У Броварах стаффордширський тер’єр напав на 7-річного хлопчика

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні близько 12 год на території спортивного майданчика, що біля буд.№10 на бульв. Незалежності, американський стаффордширський тер’єр напав на семирічного хлопчика. Проте в батьків дитини особливих претензій до власників тварини немає, значно більші – до влади міста. Чому та як почувається хлопчик – читайте в матеріалі.

Як розповідає свідок Сергій, хлопчик гойдався на гойдалці на дитячому майданчику, що межує з огородженим сіткою футбольним полем. У цей час на футбольному полі жінка вигулювала стаффордширського тер’єра: говорила по телефону, а тварина без намордника та повідка бігала всередині огорожі.

За словами Сергія, він уже доходив до під’їзду свого будинку на Незалежності, 10, як почув крики жінки та дитини. Як зазначає свідок, у цей час власниця тварини відтягувала від хлопчика амстафа.

Кирило, батько дитини, каже, що син пішов гуляти в сусідній під’їзд до однокласника. Однак той учив уроки, тож хлопчик на дитячому майданчику очікував батька, щоб разом піти у магазин. У якийсь момент дитина вирішила зайти на футбольне поле і відкрила хвіртку. Власниця пса почала кричати, щоб хлопчик якнайшвидше вийшов, і дитина почала бігти геть. Проте амстаф наздогнав хлопчика вже за межами футбольного поля і повалив на землю.

Свідки вказують, що жінка не могла самотужки одягнути тварині намордник та повідок, і просила у них допомоги.

стафордшир-тер'єр

Власниця  пса

стафордшир-тер'єр

Очевидці події викликали поліцію та «швидку». Медики госпіталізували дитину в лікарню.

стафордшир-тер'єр

Кирило каже, що життю сина нічого не загрожує – у нього, на щастя, лише розірвана мочка лівого вуха. Хлопчику зашили рану і через 10 днів мають зняти шви. Проте син дуже злякався, тож звертатимуться за допомогою до психолога.

За словами чоловіка, власники собаки усвідомлюють свою провину і готові компенсувати витрати на лікування дитини. Також вони показали документи на тварину, однак довідок про щеплення пса не надали, тож за амстафом спостерігатимуть 10 днів.

У батьків потерпілого хлопчика особливих претензій до власників тварини немає,  значно більші – до влади міста, яка не подбала про належну кількість майданчиків для вигулу тварин, тож собаки і змушені ділити з дітьми огороджені території.

Як вказують свідки, на футбольному полі біля буд. №10, що на бульв. Незалежності, власники собак постійно вигулюють тварин, адже вважають його вольєром. Проте люди неодноразово вказували їм, що це не місце для вигулу для собак.

Де можна вигулювати свого собаку?

Українське законодавство дозволяє вигулювати тварин, зокрема собак, у загальних дворах або на вулиці.

Але обов’язково варто потурбуватися про безпеку інших людей і виводити свого пса на короткому повідку і в наморднику. Проте це не стосується собак дрібних порід, про що має бути відмітка в реєстраційних посвідченнях до них.

За законом, можна вигулювати своїх тваринок на пустирях, задніх дворах та в інших спеціальних місцях, відведених житлово-комунальними організаціями або виконавчими комітетами місцевих рад народних депутатів.

Вигулювали (та і вигулюють) тварин у Броварах – де знаходять для цього місце, однак гавкіт собак і прогулянки без повідка чи намордника й досі непокоять броварчан.

Проте в Броварах є 11 спеціально відведених місць для вигулу тварин. Відведені, але зовсім не облаштовані.

Де у Броварах дозволено вигул тварин

Перший майданчик для вигулу тварин відкрили в Броварах у жовтні 2018 р. Розташувався він попід огорожею парку «Перемога» з боку вулиці Ярослава Мудрого. Ідея майданчика належить броварській школярці Софійці Волянюк.

У Броварах відкрили перший майданчик для вигулу собак від «Мані пес»

Відповідальність власників собак

Господарі всіх собак несуть і адміністративну, і цивільну, і кримінальну відповідальність.

Якщо у вас собака, що належить до числа потенційно небезпечних порід і ви його вигулюєте без повідка і намордника, то згідно зі ст. 154 Адміністративного кодексу, на вас чекає адміністративне покарання. Це перше попередження або штраф від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів. Якщо протягом року скарги  повторюються, то вас притягнуть до відповідальності вже за ч. 2 тієї ж статті, і порушення розглядатиметься вже в судовому порядку. За рішенням суду у вас можуть навіть відібрати собаку.

Якщо ваша собака (незалежно від породи) когось вкусила і укуси зафіксовані, вас покарають за ч. 2 ст. 154 Адміністративного кодексу. Це розглядатиме суд.

Згідно ст. 128 КК України, нанесення середніх або тяжких тілесних ушкоджень людині карається громадськими роботами на строк від  150 до 240 годин, виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на термін до двох років.

Ступінь тілесних ушкоджень визначає лікар, точніше судово-медична експертиза.

У разі смерті потерпілого від собаки, для власника тварини настає кримінальна відповідальність, передбачена ст. 119 КК України «Вбивство через необережність». Власнику собаки загрожує обмеження або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Також на підставі ст. 12 ЗУ Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», підлягає компенсації в повному обсязі власником собаки і матеріальна шкода.

Якщо власник відмовляється відшкодувати збиток добровільно, необхідно звертатися з позовом до суду.

Американський стаффордширський тер’єр

Американський стаффордширський тер’єр – універсальна порода собак. У наш час їх найчастіше використовують як домашніх компанійських собак, сторожів, пастухів, на службі в поліції та в інших цілях.

Суспільна думка щодо цих собак двояка: власники цих тварин вказують на їх дружній характер, відданість господарю та холоднокровність. Своєю чергою критики звертають увагу на генетичну схильність амстафів до бійок та агресивність частини її представників. Однак направлена вона, переважно, на інших собак. Факти агресії цієї породи до людей зумовлені неправильним вихованням тварин. На думку спеціалістів, власник амстафа має володіти певними професійними знаннями, щоб контролювати собаку та не допускати агресію з його боку.

На сьогодні відомі непоодинокі факти нападу цих собак на людей. Так, в Ірпені через укуси стаффордширського тер’єра жінка втратила обидві кисті рук.

У 2019 році в супермаркеті на Оболоні п’яний киянин нацькував бійцівського пса на покупця через зауваження. Постраждав і патрульний, який намагався втихомирити неадекватного господаря і його вихованця. У підсумку тварину застрелили, а чоловікові загрожує до п’яти років в’язниці.

Минулого року в Києві амстаф покусав двох жінок. В однієї з них – травми середнього ступеня тяжкості.

На початку цього року стаффордширський тер’єр у Житомирі покусав 71-річну жінку. Вона отримала відкритий перелом ліктьової кістки.

У Броварах минулого року бійцівські пси просто пошматували чоловіка. А до цього ще кількох людей.

Читайте також

  1. У Літках виявили сказ: інфікований безпритульний собака покусав дівчину
  2. У Броварах труять собак м’ясними кульками: на Торгмаші постраждало дві домашні тварини
  3. Притулку для тварин у Броварах бути: депутати підтримали виділення земельної ділянки під його будівництво
  4. Притулок для бездомних тварин: на будівництво потрібен час, а проблема – нагальна
Поділіться.

Залиште відповідь