Муніципальна варта: у Броварах знову піднімають питання про її створення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час засідання позачергової сесії 8 жовтня міський голова надав доручення підготувати проєкт рішення щодо створення в громаді муніципальної варти. Таку ідею ініціював депутат від Європейської солідарності Сергій Батюк, хоча минулої каденції був проти створення КП «Муніципальна варта». Як вказує депутат, необхідність виникла через значний брак особового складу в Броварському райуправлінні поліції. Та чи потрібна допомога поліції в якості муніципальної варти – дізнавалися журналісти «Трибуни».

Депутат Броварської міської громади від «Європейської солідарності» Руслан Фірсов під час сесії зазначив, що в Княжичах (та і в Требухові) співпраця правоохоронних органів із громадою відбувається на неналежному рівні. Причина – значний некомплект дільничних та патрульних, що досяг понад 50%. Правоохоронці звільняються через значне навантаження.

(Натиснути на фото для збільшення)

У своєму зверненні до новопризначеного начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Василя Довганя, який до цього обіймав посаду військового комісара Броварського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Руслан Фірсов попросив сприяти налагодженню роботи дільничних інспекторів у Княжичах і Требухові.

За словами Василя Довганя, покращити роботу в цьому напрямку має підписаний під час святкування Дня міста меморандум із ГУ Нацполіції в Київській області про створення посад «поліцейський офіцер громади».

Необхідність муніципальної варти

За словами депутата Сергія Батюка (партія «Європейська солідарність»), свого часу в Княжичах ефективно працювало громадське формування (ГФ). Однак воно фактично припинило свою діяльність. І така ситуація з ГФ і на території міста. Тож депутат запропонував повернутися до ідеї створення «Муніципальної варти».

Сергій Батюк

Сергій Батюк

Міський голова нагадав Сергію Батюку, що минулої каденції він виступав проти утворення КП «Муніципальна варта». Своєю чергою депутат наголосив на необхідності такого кроку зараз, адже значно бракує особового складу правоохоронців.

Ігор Сапожко надав доручення підготувати на жовтневу/листопадову сесію проєкт рішення щодо створення в громаді муніципальної варти. А також Василь Довгань має розглянути можливість розміщення кабінетів дільничних інспекторів у колишніх сільських радах Требухова і Княжичів.

З історії створення муніципальної варти в Броварах

Нагадаємо, вперше питання про створення в Броварах КП «Муніципальна варта» піднімалося в листопаді 2016 року. Тоді керівник ГФ ОГП ДКУ «Правопорядок» Юрій Скотніков та керівник ГФ «Руєвит» Володимир Жадан говорили про незадовільну роботу поліції та необхідність підтримки правопорядку на місцевому рівні коштом міського бюджету.

«Муніципальна варта» у Броварах – історія проекту

У січні 2017 р. сесія затвердила комплексну програму заходів із забезпечення діяльності громадських формувань із охорони громадського порядку в Броварах із фінансуванням у межах 1 млн 411 тис. грн. У місті навіть запрацював пілотний проєкт.

Проєкт рішення про створення КП «Муніципальна варта» Юрій Скотніков кілька разів виносив на сесії, але питання знімали з порядку денного через зауваження колег до статуту підприємства.

Ініціативу створення муніципальної варти в якості «Муніципальної служби» підхопили місцеві ветерани АТО. Вони подали на розгляд депутатів проєкт рішення та статут КП. І в березні 2018 р. сесія все ж проголосувала за створення КП «Муніципальна варта Бровари» зі статутним капіталом у 3 млн грн.

Муніципальна варта від «а» до «я»: кому у дружбу буде служба?

А в серпні того ж року 44-а сесія міської ради затверджує зміни до Порядку проведення конкурсу та призначення керівника (директора) КП «Муніципальна варта». Проте, хто ж має бути керівником КП – до спільної думки так і не дійшли. На цьому все затихло. До позачергової сесії 8 жовтня 2021 р.

Із вищою освітою та досвідом на керівній посаді — критерії для майбутнього очільника КП «Муніципальна варта»

Начальник райуправління поліції про некомплект та муніципальну варту

За словами начальника Броварського райуправління поліції Андрія Астаф’єва, наразі некомплект дільничних складає близько 25%. Це пов’язано з тим, що частина дільничних працюватимуть поліцейськими офіцерами громади, тож проходять навчання. Адже крім станції поліцейського офіцера громади в Броварах, де працюватимуть 6-10 правоохоронців, заплановано створити такі станції в Княжичах і Требухові. У цих селах територію обслуговуватимуть по одному поліцейському офіцеру громади.

Дільничні є в кожному населеному пункті, запевняє Андрій Астаф’єв. Їх перелік можна знайти в матеріалі «Броварські дільничні та поліцейські офіцери громад: фото, контакти, територія обслуговування». 

Ще в червні цього року Андрій Астаф’єв журналістам «Трибуни» розповідав, що в штаті загальний некомплект складає 25%. Зокрема, тоді бракувало близько 10 працівників карного розшуку, слідчих та дільничних інспекторів. Проте навчалося 6 правоохоронців на поліцейських офіцерів громади. Два з них уже працюють у Калинівській ОТГ, 5 – у Великодимерській.

У Великодимерській та Калинівській громадах відкрили 4 поліцейські станції

Як повідомив начальник райуправління поліції, на сьогодні правоохоронці завершують навчання на поліцейських офіцерів громади, які працюватимуть у Згурівській та Березанській ОТГ.

«На особливому контролі – три резонансні кримінальні справи», –  Андрій Астаф’єв 

Як зазначив  Андрій Астаф’єв, місту потрібні додаткові патрулі для допомоги та співпраці з поліцією. Зокрема, для виявлення правопорушень і затримання підозрюваних до приїзду поліції.

У 2016 р. в Броварах було зареєстровано 10 громадських формувань, у 2021 р. їх нараховується близько 20-ти. Проте з поліцією активно співпрацюють лише кілька, серед яких «Комкон» та «Галід».

Поліція оприлюднила перелік громадських формувань, відповідальних за охорону порядку в Броварах

За словами Юрія Скотнікова, на сьогодні їх громадське формування «Правопорядок» свою діяльність призупинило, адже людей до роботи потрібно стимулювати та заохочувати. Зокрема, і фінансово. Тож якщо КП «Муніципальна варта» відновить свою роботу, вони готові бути її членами. Наразі в планах ГФ «Правопорядок» є поновлення патруля в районі Геологорозвідки.

Читайте також

  1. Андрій Астаф’єв – новий очільник Броварського райуправління поліції. ФОТО
  2. «Ми очікуємо на підтримку громадськості», – старша дільнична офіцерка поліції Олена Василенко. Відео

  3. Восени в Зазимській ОТГ запрацюють свої дільничні офіцери

Поділіться.

Залиште відповідь