У музеї зброї на Торгмаші діятиме виставка предметів доби Сагайдачного

Pinterest LinkedIn Tumblr +

16 вересня відбудеться відкриття виставки «Зброя та артефакти доби Гетьмана Сагайдачного». Експозицію присвятили 400-річчю битви під Хотином. Про це йдеться на Фейсбук-сторінці приватного музею зброї та обладунків з колекції  Євгена Гредунова.

Як зазначено в дописі, відкриття виставки заплановане на 16 вересня, але екскурсії розпочнуться 18 вересня. Широке коло відвідувачів може навідатись до музею щочетверга та щонеділі з 12:00 до 18:00. Для організованих груп і фахівців передбачене індивідуальне відкриття музею. Музей розміщений на території заводу «Талісман», що на вул. Броварської сотні, 3.

виставка зброї

Хотинська битва відбулася в 1621 році, яка стала завершальним етапом у війні між Османською імперією та Річчю Посполитою. Завершилася перемогою об’єднаних військ, після чого османи відмовилися від подальшої війни.

Участь у війні на боці полків узяли й українці на чолі з Петром Сагайдачним. Запорозькі козаки зробили величезний внесок у знищення османської армії під Хотином.

Власник музею, який відкрився торік, – Євген Гредунов – директор підприємства «Талісман», є приватним колекціонером предметів старовини. Був депутатом Броварської міської ради останнього скликання від БПП «Солідарність». На останніх виборах ішов у списках УДАРу, однак у перевиборах участі не взяв.

Фото – Броварська міська рада

Читайте також

  1. Броварський краєзнавчий музей поповнився срібником Володимира Великого
  2. До 100-річчя розстрілу Грицька Чупринки в Броварах відбулася наукова конференція. ФОТОРЕПОРТАЖ
  3. Будинок Квятковського в Броварах отримає статус пам’ятки – рішення КОДА
Поділіться.

Залиште відповідь