«У Броварах є можливість зробити будь-яку операцію», – торакальний хірург Анатолій Комінко

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ще пів року тому тяжких пацієнтів із захворюваннями органів грудної клітки транспортували в Київську обласну клінічну лікарню. Тепер у броварській багатопрофільній клінічній лікарні є торакальний хірург – Анатолій Васильович Комінко, що рятує людей після ДТП, ножових та вогнепальних поранень, коли постраждали органи грудної клітки, а також оперує пухлини легенів, плеври, середостіння, стравоходу.  

Олегу (ім’я змінено – авт.) лише день тому зробили складну операцію – видалили частину легені, але він тримається бадьоро, вже в ліжку сідає і розповідає свою історію.

Молодий чоловік приїхав на лікування в Бровари з Чернівців. Після перенесеної хвороби коронавірусу, лікарі запідозрили в нього значні проблеми з легенями, адже кашель не припинявся. Комп’ютерна томографія лише підтвердила підозри: в одній із доль легень – пухлина. За рекомендацією знайомих, молодий чоловік і приїхав до Анатолія Комінка.

Анатолій Комінко, торакальний хірург

Анатолій Комінко

Анатолій Комінко – 50 років, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії, онкохірург, член Асоціації торакальних хірургів України, Західно-української торакальної асоціації, Асоціації превентивної та антиейджинг медицини, спілки хірургів-онкологів України, Європейської школи торакальних хірургів.

Анатолій Комінко, торакальний хірург

У Броварах молодого чоловіка дообстежили і прооперували. У Олега довгий шлях до повного одужання, та молодий чоловік налаштований опримістично.

Анатолій Комінко приїхав у Бровари в березні цього року на запрошення директора ББКЛ Валентина Багнюка. Останні 18 років лікував людей як торакальний хірург у Київській обласній клінічній лікарні. А до цього працював в онкодиспансерах міст Караганда та Львів, у столичному військовому госпіталі. Освіту лікаря здобував у Карагандинському державному медіституті (Казахстан).

Анатолій Комінко, торакальний хірург

До березня 2021 р. в Броварах не було торакального хірурга, при тому, що у відділенні хірургії працює 15 лікарів, також є потужні відділення нейрохірургії і травматології. Коли «швидка» привозила торакальних пацієнтів, їм надавали першу допомогу і терміново транспортували на операцію в Київську обласну клінічну лікарню чи профільні інститути. Тепер складним торакальним пацієнтам надають всю необхідну допомогу і в Броварах. Для цього в броварській лікарні є все необхідне, запевняє Анатолій Комінко, – три сучасні, повністю оснащені операційні: лише навесні там зробили капітальний ремонт. «Такого рівня операційних немає в переважній більшості столичних лікарень,  – запевняє лікар. – У Броварах є можливість зробити будь-яку операцію».

Завдяки відеоторатоскопу, є можливість робити малоінвазивні оперативні втручання – без значних розрізів, що дозволяє пацієнту швидше відновитися та реабілітуватися.

Анатолій Комінко, торакальний хірург

Після госпіталізації хворого в броварську лікарню з підозрами на торакальні проблеми, лікар направляє на додаткове обстеження, яке можна пройти відразу в ББКЛ. Адже в медустанові є своя лабораторія, бронхоскоп, комп’ютерний томограф, цифровий рентгенівський апарат та УЗО-апарат. За словами Анатолія Комінка, на сьогодні в хірургічному відділенні є можливість частково забезпечити безкоштовними препаратами, чого немає в багатьох столичних лікарнях.

Анатолій Васильович рятує людей, які потребують допомоги після складних аварій, ножових чи вогнепальних поранень, коли постраждали органи грудної клітки чи сама клітка, при плевральних кровотечах, новоутвореннях (добро- або злоякісних) легень чи середостіння, грудної стінки, діафрагми. А також він фахівець із лікування плевритів, бульозної хвороби, захворювань вилочкої залози, внтрішньогрудної лімфаденопатії та ін. За пів року роботи Анатолій Комінко зробив понад десяток онкологічних операцій.

У відділенні хірургії, що розраховане на 70 пацієнтів, на сьогодні лікується 10 хворих із проблемами торакального напрямку. І це досить складні пацієнти. Та лікар переконаний, що всі вони одужають, адже для цього він, як фахівець із 27-річним стажем, зробив усе можливе.

Читайте також

  1. Хірург-онколог із Броварів Олександр Клапчук знайшов нові методи у діагностуванні та лікуванні раку
  2. Куріння провокує рак легень – онкологи. ВІДЕО
  3. Як попередити онкологію: поради з профілактики 15 видів раку
  4. Зарплати лікарів у наступному році зростуть – Шмигаль. Кому на скільки. ВІДЕО
  5. У Броварській ОТГ зростає кількість онкохворих: лікарі закликають робити профогляди
  6. Лікарі, до яких можна звернутися без направлення – програма медичних гарантій
Поділіться.

Залиште відповідь