Як перейменують вулиці в Требухові, Княжичах і Переможці – рекомендації «топонімічної» комісії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 2 червня, з третьої спроби в Броварах вдалося зібрати кворум на засідання «топонімічної» комісії. Колегіальний орган визначився, як у межах дерусифікації та декомунізації перейменувати вулиці і провулки Княжичів, Требухова, Переможця і кількох садових товариств. Не без активних суперечок, за частиною вулиць удалося закріпити історичні назви. Але деякі з пропонованих назв – навпаки, суперечать історичним фактам.

Нагадаємо, останні дві спроби зібрати засідання комісії були невдалими через відсутність кворуму. Водночас сьогодні засідання відбулося на межі кворуму – прибули 12 членів із 22-х.

Княжичі та СТ «Княжичі»

Першим ділом голова комісії Дмитро Ткачов виніс на розгляд пропозиції щодо перейменування вулиць у Княжицькому старостинському окрузі. Серед пропонованих назв колегіальний орган підтримав пропозицію члена комісії, активіста і журналіста Дмитра Карпія назвати вул. Жовтневу в СТ «Княжичі» Пляховою – за назвою Пляхового струмка, лісової частини річки Дарниця, що протікає поруч.

засідання

Голова комісії Дмитро Ткачов

Також нова вулиця в центрі села, щодо якої Дмитро Карпій понад пів року тому проводив дослідження, має отримати назву Паркової. Водночас члени комісії не підтримали пропозицію депутата Руслана Фірсова додати до переліку перейменувань вул. Марії Лагунової, щоби надати їй історичну назву – Переяславський шлях. Питання вирішили доопрацювати.

Рекомендації перейменувань у Княжицькому старостинському окрузі
№ з/п Вул. / пров.
Чинна назва Рекомендована нова назва
1. вул. Юрія Гагаріна Григорія Сковороди
2. вул. Михайла Кутузова Європейська
3. пров. Михайла Кутузова Європейський
4. вул. Майська Світла
5. вул. Павла Поповича Героїв України
6. вул. Сергія Корольова Симона Петлюри
7. вул. [без назви] Паркова
8. вул. Жовтнева (СТ «Княжичі») Пляхова

 

Требухів, Переможець і СТ «Переможець»

Найбільш скандальним виявилося голосування за пропозиції в Требухові. Історики, краєзнавці та присутні місцеві жителі наполягали на поверненні історичних назв вулицям, присвоєнні їм назв місцевих урочищ тощо. Однак у багатьох випадках чиновники наполягали на своїх пропозиціях, нібито отриманих у консультаціях із громадськістю.

засідання

Найактивніше відстоювали історичні назви Дмитро Карпій (по центру) та краєзнавиця, почесна громадянка міста Марія Овдієнко (правіше)

Слід зазначити, що староста Требухівського старостинського округу Андрій Цахло частково погоджувався з такими пропозиціями. Однак від багатьох своїх пропозицій відмовлятися не став. Таким чином, попри пояснення краєзнавців, члени комісії проголосували за назву «Броварської Сотні». Слід зазначити, що Требухів належав до Бориспільскої козацької сотні, а не Броварської.

засідання

“Чиновницьке крило”, зокрема старости Княжичів Артем Мороз (на передньому плані ліворуч) та Требухова і Переможця Андрій Цахло (4-ий у лівому ряду)

Також Дмитро Ткачов не погодився із розглядом пропозиції щодо розділення вулиці Горького на дві частини. Зазначимо, вулиця складається з двох окремих доріг. Обидві мають історичні назви. Утім, розділити провулки Горького, які також є окремими дорогами, присутні погодилися. Один із них отримає не історичну назву Зайчуковий, а Квітневий.

карта, схема

Так мали бути розділені і перейменовані вул. і пров. Горького в Требухові згідно з пропозиціями активістів, краєзнавців і місцевих жителів. Однак, комісія не підтримала.

Та все ж, багато історичних назв таки підтримали. Деяким вулицям повернуть іменування за родовими прізвищами: Каленченкова, Сомова, провулки Сомовий, Осначовий. Також є вулиці і провулки, які увічнять у собі назви місцевих урочищ: Маковійська, Дьогтя́рина. І, навіть, закріплять історичну назву хутора/села Переможця. Так, центральна вулиця Перемоги має стати Сотницькою.

Водночас вул. Пушкіна, на яку претендують одразу кілька історичних назв, буде названа на честь загиблого днями на війні требухівця Анатолія Гусака. За інформацією присутніх, він жив саме на цій вулиці. З такою пропозицією погодилися і присутні захисники історичних назв. Однак, для подальшої реалізації такого перейменування, необхідно отримати письмовий дозвіл у родини загиблого.

Рекомендації перейменувань у Требухівському старостинському окрузі
№ з/п Вул. / пров.
Чинна назва Рекомендована нова назва
1. вул. Ватутіна Григорія Корсуна
2. пров. Ватутіна Григорія Корсуна
3. вул. Воз’єднання Соборності
4. вул. Гагаріна Повстанська
5. вул. Горького Бориспільська
6. пров. Горького (частина) Бориспільський
7. пров. Горького (частина) Квітневий
8. вул. Єсеніна Миколи Амосова
9. вул. Жовтнева Варче́нкова*
10. вул. Жукова Максима Швидака*
11. вул. Ковпака Бориспільської сотні / Кобзарська*
12. вул. Комарова Дніпровська
13. вул. Кутузова Маковійська
14. вул. Матросова Героїв Азова
15. пров. Матросова Осначовий
16. вул. Мічуріна Дьогтя́рина
17. пров. Мічуріна Дьогтя́рина
18. вул. Першотравнева Небесної Сотні
19.   вул. Піонерська Степана Безлюди*
20.   вул. Поповича Броварської Сотні
21. вул. Пушкіна Анатолія Гусака*
22. вул. П’ятниці Каленченкова
23. вул. Суворова Сомова
24. пров. Суворова Сомовий
25. вул. Чкалова Євгена Писарчука
26. вул. Перемоги (с. Переможець) Сотницька
27. вул. Камишова (СТ «Переможець») Плависта

 

Під час перейменування вул. Ковпака голоси членів комісії розділилися порівну за варіанти Бориспільської сотні та Кобзарську – по 4 голоси. Тож обидва ці варіанти винесуть на розгляд депутатської гуманітарної комісії та сесії Броварської міськради.

засідання

Під час сьогоднішнього засідання

Слід зазначити, що за перейменування вулиць Жовтневої, Жукова та Піонерської в Требухові сьогодні комісія не голосувала, адже вона підтримала перейменування раніше – за результатами проведених у 2021 році громадських обговорень.

Варто також зауважити, що на голосування голова комісії не виніс перейменування частини провулку Покровського, хоча така пропозиція фігурувала серед матеріалів засідання комісії. Окрім того, колегіальний орган не розглядав питання перейменування парку «Перемога» в Броварах.

Фото – Броварська міська рада

Читайте також

  1. Декомунізація: як назвуть вулиці в Требухові, Княжичах і Броварах
  2. Струмок у Броварах депутати не визнали початком річки Дарниця. Історія питання
  3. У Требухові перейменують 25 вулиць, у Княжичах – щонайменше сім
  4. Перейменування вулиць у Броварах: вул. Гагаріна – Героїв України, вул. Короленка – Чорних Запорожців: ПОВНИЙ СПИСОК
  5. У Броварах перейменували 32 вулиці та провулки. Як це було
Поділіться.

Залиште відповідь