Будинок поміщика Квятковського в Броварах придбала агрофірма з Івано-Франківщини

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ТОВ «Агрофірма імені опришка Дмитра Сав’юка» стала переможцем у вчорашньому аукціоні з продажу найстарішої незруйнованої на сьогодні споруди в місті Бровари – будинку поміщика Григорія Квятковського. Про це йдеться на сайті «Прозоро.Продажі». Тим часом на рівні Київської обласної державної адміністрації триває процес присвоєння будинку статусу пам’ятки, зазначають чиновники та активісти.

Як зазначено в результатах аукціону, компанія перемогла з-поміж іще 4-ох претендентів і має викупити будинок за майже 5,6 млн грн. Наразі інформації про укладання договору з учасником аукціону на сайті «Прозоро.Продажі» нема.

ТОВ «Агрофірма імені опришка Дмитра Сав’юка», згідно з інформацією в реєстрі фізичних і юридичних осіб, зареєстрована в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області. Її офіційна основна діяльність – вирощування різних сільгоспкультур. Також – випасання худоби, торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

Будинок Квятковського

Найстаріший будинок Броварів, який очікує на присвоєння статусу пам’ятки, має перейти до власності агрофірми з Галичини. Фото – із сайтів ФДМУ та Прозоро.Продажі

Діяльності, пов’язаної з будівництвами чи іншими сферами життя, крім аграрної, у товариства не вказано. Як компанія планує використовувати будинок Квятковського – невідомо. Слід зазначити, що за вказаним у реєстрі номером телефону компанії жінка повідомила, що вона фермерка і про участь у цьому та інших аукціонах нічого не знає. Із керівництвом товариства вийти на зв’язок не вдалося.

ТОВ «Агрофірма імені опришка Дмитра Сав’юка» також брала участь у закупівлі колекційних монет. А в Броварах вони придбали розподільчий пункт електроенергії. Про це – читайте нижче.

Чому будинок важливий для Броварів

Нагадаємо, будинок на вул. Ярослава Мудрого, 32 є останньою вцілілою спорудою з маєтності польського українця, лікаря-науковця, приватного колекціонера творів мистецтва поміщика Григорія Квятковського. Ще кілька років тому краєзнавиця Марія Овдієнко озвучувала ідею відкрити тут музей на честь діяча та/або картинну галерею, де виставлялися би твори з його колекції.

Читайте також: Григорій Квятковський. У краєзнавчому музеї презентували історію видатного поляка із Броварів − ФОТО

Протягом тривалого часу будівля перебувала у власності Державної служби статистики України, раніше тут працювало відділення обласного управління відомства. У грудні 2020 року ДССУ через Фонд державного майна України виставила будівлю на продаж. Проте згодом аукціон скасували.

Чиновники ради Броварської ОТГ повідомили, що в найстарішій будівлі міста може з’явитися музей Григорія Квятковського, галерея чи польсько-український культурний центр. Але станеться це лише після того, коли Фонд держмайна України передасть будинок броварській громаді.

Овдієнко про Квятковського

Краєзнавиця Марія Овдієнко під час презентації брошури про історію Григорія Квятковського, 2018 рік

Утім, згодом Фонд державного майна України знову виставив на продаж будинок. І цього разу аукціон, призначений на 20 травня, відбувся. Офіційно в органах фонду повідомили «Трибуні», що об’єкт включений на приватизацію у 2021 році. Неофіційно – що дали шанс і достатньо часу для оформлення будинку як пам’ятки, скасувавши перший аукціон.

Надання статусу пам’ятки – в процесі

Чиновники від броварського відділу культури розповіли, що зверталися до Київської обласної державної адміністрації щодо надання статусу об’єкту. А в обласному управлінні культури зазначили, що листи від Броварської громади не давали підстав для початку цієї процедури.

Читайте також: Будинок поміщика Квятковського знову виставили на продаж

Керівниця польського культурно-освітнього товариство «Родина» Олена Новак розповіла, що копітка робота над порятунком будинку почалася ще після появи інформації про перший аукціон. До неї долучилися небайдужі громадяни, краєзнавці, благодійники тощо.

Водночас активістка зазначила, що вже є позитивне рішення щодо присвоєння статусу будинку. Це підтвердила також Любов Берегова, керівниця Київського обласного центру охорони і наукових досліджень пам`яток культурної спадщини, для якого ця діяльність є профільною.

Керівниця комунального підприємства розповіла, що 6 травня консультативна рада з питань охорони культурної спадщини схвалила рекомендацію щодо надання статусу щойно виявленої пам’ятки будинку Григорія Квятковського. У подальшому це рішення має підписати голова Київоблдержадміністрації. Після цього Мінкульт має внести об’єкт до свого реєстру. Таким чином споруда отримає статус пам’ятки.

засідання

Засідання консультативної ради 6 травня. Фото – Київська обласна державна адміністрація

Нагадаємо, як розповіла раніше представниця управління містобудування та архітектури Лілія Рибакова, під час будівництва «Атлантом» багатоповерхівки поруч, будинок економії Григорія Квятковського планували знести. Однак тоді управління статистики на це згоди не дало.

За наявною в чиновниці інформацією, земля під будинком на вул. Ярослава Мудрого, 32 призначена для громадської забудови. Це означає, що після продажу, без наявності охоронного статусу на споруду, новий власник може її знести і забудувати територію відповідно до цільового призначення.

Що відомо про нового власника будинку

Варто зазначити, що ТОВ «Агрофірма імені опришка Дмитра Сав’юка» близько двох місяців тому придбало в Броварах РП-41 (розподільчий пункт електроенергії), розміщений на вул. Павла Чубинського, 5/1, а також кабельні мережі. За це власнику – Броварській громаді – вона за договором заплатила майже 100 тис. грн.

До слова, єдиним конкурентом у торгах був ДТЕК Ріната Ахметова. У 2018 році попереднику цієї компанії, ПАТ «Київобленерго», жителі ЖБК «Діамант» пропонували передати РП-41. Нинішній керівник ЖБК «Діамант» Віктор Павленко підтвердив актуальність такої ідеї. З його слів, після передачі до ДТЕК можна було би підключитися до  РП-41 і вирішити питання перебоїв зі світлом.

Працівники РП-41 розповіли «Трибуні», що насправді новим власником розподільчого пункту є дехто Олексій Олексійович (прізвище не уточнюють). Телефоном названий власник підтвердив це, зазначивши, що викупив РП-41 із благодійною метою – щоби вирішити питання перебоїв із електроживленням будинків поруч.

РП-41

РП-41 взимку, 2018 рік

Водночас чоловік заперечив, що причетний до ТОВ «Агрофірма імені опришка Дмитра Сав’юка» і зауважив, що нічого не знає про купівлю нею будинку Григорія Квятковського. Своїх регалій, прізвища та іншої інформації про себе він також не розповів.

На «Прозоро.Продажі» також можна знайти численні повідомлення про участь ТОВ «Агрофірма імені опришка Дмитра Сав’юка» в аукціонах щодо купівлі-продажу нумізматики та фалеристики – колекційних монет і нагород.

Головне зображення та оброблення – © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Приватизація РП-41: депутатів просять скасувати власне рішення
  2. Замість садочка біля ЖК «Діамант» збудують житлову багатоповерхівку – рішення сесії. ФОТО
  3. Київ поглине Бровари? Як влада планує об’єднувати міста в агломерації
  4. Автостоянка на вул. Грушевського: віддадуть під АТБ?
  5. У Требухові та Переможці затвердять назви 11-ти нових вулиць
Поділіться.

Залиште відповідь