Діагностика раку: які обстеження для населення безплатні?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Часто рак діагностується на останніх стадіях. І це значно ускладнює лікування та зменшує шанси на порятунок. Тому виявити онкологічне захворювання на ранній стадії – це пріоритет Програми медичних гарантій, що покриває вартість низки обстежень. Пройти необхідне обстеження можна у 783 закладах, серед яких й приватні, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Коли виникає будь-яка проблема зі здоров’ям, найкраще рішення – звернутись до сімейного лікаря. Там можна отримати первинну консультацію, лікар призначить додаткові обстеження, аналізи чи консультацію вузького спеціаліста. Він також розкаже про профілактику різних захворювань, зокрема й онкологічних. І надважливо для здоров’я та життя – виявити рак на ранніх стадіях, що збільшує шанси на вдале лікування та одужання. Саме це дозволяє Програма медичних гарантій, що покриває низку обстежень, вказують у Міністерстві охорони здоров’я.

Профілактично пацієнти старшого віку можуть пройти:

▪️ мамографію (призначається жінкам від 40 років);

▪️ колоноскопію (тим, хто старше 40 років);

▪️ цистоскопію (від 50 років) ;

▪️ гастроскопію (від 50 років);

▪️ гістероскопію (людям старше 50 років);

▪️ бронхоскопію (від 50 років).

обстеження на рак

За потреби програма покриває лікування з анестезією, гістологічне дослідження, аналізи та опис результатів дослідження. Направлення на всі вказані послуги видає лікар, з яким підписана декларація, або вузький спеціаліст, який лікує.

Пройти необхідне обстеження можна у 783 закладах, серед яких і приватні. Така невелика кількість зумовлена тим, що для виявлення захворювання потрібне сучасне обладнання. Рання діагностика потребує апаратури з високою роздільною здатністю для візуалізації новоутворень незначних розмірів.

Пацієнти молодшого віку також можуть отримати направлення, якщо є підозра новоутворень. Дослідження оплачує НСЗУ Національна служба здоров’я України  в рамках пакету «Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)». Потрібно також обрати заклад, що має відповідний договір та необхідне обладнання і фахівців.

Тож, не нехтуйте своїм здоров’ям: запишіться на консультацію до сімейного лікаря та дізнайтесь, які обстеження вам потрібно пройти.

Нагадаємо, в Україні всім новонародженим робитимуть скринінг на генетичні хвороби. Також в Україні з’явиться сімейний скринінг: пари, які планують дитину, зможуть пройти обстеження і оцінити ризики виникнення генетичних захворювань у немовляти.

Фото – Львівський обласний клінічний перинатальний центр

Читайте також

  1. Безоплатна акція для тих, кому за 50: обстеження на колоректальний рак
  2. Чат-бот «Лікуйся» – допомога для жінок із раком молочної залози. ВІДЕО
  3. Алкоголь і рак: причина і наслідок
  4. Захворів на COVID-19 і … зцілився від раку
  5. Нагадування про обстеження в лікаря чи медичні аналізи − Facebook запустив нову опцію
  6. Бджолина отрута лікує рак? Дослідження австралійських учених

  7. Симптоми раку яєчників VS Попереджений – значить озброєний

Поділіться.

Залиште відповідь