Битва за Київ: у Скибині меморіальному комплексу бути. Який матиме вигляд

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні під час робочого візиту до Броварського району начальник Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба побував у Скибині. Зокрема, на локації при в’їзді в село на автодорозі Київ-Чернігів. Саме там керівництво Броварської районної військової адміністрації запланувало облаштувати меморіальний комплекс на честь загиблих у боях за Київ.

Вперше про свою ідею начальник Броварської РВА Павло Проскочило повідомив громадськість кілька тижнів тому під час робочої наради за участі голів територіальних громад, керівників служб, відділів і управлінь району. Тоді він ніяких деталей не повідомляв.

Сьогодні під час робочого візиту до Броварського району начальник Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба побував на місці майбутнього меморіального комплексу.

меморіал у Скибині

Керівництво КОДА, районне та військове керівництво Броварського району

Павло Проскочило озвучив керівнику області концепцію побудови майбутнього меморіалу.

меморіал у Скибині

Павло Проскочило та Олексій Кулеба

Так, на місці майбутнього меморіалу, згідно з концепцією, буде 4-5 одиниць розбитої ворожої техніки, дула яких спрямують на сферу, що символізує собою землю.

меморіал у Скибині

Концепція меморіалу

Зазначимо, що спочатку розбиту ворожу техніку з місця бою було вивезено, згодом її повернули. Нині там розміщено три спалені одиниці, які огороджено стрічкою.

меморіал у Скибині

Ім’я автора концепції поки що не розголошується. За словами начальника Броварської РВА, на спорудження меморіалу збираються залучати всі можливі фінансові джерела.

Сьогодні під час наради з очільниками територіальних громад Броварського району, військового керівництва Броварщини, керівник області підтримав ідею будівництва меморіалу в Скибині. Він має стати визначною культурною пам’яткою Броварщини, яких у районі бракує.

нарада ,Кулеба

Нагадаємо, битва під Скибином увійде в історію України, адже 10 березня 2022 р. відбувся переломний момент у битві за Київ –  було зупинено наступ ворога.

Бійці 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців спільно з територіальною обороною Броварського району зупинили колони ворожої техніки, що сунула на Київ із боку Чернігова.

Тоді артилерія ЗСУ накрила батальйонно-тактичну групу 6 танкового полку (Чебаркуль) 90 танкової дивізії Центрального військового округу рф, було ліквідовано командира полку полковника А. Захарова. У результаті значних втрат, ворог змушений був відступити та перейти до оборони.

Читайте також

  1. Як підліток допоміг зупинити наступ на Київ
  2. Броварський напрямок: бригадний генерал Валерій Ємбаков про роботу 13-го сектору оборони Київщини
  3. Під час контролю на вокзалі Києва вже виявляли зброю: пасажирів просять приходити завчасно
  4. Залісся оговтується від наслідків окупації та бойових дій
  5. У Мокреці знущався над двома цивільними полоненими: російському командиру заочно повідомлено про підозру
  6. У Богданівці російські офіцери знущалися над священником і військовополоненим: Генпрокуратура заочно повідомила про підозру
  7. Засмоктало: землі Броварського району не пропустили російську техніку «на Кієв». ФОТО
Поділіться.

Залиште відповідь