У Броварах субпідрядні організації призупинили реконструкцію дитячого інфекційного відділення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із початку серпня поточного року в центрі «Дитяча лікарня», що на вул. Ярослава Мудрого, 47, триває масштабна реконструкція інфекційного відділення. Згідно з договором, усі роботи мають завершити до кінця 2021 року. Проте роботи у визначений час не завершаться. Ба більше, взагалі невідомо, коли будівлю відреконструюють. У чому ж причина?  

Будівля інфекційного відділення дитячої лікарні вже не перший рік перебуває в аварійному стані. Ще в 2017 р. директор ББКЛ Валентин Багнюк журналістам розповідав, що через будівництво поряд багатоповерхівок відбувся зсув ґрунту і будівля інфекційного відділення просіла та почала «тріщати по швах». Часткове обстеження показало: у будівлі є проблеми як явні, так і скриті від людського ока.

За реконструкцію інфекційного відділення взялися чиновники лише цього року. Замовив її Департамент регіонального розвитку Київської ОДА. Відбувається реконструкція на умовах співфінасування з обласного та міського бюджетів.

Із обласного бюджету витрати складуть 25 млн 933 тис. 316 грн, із міського – 6 млн 720 тис. 453 грн. Загалом  в.о.голови Департаменту Алла Бондар підписала з переможцем торгів ТОВ «Ласт Буд Кепітал» договір на виконання реконструкції на суму 31 млн 958 тис. 429,71 грн.

У Броварах реконструюють дитяче інфекційне відділення за близько 32 млн грн

Згідно з умовами оплати договору, 30% від вартості робіт мають заплатити авансом, 70% – після виконання робіт.

Як повідомляв раніше журналістам «Трибуни» виконроб фірми-підрядника «Ласт Буд Кепітал» Анатолій Вадимович, роботи виконують субпідрядні організації.

За його словами, до переліку робіт входять не тільки заміна фасаду та покрівлі, але й вікон, дверей.  А також мають здійснити підсилення фундаменту та зробити внутрішні роботи – замінити водопровід, каналізацію, опалення, здійснити електротехнічні роботи, освітлення, встановити пожежної сигналізації. Усі роботи, згідно з договором, мають завершитися до кінця 2021 р.

Сьогодні виконроб фірми-підрядника «Ласт Буд Кепітал» відмовився коментувати хід реконструкції інфекційного відділення. Проте, як повідомили журналісту «Трибуни» представники субпідрядних організацій, роботи просуваються повільно і з порушенням графіка, тож про їх завершення до кінця 2021 року мови немає.

Серед першочергових завдань, визначених підрядником на початку реконструкції, був демонтаж технічного поверху, що дозволить зменшити на будівлю навантаження. Технічний поверх демонтовано.  Також першочергово мали  побудувати армований (монолітний) пояс, покликаний розподілити в будівлі навантаження та зв’язати всю площину в єдине ціле, та змонтувати нову покрівлю, що дозволять здійснювати роботи всередині приміщення.

Проте армопояс зроблено лише вгорі будівлі, а внизу роботи зупинено і субпідрядник залишив будівельний майданчик.

інфекційне відділення

інфекційне відділення інфекційне відділення

Як повідомив журналістам «Трибуни» керівник субпідрядної організації пан Сергій, вони виконали роботу на 250 тис.грн, проте підрядник обіцяє виплатити лише 80 тис.грн. Причиною називають порушення термінів робіт. Проте пан Сергій запевняє, що ніхто термінів робіт не встановлював, та і самого договору субпідряду немає. До того ж, не було матеріалів для роботи.

Про брак матеріалів для роботи, зокрема утеплювача, повідомив виконроб іншої субпідрядної організації, що проводить фасадні роботи. На частині споруди зроблено підготовчі роботи для утеплення фасаду – зафіксовано кронштейни (опорні деталі).

інфекційне відділення

Із активних робіт можна побачити загальнобудівельні роботи.

інфекційне відділення інфекційне відділення інфекційне відділення

Облаштування водопроводу, згідно з графіком робіт, мало стартувати на початку вересня; каналізації, опалення та електропостачання заплановано на початок листопада, а  блискавкозахист – на другу половину грудня. Але про це мова зараз навіть не йде.

Проте на сайті міської ради чиновники заспокоюють: «Наразі проводяться загальнобудівельні роботи, монтуються металеві конструкції даху, закінчуються залізобетонні роботи на покрівлі, проводиться кладка газобетонних блоків стін. За інформацією підрядників, усі роботи проводяться відповідно до розробленого графіка». 

Нагадаємо, що інфекційне відділення, яке розраховано на 60 пацієнтів, є резервним для Київської області на випадок спалаху інфекційних хвороб. Під час двох хвиль коронавірусу там перебували хворі діти.

Станом на сьогодні броварські медики інформують про значне зростання хворих на коронавірус. Так, у броварську лікарню госпіталізовано 108 хворих на COVID-19, при тому, що доросле інфекційне відділення розраховано на 40 місць. Також у броварській громаді на коронавірус хворіє 31 дитина.

Читайте також

  1. Центр «Дитяча лікарня»: про завершені і поточні ремонти та плани. Відео
  2. Центр «Дитяча лікарня» поповнився портативним цифровим рентгенапаратом. Відео
  3. Центр «Дитяча лікарня»: сучасний ремонт та брак кадрів – ФОТО
  4. Броварська дитяча лікарня перейшла на автономний підігрів води: прогнозують економію в 5 разів
  5. Броварська лікарня у 2020 році: нова апаратура, капремонти, закупівлі та кадри
  6. Броварська лікарня «боєздатна» завдяки доплатам міста, – підсумки гуманітарної комісії

Поділіться.

Залиште відповідь