Чи і справді комбінат «Тепличний» планує переїзд із Броварщини на Рівненщину

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На Агропорталі з’явилася інформація, що ПрАТ Комбінат «Тепличний», який розташований у с. Калинівка Броварського району, планує частково переміститися на Рівненщину. Нібито про це повідомили в Рівненській ОВА на своїй сторінці у Facebook. Президент асоціації «Теплиці України» та голова правління АТ «Комбінат «Тепличний» Євгеній Чернишенко спростував інформацію про переїзд підприємства і розповів про реальну ситуацію на комбінаті.

Зокрема в матеріалі на Агропорталі зазначається, що зараз обговорюються перспективи часткової релокації підприємства до міста-атомника Вараш, адже важливо використати потенціал АЕС для розвитку інших підприємств, що дозволить створити нові робочі місця та вирішити продовольчу кризу, яка трапилася через війну.

Уточнюється, що вже 37 підприємств перевезли обладнання на Рівненщину та працюють на новому місці. Релоковані підприємства переїхали переважно з Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей.

Проте Євгеній Чернишенко зазначає, що ця  інформація – фейкова: комбінат переїжджати нікуди не збирається. По-перше, сучасну теплицю розібрати і перенести – нереально. По-друге, і за бажанням для цього потрібно буде не один місяць. І відбуватиметься це із значними втратами, адже мова про розбирання і перевезення скла, а під теплицями задіяно 42 га.

Ще в середині грудня 2021 р. Євгеній Чернишенко повідомляв, що комбінат «Тепличний» зупинив свою роботу через високі ціни за газ, яким опалюються теплиці. При цьому продовжує сплачувати за доставку газу по 25 млн грн на місяць абонплати за користування газовими мережами.

Тоді він заявив, тепличні комбінати, які опалювалися газом, наразі простоюють і при цьому платять абонплату за доставку газу незалежно від того, користуються газом чи ні.

Калинівський комбінат «Тепличний» перестав купувати газ 14-го жовтня 2021 р., рослини через холоди поступово відмерли. Тоді Чернишенко прогнозував, що навесні  2022-го виживуть лише плівкові теплиці з досить примітивними технологіями, які не сертифіковані за жодними стандартами. Проте 24 лютого 2022 року пришвидшило всі процеси.

За словами пана Євгенія, ситуація наразі в комбінату складна – він зупинив свою роботу 24 лютого. 600 працівників, які працювали на комбінаті ще 23 лютого, із початком війни виїхали. Для елементарної підтримки підприємства працює лише 30 осіб.

Окрім цього, залишилися непереборні обставини: щоб відновити роботу, потрібно оплатити газ чи перейти на альтернативні види палива. А це – значні кошти: орієнтовно від 150 до 200 млн грн. Тож нині керівництво комбінату шукає шляхи виходу зі складної ситуації. Але  виїжджати з Броварщини не планує.

Читайте також

  1. Калинівський тепличний комбінат зупинив роботу через дорогий газ

  2. ТОВ «Каган і Ко» розпочало забудову теплиць. Нехтуючи інвестиційні зобов’язання?

  3. Територію колишнього Бровариводоканалу «відроджують»: для переїзду теплиць?
  4. «Теплиці я побудую. І дуже хороші. Але не сьогодні», – Вадим Каган
  5. Пожежники цілий день гасили відходи тепличного господарства в Калинівці. ФОТО
Поділіться.

Залиште відповідь