У Требухові перейменують 25 вулиць, у Княжичах – щонайменше сім

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварській громаді триває процес дерусифікації вулиць і провулків. Два тижні тому депутати міської ради проголосували за зміни назв 32-х вулиць і провулків Броварів, названих головно на честь російських діячів. Нові назви, як і планували, – переважно на честь українських міст, що нині героїчно боронять Україну від окупанта, а також на честь міст-побратимів Броварів. Нині в громаді готуються в рамках дерусифікації перейменувати частину вулиць і провулків у Требухові і Княжичах.

Рішення про перейменування вулиць у Броварах ухвалено 6 травня на засіданні позачергової сесії міськради. А вже 9 травня рішення направлено в ДП «Національні інформаційні системи» для зміни 32 назв броварських вулиць. Про це сьогодні під час оперативної наради повідомила начальниця управління містобудування та архітектури Світлана Батинчук.

У Броварах перейменували 32 вулиці та провулки. Як це було

Чиновниця зазначила, що рішення про перейменування направлено і всім міським службам.

Також готують до перейменування 25 вулиць у Требухові і щонайменше 7 –  у Княжичах. Це питання розглянуть на «топонімічній» комісії, а потім винесуть на затвердження сесії. Пакет необхідних документів начальниця управління містобудування та архітектури вже направила голові профільної комісії Дмитру Ткачову.

Як повідомили старости Требухова і Княжичів, питання перейменування вулиць із громадою сіл погоджено.

Сьогодні член «топонімічної» комісії Дмитро Карпій надіслав у міську раду свої пропозиції щодо перейменування вулиць у Требухові.

«У Требухові майже не було декомунізації, а зараз потрібна ще й дерусифікація. Селу, можна сказати, пощастило. Воно має низку давніх історичних назв вулиць і урочищ, які тепер є шанс повернути, – написав Дмитро в коментарі до пропозицій на своїй сторінці у Фейсбуці. – Єдина проблема – чи дослухаються до здорового глузду чиновники. Чи повертатимуть вони справжні українські автентичні назви, чи  насаджуватимуть і далі «Садові» та «Вишневі», яких багато не лише в кожному селі України, а і на рашці. Чи виконаємо ми дерусифікацію по-справжньому, чи лише замінимо назви на такі, які «єднають» нас із окупантами не менше, ніж пушкіни та лермонтови?».

За словами Дмитра, над пропозиціями і документами працював близько двох тижнів у тісній співпраці з краєзнавцями та старожилами.

Які ж нові назви отримають вулиці Требухова і Княжичів дізнаємося вже зовсім скоро.

Читайте також

  1. Перейменування вулиць у Броварах: вул. Гагаріна – Героїв України, вул. Короленка – Чорних Запорожців: ПОВНИЙ СПИСОК

  2. Декомунізація: як назвуть вулиці в Требухові, Княжичах і Броварах
  3. Як «потопити» питання: перейменування вул. Степана Разіна «відклали» через… лист радниці Сапожка
  4. У Броварах перейменують 34 вулиці і провулки. НОВІ НАЗВИ
  5. У Мокреці перейменували вулицю Валентини Терешкової
  6. Перейменування вулиць у Требухові повторно виносять на громадські обговорення
Поділіться.

Залиште відповідь