У Броварській громаді створять нове КП «Центр інформаційних технологій міста»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На розгляд сесії ради Броварської громади, яка відбудеться 28 жовтня, чиновники винесли проєкт рішення про створення нового комунального підприємства. Комісія з питань комунальної власності сьогодні проєкт розглянула і схвалила. Згідно з ним, «Центр інформаційних технологій міста» налагоджуватиме роботу міськради в інтернеті, працюватиме з програмуванням, науково-дослідними роботами, відеоспостереженням, фотографуванням, апаратурою, зв’язком та ін. До нього також перейде міський контакт-центр.

Як розповів під час сьогоднішнього засідання постійної депутатської комісії з комунальних питань заступник міського голови Дмитро Ткачов, влада вирішила взяти серйозніший курс на інформатизацію та автоматизацію громади. Однак нинішня організаційна структура неефективна. Так, наприклад, неможливо виконувати низку заходів у неробочий час.

Дмитро Ткачов

Дмитро Ткачов

Необхідність створення комунального підприємства чиновники обґрунтовують неможливістю надання якісної, вчасної та стабільної технічної підтримки користувачам обчислювальної техніки Броварської міської ради, а також відсутністю організаційних умов для реалізації концепції «Смарт сіті Бровари 2025» і участі громади в спеціалізованих державних і міжнародних програмах у сфері розвитку ІТ.

Зі слів чиновника, спроби укомплектувати нинішній технічний відділ, наштовхнулися на брак охочих працювати, адже в ІТ-сфері нині дуже високі зарплати. Водночас Дмитро Ткачов зауважив, що в новому комунальному підприємстві зарплати будуть у межах наявного бюджету.

Читайте також: На проєкт інформатизації контакт-центру «Служба мера» планують виділити 1,3 млн грн 

У результаті створення КП «Центр інформаційних технологій міста» низка функцій нинішніх відділів і управлінь перейде на умовах аутсорсингу до комунального підприємства. Зі слів Дмитра Такачова, це розвантажить і відповідні установи, і його особисто, від надміру роботи. Нове комунальне підприємство стане першою подібною установою серед громад Броварського району.

Як зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення, метою діяльності КП є:
  • створення фахового проєктного офісу з питань управління проєктами в сфері інформатизації в громаді в цілому;
  • організація сучасної (якісної, вчасної та стабільної) технічної підтримки користувачів інформаційних продуктів і техніки Броварської міської ради та її виконавчих органів;
  • впорядкування наявної ІТ інфраструктури та її розвиток.
Досягнення поставленої мети здійснюється шляхом:
  • залучення фахівців у відповідних сферах, у тому числі спеціалістів вузького профілю;
  • встановлення конкурентного рівня заробітної плати;
  • покладання всіх завдань у сфері інформатизації на створену юридичну особу, як на виконавця з чітко визначеними функціями та зоною відповідальності.

Фінансування здійснюється за рахунок коштів бюджету територіальної громади та становить 1 млн грн. На КП покладуть широкий спектр обов’язків. Окрім роботи з програмним забезпеченням, веб-сайтами тощо, підприємство працюватиме з виконанням науково-дослідних, дослідно-конструкторських, проєктних і суміжних робіт щодо інформаційних систем.

Також КП  відповідатиме за прокладання ліній зв’язку, електромонтажні та суміжні роботи, роботу з різною апаратурою, відеоспостереженням, фотографуванням. До відомства має перейти забезпечення функціонування відділу інформаційно-довідкової служби «Контакт-центр».

Читайте також

  1. В Україні для вчителів запустили безоплатну комп’ютерну техпідтримку
  2. Альтернативна та додаткова комунікації з людьми, що мають мовленнєві порушення – безкоштовний вебінар
  3. Дистанційна робота: для броварських учителів закуплять 628 ноутбуків
Поділіться.

Залиште відповідь