Перші угоди АЗС на поставки пального без держрегулювання цін: скільки коштуватиме

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Автозаправні станції України почали укладати перші угоди на поставки пального після того, як уряд призупинив державне регулювання цін, повідомляє “Дзеркало тижня”.

У розпорядженні видання опинився документ — пропозиція дистрибʼютора про постачання пального дрібним оптом. Журналісти опублікували перелік цін, за якими дистрибʼютор береться постачати продукцію:

Якщо брати ці ціни дрібного опту за орієнтир, то вони перевищать останні роздрібні ціни, які регулювала держава, на 50% і більше, зазначають у “Дзеркалі тижня”.

Нагадаємо, станом на 17 травня,  максимальна ціна на “звичайний” бензин для його продажу через мережу АЗС (з урахуванням граничних торгових націнок) не повинна була перевищувати 39,86 грн/літр, на “звичайне” дизпальне – 42,31 грн/літр.

Постановою Кабміну було передбачено максимальну роздрібну націнку в розмірі 6,5 гривень на бензин та 7 гривень дизельне паливо.

Водночас преміальні марки пального можна було реалізовувати з 5%-ою надбавкою: бензин А-95 – 41,85 грн/л, дизпальне – за 44,42 грн/л.

Увечері 17 травня в Україні призупинили державне регулювання цін на пальне, щоб уникнути дефіциту в умовах війни. Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, цінове регулювання вирішили скасувати після консультацій з операторами ринку, щоб вони могли наситити ринок необхідним ресурсом.

Якщо оператори зловживатимуть становищем, проти них будуть застосовувати санкції. “Моніторитимемо ситуацію щодобово”, –  підкреслила Свириденко.

Читайте також

  1. На яких АЗС у Києві та Броварах є бензин: онлайн-карта
  2. У Мінекономіки дозволили АЗС підняти ціни на бензин
  3. Броварами – 11 грн, до Лісової – 25 грн: нові ціни на проїзд маршрутками
  4. В Україні скасують ПДВ та акцизи на пальне – Зеленський
  5. «Бандерівське смузі» для російських окупантів від броварчан

 

Поділіться.

Залиште відповідь