Які громадські і благодійні організації фінансово підтримає Броварська громада в 2022 році

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На сайті міської ради оприлюднено протокол засідання конкурсної комісії ІІ-го етапу відбору громадських об’єднань осіб із інвалідністю, а також благодійних організацій/фондів, діяльність яких має соціальне спрямування, для фінансової підтримки за кошти місцевого бюджету. 16 листопада конкурсна комісія заслухала 10 проєктів 9-ти організацій, відібраних під час І-го етапу конкурсу, і виставила бали. Які ж організації та благодійні фонди набрали найбільшу кількість балів?

До ІІ туру конкурсу було допущено 10 із 12 конкурсних пропозицій від організацій та благодійних фондів. Дві пропозиції комісія відхилила – від  Броварської міської організації ветеранів та  Спілки ветеранів війни в Афганістані. Причина – невідповідність вимогам порядку проведення конкурсу. Тож до ІІ туру пройшли такі громадські і благодійні організації:

 • Благодійна організація  «Благодійний фонд «Інна».
 • Благодійна організація «Перспектива 21.3».
 • Благодійна організація «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче містечко» (два проєкти).
 • Громадська організація «Броварське міське товариство інвалідів із ураженням опорно – рухового апарату «Прагнення».
 • Громадська організацію «Незрячих людей активних та незалежних».
 • Громадська організація Центр духовної та соціально – психологічної реабілітації «Перемога».
 • Броварська міськрайонна організація «Товариство Червоного Хреста України».
 • Благодійна організація Благодійний фонд «Сіалія».
 • Громадська організація «Батьки «Мозаїки».

Загальна сума кошторисів складає 9 млн 209, 704 тис.грн, із них за кошти бюджету Броварської громади –  4 млн 116 тис.572 грн. Загалом сума кошторисів проєктів учасників, які взяли участь у презентації, складає 8 млн 458 тис.794, 80 грн. У тому числі за кошти бюджету громади – 3 млн 365, 662, 27 грн.

Порівняно з минулим роком, серед організацій, які вийшли до ІІ-го етапу, немає жодної з ветеранських організацій – минулого року було 4 організації, які місто підтримало на загальну суму 135, 5 тис.грн.

Цього року  підтримати фінансово в наступному році просять переважно ГО та благодійні організації, які опікуються людьми з інвалідністю.

Варто зазначити, що серед 9 організацій були як ті, що протягом останніх років приймають участь у конкурсі і отримують фінансування з міського бюджету, так і нові. Не перший рік місто фінансово підтримує  БМО «Товариство Червоного Хреста» (цього року підтримка склала 292,5 тис. грн); благодійну організацію Благодійний фонд «Сіалія» ( у  2021 р. підтримали на суму 156,6 тис. грн); громадську організацію «Батьки «Мозаїки» ( у 2021 р. – 299, 4 тис.грн), БФ допомоги онкохворим «Інна» ( 2021 р. – 196 тис.грн), ГО «Броварське міське товариство інвалідів з ураженням опорно – рухового апарату «Прагнення» ( цього року місто підтримало на 50 тис.грн).

Серед нових  організацій, які вперше взяли участь у конкурсі –  благодійна організація «Перспектива 21.3», благодійна організація «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче містечко».

Представники 9-ти організації представляли свої проєкти, відповідали на запитання, а потім  кожен член комісії індивідуально оцінював кожну пропозицію за визначеними критеріями за 5-бальною шкалою.

Також у своєму оцінюванні члени комісії зважали, щоб бюджетні кошти спрямовувалися на  соціальні заходи, а не на придбання основних засобів для діяльності.

22 листопада  на сайті міської ради було оприлюднено протокол засідання конкурсної комісії ІІ-го етапу конкурсного відбору з рейтинговими балами.

Рейтинг має такий вигляд:

 1. Благодійна організація «Благодійний фонд «Інна»220 балів.

Проєкт «Підтримка і допомога онкохворим під час лікування і профілактики онкологічних захворювань». Сума проєкту – 596 тис.грн, із них просять у Броварської громади – 196 тис.грн. Усі кошти підуть на підтримку онкохворих. Зокрема, 49 тис.грн для обстеження підопічних фонду, 147 тис.грн – для проведення реабілітації.

Протягом цього року на ліки своїх підопічних фонд витратив 138 тис.грн, для проведення КТ – 230 тис.грн. Для реалізації нового онкоскрінінгового проєкту планують витрати в сумі 100 тис.грн.

У Броварах стартує проєкт «Онкоскрінінг» на раннє діагностування раку шийки матки

Члени комісії відмітили, що БФ «Інна» – зразок, як має працювати благодійна організація соціального спрямування, адже ніхто з працюючих у фонді не отримує зарплату, але відкрито звітують за кожну копійку. При цьому для підтримки онкохворих постійно залучають благодійників, меценатів, проводять благодійні ярмарки, виставки, марафони, фестивалі та концерти.

 1. Фестиваль фонду «Інна» зібрав понад 1500 учасників з усього світу
 2. Броварський благодійний фонд «Інна» став призером конкурсу «Благодійна Україна-2018»
 1. Благодійна організація «Перспектива 21.3» – 220 балів.

Проєкт – «Центр соціально-трудової адаптації для молоді з синдромом Дауна, аутизмом та порушенням інтелектуального розвитку». Сума проєкту – 2 млн 164, 987 тис.грн, із них 296, 397 тис.грн просять у Броварської громади.

Цей проєкт направлений на соціалізацію людей із ментальними порушеннями. Наразі опікуються 8 студентами. Вони набувають соціальні навички в нещодавно відкритому кафе в районі Розвилки. Бюджетні гроші планують використовувати на оплату праці корекційних педагогів із мови і математики, на оренду приміщення та інформаційну кампанію, щоб влаштувати молодих людей на роботу.

 1. У Броварах відкрилося кафе, де стажуватиметься молодь із синдромом Дауна. ФОТО
 2. У Броварах відкрилася голландська пекарня «21.3», де працюватиме молодь із синдромом Дауна
 1. Благодійна організація «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче містечко» – 220 балів.

Представили два проєкти: №1 – «Психологічний та логопедичний супровід дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування, які перебувають у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу». Сума проєкту складає 536 тис. 350 грн. У громади просять профінансувати 457 тис.763 грн.

Проєкт №2. «Був із нами – поринь в офлайн»  навчає засвоєння базових елементів виживання та корисних навичок безпечного перебування в природному середовищі. Сума проєкту складає 349,720 тис.грн, із них 260 тис.грн просять у Броварської громади.

Батьків-вихователів із СОС «Дитяче містечко» привітали з Днем захисту дітей. ФОТО

 1. Громадська організація «Броварське міське товариство інвалідів із ураженням опорно – рухового апарату «Прагнення» – 216 балів.

Проєкт «Психологічні тренінги для осіб із інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарат». Сума проєкту  – 172 тис.500 грн. Із них розраховують на 150 тис.грн із місцевого бюджету, інші 22 тис. 500 грн – кошти громадської організації.

 1. «Соціальне таксі» як громадська ініціатива «Прагнення»
 2. У Броварах відбудеться мотиваційна зустріч із людьми з інвалідністю
 1. Громадська організацію «Незрячих людей активних та незалежних» –  124 бали.

Проєкт «Три кроки до незалежності». Сума проєкту складає 236, 300 тис.грн. Всі ці кошти просять у місцевого бюджету. Цього року місто підтримало організацію на 30 тис.грн.

 1. У Броварах відкрився перший в Україні масажний кабінет, де працюватимуть майстри з порушенням зору (Відео)
 2. Як у міськраді розділили 2,5 млн грн між громадськими організаціями
 1. Громадська організація Центр духовної та соціально – психологічної реабілітації «Перемога» – 207 балів.

Програма «Реабілітація і соціальний супровід та подальша адаптація в суспільстві осіб, що мали залежності і позбавлені житла, та звільнених із місць позбавлення волі». Сума проєкту – 823 тис. 255 грн. У громади просять 240 тис.грн на оренду приміщення. У цьому році місто підтримало ГО на суму 40 тис. грн.

Нині в центрі під опікою перебуває 10 осіб, серед яких 3 – без визначеного місця проживання. Головне завдання, яке ставлять перед собою – змотивувати людину до змін.

Між громадськими організаціями розподілили додаткову фінансову підтримку. Кому і скільки дісталося

 1. Броварська міськрайонна організація «Товариство Червоного Хреста України» – 202 бали.

Проєкт «Програма підтримки соціально незахищених категорій населення Броварської громади». Потреби для реалізації проєкту складають 2 млн 336, 300 тис.грн. У Броварської громади просять підтримки 486 тис. 300 грн.

Як доповіла під час презентації свого проєкту т. в. о. голови Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Ярич, 91 тис. грн піде на спільні проєкти з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; службою у справах дітей і територіальним центром. Серед заходів, які планують проводити, назвала заходи до Дня людей похилого віку, 8 Березня. На комунальні послуги просять 109 тис.800 грн, на мінімальну зарплату 3-х працівників  – 285 тис.480 грн. Проте кошти на зарплату проситимуть ще і в Броварського району, адже організація міськрайонна.

У броварському терцентрі з’явиться відділення медико-соціальної допомоги

Нагадаємо, Центр медико-соціальної допомоги, що був у підпорядкуванні Червоного Хреста, місто передало в терцентр, де він продовжить отримувати фінансування з міського бюджету. Пріоритетним напрямком діяльності броварського ТЧХУ залишається надання матеріальної, натуральної та гуманітарної допомоги одиноким престарілим, інвалідам, малозахищеним громадянам. Фактично Червоний Хрест дублює частину функцій територіального центру та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 1. Чи варто місту фінансувати Броварське Товариство Червоного Хреста?
 2.  Броварському «Червоному Хресту» нагадали про пайки від «людини-тролейбуса»
 1. Благодійна організація Благодійний фонд «Сіалія» –  198 балів.

Проєк «Соціалізація і абілітація понад 60-ти дітей із порушенням розвитку». Сума проєкту складає 208 тис. 847 грн. З бюджету громади просять 163 тис. 547 грн. У благодійній організації надають допомогу дітям із аутизмом. Наразі опікуються 21 такою дитиною. За кошти громади планують проводити просвітницьку діяльність серед населення, залучати спеціалістів для читання лекцій, проведення семінарів.

Між громадськими організаціями розподілили додаткову фінансову підтримку. Кому і скільки дісталося

 1. Громадська організація «Батьки «Мозаїки» –  169 балів.

Проєкт «Щасливі мозайчики». Сума проєкту – 1 млн 034, 335 тис.грн. У Броварської громади просять 879, 354 тис.грн. Планують за бюджетні кошти оновити дидактичний матеріал, облаштувати спортзалу та сенсорну кімнату, навчати педагогів працювати з дітьми з особливими потребами – з ментальними порушеннями.

Бюджет для підтримки організацій затвердять разом із бюджетом міста, потім комісія збереться втретє і розподілить кошти відповідно до отриманих балів.  Зазначимо, що за умовами програми підтримки, броварська громада може профінансувати 85% вартості проєкту, 15%  –  мають бути кошти організації.

Нагадаємо, фінансування відбуватиметься в рамках програми «З турботою про кожного» на 2021-2023 роки, яка затверджена рішенням Броварської міської ради від 24.12.2020 року, де одним із заходів передбачено фінансову підтримку підприємствам осіб із інвалідністю, на яких працює не менше 80% працівників із інвалідністю від загальної кількості працюючих; громадських організацій осіб із інвалідністю і ветеранів, а також благодійних організацій (фондів), діяльність яких має соціальне спрямування.

Читайте також

 1. Благодійний фонд допомоги онкохворим «Інна» нагородили «Ангелом добра»
 2. БФ допомоги онкохворим «Інна» у боротьбі проти раку молочної залози. Відео
 3. Рекордна кількість учасників та значна сума допомоги: підсумки Міжнародного благодійного фестивалю «Інна-Бровари»
 4. Броварське Cafe 21.3 – серед номінантів на премію «Kyiv Food Travel Awards-2021»
 5. Багатодітна родина з Красилівки отримала новенький мікроавтобус. ФОТО
 6. Риболовний турнір: у Межигір’ї змагалися броварські діти з інвалідністю. ФОТО, ВІДЕО

 

Поділіться.

Залиште відповідь