер Броварів Ігор Сапожко повідомив, що  станом на 17 травня в Квітневому вже утилізували 15 тисяч тон зіпсованої продукції. Утилізація цих відходів відбувається з усіма вимогами, проте місцеві мешканці скаржаться на сморід. Знищені харчі утилізуються в землі на глибині два метри та посипаються хлорним вапном, захоронення фіксують.

Щоб зменшити сморід, влада Броварів звернулася до розробника спеціальної рідини, що допоможе азонувати повітря та позбутися смороду, поінформував Сапожко.

Читайте також

  1. Вода в криницях деокупованих районів Броварщини для немовлят – смертельна, для дітей і дорослих – вкрай небезпечна, – фахівці
  2. Майстер-клас від бійців ССК «Булат» – фінішний акорд у благодійному марафоні «Будь у формі з БроДобро»
  3. Броварський напрямок: бригадний генерал Валерій Ємбаков про роботу 13-го сектору оборони Київщини
  4. Пільгові умови: реалізаторів власної продукції запрошують торгувати на ринок «Господар»
  5. Залісся оговтується від наслідків окупації та бойових дій
  6. Велика Димерка: перші 11 найбільш постраждалих сімей поселять у гуртожиток

 

Поділіться.

Залиште відповідь