Перебої з електрикою: протест під броварським ДТЕК. ФОТОРЕПОРТАЖ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні вдень до броварського відділення ДТЕК приїхали жителі сіл Погреби та Зазим’я. Причина – кількарічні перебої зі світлом, які посилилися за останні кілька місяців. Представники енергетичної компанії під час розмови пообіцяли вже цього року замінити силовий кабель, а за кілька років – збудувати велику тягову підстанцію. Тим не менше, спілкування не було спокійним. Чому? – Читайте в репортажі «Трибуни».

Як повідомили нашим журналістам активісти з Погребів, 17 лютого на 13:30 під Броварським РЕМ був призначений протест, а за пів години – розмова з керівництвом ДТЕК. На акцію з’їхалося більше 20-ти жителів із Погребів і Зазим’я. Представник енергокомпанії запросив їх до актової зали.

Один із учасників приніс радіатор. До чого він тут – стане зрозуміло пізніше

Майже одразу, коли жителі Зазим’я і Погребів зібралися, представник ДТЕК запросив їх до актової зали компанії на розмову з керівництвом

Як тільки активісти зайшли до зали, розмова одразу же не склалася. Спочатку жителі сіл попросили працівників, які говорили російською, спілкуватися з ними українською.

Читайте також: Із 16 січня в Україні штрафуватимуть за обслуговування недержавною мовою

А потім доповідач від ДТЕК, керівник департаменту розподільних мереж Андрій Ярмішко, вказав, що виступає проти, щоби його знімали на фото та відео.

Андрій Ярмішко

Андрій Ярмішко – доповідач від ДТЕК під час зустрічі

Ці слова особливо обурили присутніх. Вони зауважили на потребі донести сказане на зустрічі до інших жителів. На бік громадян стала прессекретарка ДТЕК Алла Гурова, яка наполягла на відкритості. Таким чином суперечку вдалося вирішити.

Алла Гурова

Алла Гурова (по центру)

Але загальний тон засідання вже не знизився, адже жителі сіл почали говорити по суті своїх проблем.

У чому проблема?

Як розповів житель Погребів Дмитро Денисенко, вже протягом 3-х років село стикається з постійними перебоями зі світлом. Принаймні раз на два тижні воно зникає. А останні кілька місяців – вимикають ледь не щодня. Вчора, 16 лютого, електрики не було цілих півтори доби. У людей позамерзали та потріскалися батареї, система опалення була зруйнована.

Радіатор

Радіатор, як виявилося, зламаний. Зі слів власника помешкання, його розірвало через замерзання води всередині внаслідок тривалої відсутності світла

Власник нерухомості в житловому комплексі Desna Residence у Зазим’ї Олександр Яцюк підтвердив озвучене. Він також додав, що в мережі постійно падає напруга, причому майже вдвічі. Через це в людей горить електротехніка, жителі мають величезні збитки.

Весь час у залі була присутня поліція, однак, попри емоції, їхня допомога не знадобилася жодній зі сторін

На боці жителів також висловився присутній начальник зміни на ТЕЦ-6 Анатолій Снігур. Саме з ТЕЦ-6 Погреби та Зазим’є беруть електрику. Він звернув увагу, що силовий кабель, який постачає струм одразу на два села, не підходить для такого навантаження. Тому він постійно перегорає.

Читайте також: Безперебійне електропостачання в Броварському районі: що варто якнайшвидше зробити головам ОТГ

Інші жителі також зазначили, що в селах будуються нові будинки. І їм за плату у 28 тис. грн проводять світло. Однак, із їхніх слів, відповідну інфраструктуру ДТЕК не розбудовує, тож мережа і не витримує.

Керівник департаменту розподільних мереж Андрій Ярмішко запевнив, що нормативів у компанії не порушують і працюють лише в межах чинного законовавства. З його слів, причиною перегорання кабеля є перевантаження і пошкодження на повітряній лінії.

Мовляв, близько половини підстанцій , підключених до повітряної лінії (32 одиниці), перебувають у власності садових товариства проблеми в електриці садових товариств і інших приватних власників. Значна частина відключень трапляється через вихід з ладу саме цих підстанцій, у роботу яких ДТЕК не має права втручатися. Також є проблеми в переобладнані мереж, про які власники не попереджають.

Які шляхи вирішення

На запитання присутніх про шляхи вирішення проблеми, щоби світло не вимикалося, Андрій Ярмішко порадив не користуватися електричною обігрівальною технікою взимку.

З його слів, із центральним силовим кабелем дійсно є проблеми, він занадто «тонкий» і не витримує наявного навантаження. Тож його вже цього року, під час ремонтних робіт, мають повністю замінити.

Водночас, жителі також наголосили на обіцянках збудувати велику тягову електропідстанцію, яка мала би остаточно вирішити питання перебоїв і падіння напруги в мережі.

Розташування майбутньої підстанції. Від ТЕЦ-6 до Погребів – менше 1 км. Карта – Google Map

Андрій Ярмішко зазначив, що в планах енергокомпанії збудувати та ввести в експлуатацію електропідстанцію у 2023 – 2024 роках. Вона розміститься на межі з Києвом біля Погребів.

Енергетик повідомив, що спочатку необхідно створити проєкт. Його мусить затвердити НКРЕКП. Лише після цього можна буде виконувати будівництво підстанції.

Читайте також: Куди звертатися, коли раптово зникло світло. КОНТАКТИ

Представник компанії порадив жителям написати листа до Міненергетики та НКРЕКП. Присутні споживачі, своєю чергою, висловили готовність їхати з протестом до Києва і перекривати Хрещатик.

Чому не досягли згоди?

Послухавши представників енергокомпанії, жителі зауважували: за останні три роки нічого не було зроблено для вирішення проблем із перебоями та напругою в електромережі.

До того ж, у багатьох присутніх були й інші, часто особисті питання, пов’язані із заявленими проблемами. На деякі з них у ДТЕК не змогли надати відповідей.

Очевидно, дискусія ще триватиме. Як повідомила староста села Погреби Віра Бойко, 24 лютого об 11:00 у приміщенні колишньої сільської ради відбудеться наступна зустріч із жителями та енергетиками.

У керівництві ДТЕК повідомили, що озвучені питання вони зафіксували. Надати детальні відповіді планують під час зустрічі 24-го числа. Під час зборів має бути присутнє керівництво Зазимської ОТГ.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Стався обвал колектора на Героїв Небесної Сотні, рух авто обмежений. ФОТО
  2. Прорвало трубу: адмінкорпус Броварської ОТГ закрили для відвідувачів
  3. Кому держава компенсуватиме електроопалення
Поділіться.

Залиште відповідь