Трибуна – Бровари

Названо кількість українських медиків, померлих від COVID

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні за півтора року пандемії COVID-19 померло близько 900 українських медиків, повідомляє аналітичний портал «Слово і Діло», посилаючись на слова очільника МОЗ Віктора Ляшка.

Про це у п’ятницю, 18 червня, заявив глава МОЗ Віктор Ляшко на відкритті пам’ятника медикам у Києві, які загинули під час пандемії, виконуючи професійні обов’язки.

Меморіал встановлено на території Київської міської клінічної лікарні №4. Торік навесні саме цей медзаклад перепрофілювали на лікування пацієнтів із COVID-19.

пам'ятник медикам

Фото – Таїсія Олекшій

Меморіал є арт-об‘єктом, що включає символічну скульптуру «Свічка життя» та меморіальну стіну пам‘яті «Матове скло». На стіні нанесено прізвища 170 загиблих лікарів зі всієї України. Меморіал створено за рахунок благодійної допомоги більше ніж 60 народних депутатів та меценатів.

«Більше ніж півтора року країна бореться з коронавірусною хворобою. За ці півтора року ми втратили понад 50 тис. українців. На жаль, серед цих українців і 877 медичних працівників. 877 героїв, які загинули під час рятування інших від коронавирусної хвороби», – сказав Ляшко.

Він зазначив, що держава зробить усе можливе, аби професія медика стала престижною, а лікарні оновилися.

На Броварщині від ускладнень COVID-19 померло два медики: 65-річний лікар-травматолог Володимир Новик та 70-річна сімейна лікарка з Великої Димерки Галина Герасименко.

Через COVID-19 померла сімейна лікарка з Великої Димерки

Станом на 1 березня, протягом усього періоду пандемії в Броварах від коронавірусу зафіксовано 73 летальних випадки.

Зазначимо,  що в січні Кабмін затвердив ініційоване Міністерством соціальної політики і Фондом соціального страхування спрощення розслідувань смерті медиків від COVID-19.

Фонд соцстраху в 2020 році спрямував понад 100 млн гривень на страхові виплати медичним працівникам та їхнім родинам.

18-го червня 2021 р. президент Володимир Зеленський підписав указ про збільшення мінімальної заробітної плати медичним працівникам.

Нагадаємо, станом на 18 червня, за весь час пандемії в Україні захворіли на коронавірус 2 228 192 особи. Одужали – 2 147 972 особи. Жертвами вірусу стали 51 952 українці.

Читайте також

  1. В Україні різко зросла смертність від COVID-19 – НАН. А як у Броварах?
  2. COVID-19: ще одна смерть на Броварщині. Остання СТАТИСТИКА
  3. Від чого помирали броварчани до початку епідемії коронавірусу
  4. Померла вчителька 10-ої школи

  5. Помер іще один хворий на COVID-19 із Броварів. СТАТИСТИКА

Поділіться.

Залиште відповідь